Grenlandia 2024

Zorze polarne, wieloryby, góry lodowe i lodowce, woły piżmowe

TERMIN: 6-15.09.2024

Tonga - oko w oko z wielorybem

7 dni pływania z wielorybami w krystalicznie czystych wodach Pacyfiku
24.07-3.08.2024 r. (+ przelot)
BLACK FRIDAY: 1000 USD taniej do 30.11.2023
PRZY ZGŁOSZENIU MIN. 2 OSÓB DODATKOWE RABATY

Pelikany kędzierzawe

Jezioro Kerkini, Grecja
12-16 lutego 2024 – trwają zapisy

Dzika przyroda Delty Dunaju

EUROPEJSKA AMAZONIA. OKOŁO 300 GATUNKÓW PTAKÓW
TERMIN I:
7-15.06.2024 – ostatnie miejsca
TERMIN II: 14-22.06.2024 – brak miejsc

Niedźwiedzie i rosomaki

Finlandia, 29.08- 2.09.2024 r.

Arktyczna przygoda na skuterach śnieżnych

FOTOGRAFICZNA WYPRAWA SKUTEROWA PO SPITSBERGENIE
 27.02-7.03.2024 r. – brak miejsc

Botswana - rezerwat Mashatu

Safari fotograficzne i czatownia dla zwierząt przy wodopoju
ZAPISY NA 2024 JUŻ WKRÓTCE

Najczęściej sięgamy po aparat podczas podróży to – całkowicie naturalna czynność. Niestety podstawowym problemem zwykłych wyjazdów turystycznych w których bierzemy udział jest to że nacisk kładzie się tyko na zwiedzanie. Nie ma czasu na poważne fotografowanie, zawsze będzie to pstrykanie zdjęć przy okazji wycieczki. Program ułożony jest tak aby w jak najkrótszym czasie zwiedzić jak najwięcej. Przerwy są krótkie, plan napięty.  Nie ma czasu na rozstawienie statywu ponieważ czeka na nas obiad kolejny zabytek lub inna atrakcja. Właśnie dlatego powstały fotowyprawy.

Założenie fotowypraw jest takie aby były jak najbardziej owocne fotograficznie. Mamy czas na robienie zdjęć, nikt nas nie ponagla. Program nie jest tak napięty jak podczas wyjazdów z innymi biurami a przede wszystkim dostosowany jest do potrzeb fotografów. Podczas układania programu przykładamy największą wagę do tego aby w ciekawym miejscu znaleźć się o odpowiedniej porze gdy światło jest najlepsze do fotografowania. Olbrzymim plusem jest też to, że cała grupa ma taki sam cel. Wyjazd fotograficzny od początku stworzony jest przez fotografów dla fotografów dokładnie na takiej zasadzie na jakiej przygotowują się fotografowie do zrealizowania jakiegoś „tematu”.

O nas

Marcin Dobas jest fotografem National Geographic Polska specjalizującym się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek.  Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach świata: w magazynach, przewodnikach i albumach. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych. Publikował między innymi w takich magazynach jak: „National Geographic” ( zarówno w polskiej jak i w ogólnoświatowej edycji) , „National Geographic Traveler”, „Focus”, „Foto”, „Digital Camera Polska”, „Podróże”, „Jachting”, „Newsweek”, „Poznaj Świat”, „Witaj w podróży”, „Voyage”, „Harper’s Bazaar”, „Laif” Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tak prestiżowych jak naprzykład: „European Wildlife Photographer of the Year”, „Memorial Maria Luisa”, „Grand Press Photo” czy „Wielki Konkurs National Geographic”. Chętnie dzieli się swoją pasją i wiedzą z innymi w ramach warsztatów i plenerów fotograficznych.  Swoje spostrzeżenia i doświadczenia z pracy fotografa przekazuje w cyklu artykułów publikowanych w magazynach branżowych oraz na stronach poświęconych fotografii. Jest Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries oraz Eizo Color Edge Ambassador Ściśle współpracuje również z takimi markami jak Hoya, Lowepro, Microsoft

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy wymagany jest jakiś poziom umiejętności ?
Absolutnie nie. Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania, lubił obcować z aparatem i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak by jak najbardziej skorzystać fotograficznie z wyjazdu dobrze jest posiadać pewną podstawową wiedzę. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświecą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii, obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z 1-2 dniowych intensywnych warsztatów które przybliżą im tę wiedzę. Niezależnie od tego, podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw, które przybliżą początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.
Jaki rodzaj sprzętu powinienem zabrać ?
Jeżeli chodzi o sprzęt fotograficzny to nie ma uniwersalnej listy która sprawdzi się na każdym wyjeździe. W dużej mierze to kwestia indywidualna. Dużo zależy zarówno od miejsca w które się udajemy jak i od tego co lubimy fotografować, doświadczenia, możliwości finansowych fotografa itp. Często zdarza się, że na wyjazdy fotografowie zabierają duże i ciężkie torby wypchane sprzętem, które w terenie stają sie bardziej balastem niż przydatnym ekwipunkiem. Tymczasem lepiej jest ograniczyć sprzęt do lekkiego zestawu, który jednak będzie nam dawał możliwość sfotografowania większości sytuacji. Zazwyczaj jest to aparat który używa się normalnie plus zestaw ulubionych szkieł. Jakiś obiektyw szerokokątny, portretowy, i długoogniskowy. Na pewno warto zaopatrzyć się w wygodną torbę i stabilny ale niezbyt ciężki statyw, koniecznie zapas baterii i kart pamięci. Mądrym pomysłem będzie zabranie drugiego zapasowego korpusu zwłaszcza, gdy wyjazd jest długi i daleki. Przy każdym wyjeździe w zakładce „checklista” proponujemy to co naszym zdaniem warto wziąć ze sobą na wyjazd zarówno ze sprzętu fotograficznego ale i nie tylko. Przed wyjazdem zapoznaj się koniecznie z naszą listą. Nie jest to lista ostateczna a raczej podstawowa propozycja niezbędnych rzeczy, która mamy nadzieję ułatwi Ci przygotowanie się do wyjazdu.
Chcę pojechać z kimś kto nie fotografuje czy mogę ?
Tak oczywiście jest mile widziana. Pamiętać należy jednak, że wyjazdy fotograficzne przyciągają uczestników dla których fotografia jest największą pasją. Jeśli nie przeszkadza to osobie towarzyszącej, nie będzie się nudzić ciągłymi rozmowami na temat wykonanych czy przegapionych ujęć, sprzętu fotograficznego czy innych podobnych tematów. to nie ma żadnych przeciwwskazań aby w wyjeździe wzięła udział. Podczas gdy my będziemy rozstawiać statywy i czekać na najlepsze światło spokojnie można wybrać się na wędrówkę po okolicy.
Czy wymagana jest wyjątkowo dobra kondycja fizyczna ?
Absolutnie nie. Wyjazdy nie mają wielkiego tempa, nie mają charakteru trekkingu i wcale nie musimy przebywać dziennie dziesiątek kilometrów nosząc plecaki. Program skonstruowany jest tak, aby spokojnie fotografować. To czy podczas czasu poświęcanego na dane miejsce, będziemy chcieli wdrapać się na okoliczny szczyt, czy rozstawić statyw na plaży zależeć będzie tylko od nas. Na pewno należy się przygotować na poranne wstawanie i późne chodzenie spać – tu rzeczywiście trzeba wykazać się odpornością. natomiast jakaś wybitna kondycja fizyczna nie jest wymagana.
Chciałbym posłać córkę / syna , który nie skończył jeszcze 18 lat czy jest taka możliwość ?
Niestety ze względu na specyfikę wyjazdu uczestnictwo osób niepełnoletnich możliwe jest tylko pod opieką rodzica, lub prawnego opiekuna.

Partnerzy fotowyprawy

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.

Telefony:
+48 725 185 274
+48 66 33 70 828

Email:
kontakt@wyprawyfoto.com.pl

Proszę zapisz mnie na newsletter

 


Dokumenty:
Polityka prywatności
Formularz informacyjny
Regulamin serwisu
Warunki uczestnictwa