Warsztaty fotografii podróżniczej

ciekawe tematyka, profesjonalni wykładowcy, malownicze miejsca
najbliższa edycja: Jura Krakowsko – Częstochowska
9-12 czerwca 2016

Warsztaty fotografii podróżniczej

ciekawe tematyka, profesjonalni wykładowcy, malownicze miejsca
najbliższa edycja: Jura Krakowsko – Częstochowska
9-12 czerwca 2016

TERMIN: 9-12 czerwca 2016r.

CZAS TRWANIA: 4 dni

LOKALIZACJA:  Jura Krakowsko-Częstochowska

CENA: cena regularna 899 PLN

PROMOCJA: tylko do końca maja cena 799 PLN + książka Marcina Dobasa „Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii” gratis

O warsztatach

Program warsztatów

15:30 – 17:00       przyjazd uczestników, zakwaterowanie
17:00 – 17:45       obiadokolacja
17:45 – 18:30      dobór i wypożyczanie sprzętu firmy: Olympus, Hoya, Triopo
18:30 – 19:00      powitanie uczestników, przedstawienie kadry
19:00 – 21:00      FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA – WYKŁAD MARCINA DOBASA (część pierwsza)
W tej części skupimy się na omówieniu przygotowań do wyjazdu, na którym chcemy fotografować. Jak wybrać miejsce, motyw i odpowiedni czas ? Jakimi narzędziami się posługiwać? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do wyjazdu ? Co zabrać w teren? Porozmawiamy o wadach i zaletach sprzętu i akcesoriów do fotografii podróżniczej.

21:00 – …            wieczorne rozmowy o fotografii przy kuflu 🙂

 •  plener o wschodzie słońca
 •  śniadanie
 •  FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA – WYKŁAD MARCINA DOBASA (część druga)
  Jak fotografować w terenie? Omówimy sztuczki i kruczki związane z fotografią. Na przykładach przeanalizujemy błędy, których lepiej nie popełniać. Porozmawiamy o tym w jaki sposób można zamienić pasję w zawód i sprawić by inwestycje związane z wyjazdami i sprzętem zaczęły przeradzać się w zarobek.
 • BŁYSK W TERENIE – zajęcia teoretyczne 
  Poznamy zasadę użycia lamp błyskowych – bardzo ważnego narzędzia nie tylko w studio ale również na wyjazdach. Prowadzący poruszy zagadnienia związane z modyfikatorami światła, wyzwalaniem bezprzewodowym i krótkimi czasami synchronizacji błysku.
 • UŻYCIE FILTRÓW W FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ I KRAJOBRAZOWEJ – zajęcia teoretyczne
  Krótki wykład o filtrach podczas którego dowiesz się m. in. jakie filtry warto zabrać ze sobą na wyjazd? Czy w dzisiejszych czasach filtry są jeszcze potrzebne czy można je zastąpić obróbką?Omówimy przykłady zastosowania filtrów -wyjście w teren, fotografowanie z zastosowaniem gęstych filtrów szarych
 • obiad
 • JAK UZYSKAĆ TE SAME  KOLORY NA ODBITCE JAK NA EKRANIE, CZYLI O  ZARZĄDZANIU KOLOREM
  Ten cykl zajęć  dedykowany jest osobom które chcą dowiedzieć się jak sprawić by kolory na odbitce albo powiększeniu zgadzały się z tymi, które widzimy na monitorze. Podczas zajęć dowiesz się czym jest kalibracja monitora a czym profilowanie. Po krótkiej części wykładowej uczestnicy będą mogli samodzielnie przeprowadzić proces kalibracji i profilowania monitorów.
 • wyjście w teren – fotografia (praca w podgrupach)

 • śniadanie
 • REJS STATKIEM I CAŁODZIENNY PLENER ZDJĘCIOWY W SŁOWIŃSKIM PARKU NARODOWYM
   Podczas pleneru wiedzę teoretyczną nabytą poprzedniego dnia przełożymy na zajęcia praktyczne z modelką. Wypróbujemy m. in. różne modyfikatory swiatła,  typy lamp, tryb HSS,  filtry szare do zmniejszania głębi ostrości. Do dyspozycji będziemy mieli nowe lampy Quadralite
 • WYDRUK W DOMOWYCH WARUNKACH – PRZEWAGA NAD LABEM 
  Drukowanie drukowaniu nierówne. Wbrew pozorom w domowym zaciszu  możemy uzyskać lepszą jakość odbitki od tej którą oferuje większość labów. Drukowanie w domu daje możliwość zapanowania nad najdrobniejszymi szczegółami.  W jaki sposób drukować? Na co zwrócić uwagę by uzyskać najlepszy z możliwych efektów?
  Po wykładzie możliwość wydrukowania swojego ulubionego zdjęcia na profesjonalnej drukarce firmy Epson.

20:30 – kolacja w formie wieczornego grilla

 • śniadanie
 • TABLET GRAFICZNY DLA FOTOGRAFA
  Ta część zajęć poświęcona jest zastosowaniu tabletów graficznych w obróbce fotografii. Przyjdź i zobacz jak wygląda szybka i skuteczna obróbka zdjęć w Adobe Lightroom i Adobe Photoshop przy pomocy tabletów graficznych. Po krótkiej części wykładowej uczestnicy będą mieli do dyspozycji stanowiska gdzie pod okiem specjalisty będą mogli spróbować własnych sił.
 • OBRÓBKA GRAFICZNA ZDJĘĆ PORTRETOWYCH (ok.1h)
  W krótkim wykładzie Kuba Kaźmierczyk na przykładzie zdjęć zrobionych podczas wczorajszego pleneru pokaże Wam jak dokonać obróbki zdjęć portretowych. Dowiecie się m. in jak efektywnie oczyścić skórę z niedoskonałości, wydobyć więcej piękna z oczu, rozświetlić twarz, czy dokonać gradacji kolorystycznej.
 • CZAS DLA WAS
  Część wykładowa i praktyczna zajęć dobiegła już końca. Jednak zarówno prowadzący jak i komputerowe stanowiska są wciąż do Waszej dyspozycji. Jeżeli coś jest dla Was jeszcze nie jasne, macie pytania, gorąco zapraszamy żeby skorzystać z okazji i porozmawiać
 • wykwaterowanie około godziny 12:00
 • pożegnanie i zakończenie warsztatów

Kolejna edycja warsztatów już za

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Szczegółowe informacje

PROWADZĄCY
dobas2

Marcin Dobas

Fotograf National Geographic Polska, podróżnik, geolog, ratownik górski, pilot wycieczek Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo

Marcin Dobas jest fotografem specjalizującym się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach świata: w magazynach, przewodnikach i albumach. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych.Publikował między innymi w takich magazynach jak: „National Geographic” ( zarówno w polskiej jak i w ogólnoświatowej edycji) , „National Geographic Traveler”, „Focus”, „Foto”, „Digital Camera Polska”, „Podróże”, „Jachting”, „Newsweek”, „Poznaj Świat”, „Witaj w podróży”, „Voyage”, „Harper’s Bazaar”, „Laif” Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tak prestiżowych jak naprzykład: „European Wildlife Photographer of the Year”, „Memorial Maria Luisa”, „Grand Press Photo” czy „Wielki Konkurs National Geographic”. Chętnie dzieli się swoją pasją i wiedzą z innymi w ramach warsztatów i plenerów fotograficznych. Angażuje się w edukację fotograficzną podczas prowadzenia stacjonarnych kursów oraz dalekich wyjazdów. Swoje spostrzeżenia i doświadczenia z pracy fotografa przekazuje w cyklu artykułów publikowanych w magazynach branżowych oraz na stronach poświęconych fotografii. Jest Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ściśle współpracuje również z takimi markami jak Hoya, Lowepro, Eizo.

Jakub Kaźmierczyk

fotograf kulinarny, reklamowy, portretowy. Redaktor portalu Fotoblogia

Jakub Kaźmierczyk to fotograf specjalizujący się w fotografii kulinarnej, reklamowej i portretowej. Współpracuje między innymi z Pizza Hut, Starbucks oraz Grycan przy produktowych sesjach zdjęciowych, to także fotograf wnętrz i współpracownik SPP Models. Rocznik 88, z wykształcenia menedżer, z pasji fotograf, redaktor z przypadku. Uwielbia podróże, lata kiedy tylko się da, choć jest wiecznie zapracowany. Stale współpracuje serwisem fotograficznym Fotoblogia.pl. Na stronach serwisu publikuje opisy sesji zdjęciowych oraz autorskie teksty poświęcone oświetleniu studyjnemu oraz doradztwu sprzętowemu. Jest również autorem jednej z największych baz wideoporadników o oprogramowaniu Adobe Photoshop.

CENA
 • Cena regularna: 899 pln
 • Cena promocyjna: do 17.04 cena promocyjna 799pln + książka autorstwa Marcina Dobasa “Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii” gratis (więcej na temat ksiązki możesz dowiedzieć się tutaj).

Cena obejmuje:

 • Uczestnictwo w warsztatach: udział w zajęciach zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 3 x nocleg w pokojach 2 i 3 osobowych
 • Wyżywienie: całodzienne wyżywienie (śniadania i obiadokolacje). W sumie 3 x śniadania, 2 x obiadokolacje, 1 x kolacja w formie grilla
 • Wycieczka: całodniowa wycieczka + rejs na wydmy do Słowińskiego Parku Narodowego
 • Eksperci: zajęcia prowadzone są przez ekspertów z różnych dziedzin
 • Testy i wypożyczalnia: uczestnicy mają pełny dostęp do sprzętu naszych Partnerów (filtry, statywy, aparaty, obiektywy, tablety graficzne, monitory, komputery)
 • Stanowiska komputerowe: możliwość obróbki zdjęć na profesjonalnych stanowiskach roboczych
 • Wydruk: możliwość wydruku zdjęcia na profesjonalnych drukarkach
 • Doradztwo: nasi prowadzący są do Waszej dyspozycji przez cały czas trwania warsztatów

Cena nie obejmuje:

 • Transportu
 • Ubezpieczenia
 • Pozostałych wydatków

ZAKWATEROWANIE

Stajnia “Biały Borek” w Biskupicach

“Biały Borek” w Biskupicach to gospodarstwo agroturystyczne z wieloletnią historią, doceniane przez wielbicieli koni i wielokrotnie nagradzane (m.in. laureat ogólnopolskiego konkursu dla „Najlepszego Konnego Gospodarstwa Agro-Eko-Turystycznego”). Zlokalizowane jest na Jurze Krakowsko Częstochowskiej u podnóża rezerwatu “Sokole Góry” w Biskupicach, 20 km od Częstochowy.
W skład Stajni wchodzi XIX wieczna zabytkowa chata z piecem węglowym oraz nowy obiekt z drewnianych bali wykonany na wzór i w technice, jaką posługiwano się przed laty.
Stajnia zajmuje się m.in. organizacją imprez kulturalnych, okolicznościowych, recitali i wernisaży oraz imprez sportowo rekreacyjnych (Bieg Narciarski o Puchar Sokolich Gór). Gośćmi Stajni było wielu znanych artystów: Andrzej Sikorowski, Michał Bajor, Katarzyna Groniec, Magda Umer, Stare Dobre Małżeństwo, Robert Janowski, Alosza Awdiejew. W lutym 2006 w ośrodku roku realizowano zdjęcia do spektaklu Teatru Telewizji pt. “Zorka w rolach głównych z Jerzym Trelą i Zbigniewem Zamachowskim. Więcej informacji na temat noclegu można znaleźć na  stronie Stajni Biały Borek

adres: Stajnia “Biały Borek”
ul. Zrębska 93,
Biskupice, Olsztyn (śląskie)

bialyborek3-300x180 bialyborek5-300x180 bialyborek1-300x180 bialyborek6small-300x180 bialyborek4s-300x180 bialyborek7small-300x180

ORAGNIZATOR

„Wyprawy foto” – firma prowadzona przez Bożene Jarzyńską i Marcina Dobasa specjalizująca się w organizowaniu wyjazdów i warsztatów fotograficznych.  W oparciu o swoje bogate doświadczenie podróżnicze i fotograficzne tworzymy wyjazdy dla fotografów, takie na które sami chcielibyśmy pojechać.

Stajnia Biały Borek

Zapisy

Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne wypełnij formularz po prawej stronie. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz email ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc dla uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełniając formularz zwróć uwagę, czy wszelkie dane kontaktowe a zwłaszcza adres email podany przez Ciebie są prawidłowo wpisane. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl

Warsztaty fotograficzne

Cześć  Bożena i Marcin!

BARDZO DZIEKUJĘ Wam jak również całej ekipie współpracujących z Wami firm za profesjonalnie zorganizowane, świetnie poprowadzone i MEGA edukacyjne GÓRSKIE WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ NA HALI SZRENICKIEJ!!! Nie mam cienia wątpliwości, że zdobyta wiedza, praktyczne umiejętności i nawiązane podczas warsztatów kontakty SPORO podniosą poziom mojej fotografii nie tylko podróżniczej, ale także rodzinnej i ślubnej 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie!

Sławek, sierpień 2015

Cześć Bożeno i Marcinie

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wam za przyjemnie spędzony czas, ogromną dawkę pozytywnych emocji i mnóstwo informacji, które przekazaliście podczas wykładów na warsztatach w Górach Izerskich, a które na pewno będą miały wpływ na mój dalszy fotograficzny rozwój :-). Bożena –  cichy duszku całej wyprawy dzięki, że zadbałaś o nasze podniebienia, zakwaterowanie i tak sprawnie to wszystko zorganizowałaś! Jeśli tylko pojawią się jakieś informacje dotyczące kolejnych warsztatów będę wdzięczna za informacje bo nie ukrywam, że chętnie wybiorę się gdzieś z Wami kolejny raz : -) Do zobaczenia!

Ola, październik, 2015r.

Hej,

Serdeczne dzięki za interesujące  wykłady, wspaniałą atmosferę i miło spędzony czas na na warsztatach. Sporo wiedzy, sporo fajnej zabawy i świetni ludzie. Do zobaczenia i pozdrawiam

Patryk, wrzesień 2015

Cokin – to producent znanego od 1978 roku systemu kreatywnych filtrów efektowych CREATIVE, który zdobył ogromną popularność zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów fotografii.

Eizo – Profesjonalne monitory dla fotografów umożliwiające kalibrację sprzętową i pozwalające na odwzorowanie barw, z jedynie minimalnymi odchyleniami.

 

Cokin – to producent znanego od 1978 roku systemu kreatywnych filtrów efektowych CREATIVE, który zdobył ogromną popularność zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów fotografii.

Hoya Filters – Marka najbardziej znana jest z szerokiej gamy wysokiej jakości filtrów fotograficznych. Głównie UV, polaryzacyjnych i szarych neutralnych

 

Quadralite – dostarcza profesjonalistom i wszystkim pasjonatom fotografii najlepszych rozwiązań w zakresie studyjnego i plenerowego oświetlenia fotograficznego. W ofercie znajdują się produkty optymalnie łączące wysoką jakość i przystępną cenę.

 

Tokina – to legendarna, niezwykle popularna i wysoko ceniona japońska marka specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości obiektywów do współczesnych lustrzanek.

Triopo – to producent statywów fotograficznych, monopodów oraz głowic, przeznaczonych dla zaawansowanych entuzjastów oraz zawodowych fotografów.

Wacom – Jeden z największych w świecie producentów tabletów graficznych. Produkty tej firmy są popularne wśród fotografów, grafików, architektów i projektantów.