Fotograficzny rejs jachtem po Spitsbergenie

Niedźwiedzie polarne, morsy, lisy polarne, wieloryby, lodowce
TERMIN I: 24.06.-4.07.2022 r. – 1 miejsce wolne
TERMIN II: 22.07-1.08.2022 r. – 1 miejsce wolne

Fotograficzny rejs jachtem po Spitsbergenie

Niedźwiedzie polarne, morsy, lisy polarne, wieloryby, lodowce
TERMIN I: 24.06.-4.07.2022 r. – 1 miejsce wolne
TERMIN II: 22.07-1.08.2022 r. – 1 miejsce wolne

Fotograficzny rejs jachtem po Spitsbergenie

Niedźwiedzie polarne, morsy, lisy polarne, wieloryby, lodowce
TERMIN I: 24.06.-4.07.2022 r. – 1 miejsce wolne
TERMIN II: 22.07-1.08.2022 r. – 1 miejsce wolne

 

TERMIN : 24.06-4.07.2022 r.
TERMIN : 22.07-01.08.2022 r.

CZAS TRWANIA : 11 (12) dni – w zależności od połączenia lotniczego

WIELKOŚĆ GRUPY: 8 – 9 osób

CENA : 14 000 PLN

ZALICZKA: 3 000 PLN płatna przy zgłoszeniu

O wyprawie

Dołącz do nas i weź udział w niezapomnianej wyprawie fotograficznej na Svalbard. Tym razem zapraszamy Was na pokład dwudziestometrowego wyprawowego jachtu, którym przemierzać będziemy zachodnie wybrzeża Spitsbergenu (największej wyspy archipelagu Svalbard) oraz lodowatych wód Arktyki.

Wyjazd nie jest wyjazdem żeglarskim. Nie są potrzebne żadne umiejętności ani wiedza na ten temat. Od tego na pokładzie będą fachowcy czuwający nad naszym bezpieczeństwem. Dla nas jacht oprócz bazy noclegowej ma być przede wszystkim środkiem transportu pozwalającym dotrzeć w miejsca dużo bardziej odległe niż tylko okolice stolicy Svalbardu – Longyearbyen.

Jacht zapewni nam pełną swobodę podróżowania, dzięki czemu będziemy mogli dopłynąć w miejsca naprawdę ciekawe przyrodniczo i fotograficznie. A jest tam co podziwiać bo Svalbard to prawdziwy raj dla miłośników przyrody!

Na lądzie mamy szanse na spotkanie z: niedźwiedziem polarnym, lisem polarnym, reniferami. Wody to szansa na zobaczenie m.in.: fok, morsów i licznych waleni takich jak choćby płetwale karłowate czy orki. Arktyczne lato choć krótkie jest bardzo intensywne. To czas kiedy w rejony te na okres lęgowy przybywa tysiące wędrownych ptaków. Oprócz zwierząt nie zapominajmy o krajobrazach: strzeliste szczyty górskie, malownicze fiordy, majestatyczne lodowce, kwitnąca latem tundra i nigdy niezachodzące od maja do sierpnia słońce.

Program wyjazdu:

DZIEŃ 1 - PRZELOT DO LONGYEARBYEN. ZAOKRĘTOWANIE.

Przelot z Warszawy do Longyearbyen – stolicy Svalbardu. Na lotnisku w Longyearbyen spotkanie z Marcinem Dobasem – fotografem National Geographic Polska, który podczas wyjazdu będzie pełnił rolę eksperta fotografii i opiekuna grupy. Zaokrętowanie na jachcie.

DZIEŃ 2 DO 8 - REJS JACHTEM WZDŁUŻ ZACHODNIEGO WYBRZEŻA SPITSBERGENU

Te dni to czas eksploracji Svalbardu. W poszukiwaniu dzikiego życia będziemy stopniowo przemieszczać się z Longyearbyen wzdłuż zachodniego wybrzeża na północ. Planujemy dotrzeć do Smeerenburgfjorden. Tam, gdzie to możliwe, będziemy schodzić na ląd.

Nie ma ścisłej trasy, której będziemy się trzymać. Każdy rejs to inne możliwości i inne warunki pogodowe, do których na bieżąco będziemy dostosowywać nasz plan. Jednakże są pewne punkty, które chcielibyśmy odwiedzić. To miejsca słynące z: pięknych lodowców, fiordów, niesamowitych widoków, kolonii ptaków i dzikich zwierząt. To także niewielkie miasteczka mające swoją własną ciekawą historię takie jak: Barntsburg, Pyramiden, Ny-Ålesund czy Ny London. Na liście ulubionych miejsc, do których chcielibyśmy dotrzeć znajdują się między innymi: Lodowiec 14 lipca, Alkhornet , Poolepynten, Sarstangen, Forlandsundet, Smeerenburg. W miejscach tych będziemy fotografować: lisy polarne, morsy, renifery, foki, alczyki. W wodzie podziwiać wieloryby (m. in. białuchy, płetwale błękitne, humbaki, finwale…)

Całą drogę będą towarzyszyły nam wspaniałe krajobrazy, pięknie wyrzeźbione lodowce i strzeliste szczyty a im dalej na północ, tym większe mamy szanse na spotkanie z królem tego rejonu, czyli niedźwiedziem polarnym.

Na Spitsbergenie nie brakuje naturalnego piękna. Lato to wyjątkowy czas, kiedy na krótką chwilę wszystko budzi się do życia. Kolory kwiatów letniej tundry mogą zaskakiwać. Klify przepełnione są ptakami. Każdy dzień wyjazdu to okazja, by zobaczyć coś nowego: rzadki gatunek ptaka, wieloryby, lisy polarne, renifery, opuszczone chaty i dawne osady….a to tylko niektóre z atrakcji.

DZIEŃ 9 - POWRÓT DO LONGYEARBYEN. ZWIEDZANIE MIASTA.

Rejs powrotny w stronę Longyearbyen. W godzinach popołudniowych dopłyniemy do stolicy. Czas wolny w mieście.  

DZIEŃ 10 - POWRÓT DO KRAJU. ZAKOŃCZENIE WYJAZDU.

Zakończenie rejsu. Powrót do Polski. Zakończenie imprezy.

Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie.

Longyearbyen

Barentsburg

Poolepynten

Alkhornet

Kaffioyra

Ny Alesund

Kongsfjorden

Magdalenefjorden

 

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-10

TRANSPORT:

 • wygodny wyprawowy jacht wraz z wykwalifikowaną załogą od wielu lat pływającą po Arktyce;
 • biletu lotniczego (bilet można kupić we własnym zakresie lub nasze biuro może zrobić to za Ciebie. Wybierz opcję która najbardziej Ci odpowiada. Cena biletu to ok. 2000 zł)
 • wydatków osobistych
 • wyżywienia poza wymienionym
 • biletów i opłat za zewnętrze atrakcje, wstępy itp.
icon-07

ZAKWATEROWANIE:

 • miejsce w kabinie na jachcie w czasie trwania rejsu (kabiny dwu lub cztero osobowe)
icon-08

WYŻYWIENIE

 • wyżywienie na jachcie (3 posiłki dziennie przygotowane przez uczestników rejsu podczas wacht);
icon-09

DODATKOWE:

 • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska jako instruktora fotografii;
 • paliwo do jachtu, opłaty postojowe w portach i na trasie;
 • wynajem broni palnej i amunicji dla przewodnika;
 • opłaty związane z dopełnieniem niezbędnych formalności i uzyskaniem zgody od Gubernatora Svalbardu;
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP;
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu firmy Olympus (konieczna wcześniejsza rezerwacja);
 • obowiązkową składkę na Fundusz Gwarancyjny;
 • podatek.

 

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Dodatkowe informacje:

POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU
dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”
Oprócz zagadnień fotograficznych Marcin będzie dbał o bezpieczeństwo grupy. Na Spitsbergenie po raz pierwszy był w 2007 roku jako uczestnik XXX Wyprawy Polarnej w Hornsundzie. Jest członkiem strzeleckiego klubu sportowego, ratownikiem górskim, i ratownikiem KSRG.

BILET LOTNICZY - OPCJE

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, podczas zapisu na wyjazd do wyboru są dwie opcje jeżeli chodzi o bilet lotniczy:

1) Z BILETEM. Jeżeli nie chcesz się niczym martwić, my zarezerwujemy bilet dla Ciebie. Wybierz tylko odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym zapisując się na wyjazd. Szczegóły przelotu i dokładną cenę poznasz gdy grupa zostanie potwierdzona. Wtedy ktoś z biura skontaktuje się z Tobą w sprawie zakupu biletu. Wybór tej opcji zapewni Ci opiekę przewodnika podczas lotu z Warszawy (Orientacyjna cena przelotu do Longyearbyen waha się między 1700 - 2800 pln).

2) BEZ BILETU LOTNICZEGO. Jeżeli jesteś doświadczonym turystą, sam świetnie radzisz sobie z kupnem biletu, nie straszne Ci są międzylądowania i przesiadki, wolisz mieć pełną swobodę jeżeli chodzi o miejsce wylotu/ powrotu, liczbę przesiadek, klasę biletu lotniczego, datę wylotu/ powrotu - ta opcja jest dla Ciebie. WAŻNE! Nie kupuj biletu lotniczego od razu po podpisaniu umowy! Poczekaj na informację z biura, że grupa jest potwierdzona a wyjazd na pewno dojdzie do skutku.

Pamiętaj również, że wybierając taką opcję najprawdopodobniej sam będziesz musiał dotrzeć z lotniska do portu gdzie znajduje się jacht. Chyba, że godziny Twojego przylotu / odlotu będą pokrywały się z naszymi.

 

JACHT
Jacht jest przystosowany do żeglugi w najbardziej wymagające rejony świata w dobrych warunkach. Posiada wiele urządzeń ułatwiających życie na jachcie: agregat, 2 lodówki, zamrażarkę, elektryczne kabestany, ster strumieniowy, autopilot, łączność satelitarną. Duża moc silnika (280KM) pozwala żeglować z prędkością marszową 9 węzłów, jacht ma dużą autonomię pływania (zasięg na silniku 4000Mm ). Jest w pełni przystosowany dla nurków: posiada m.in. wydajną sprężarkę, platformę hydrauliczną (do 800kg)

Dane jachtu :
Długość całkowita 20,50 m
Szerokość 5,20 m
Materiał kadłuba: stal
Załoga: 14 -15 osób
Silnik Vetus 280 KM,
zbiorniki paliwa 5000lKabiny:
5 kabin, 3 łazienki z prysznicamiKuchnia (kambuz):
Zamrażarka, 2 lodówki Piekarnik, Zmywarka
Elektronika:
Chartplotter (mapy elektroniczne) Radar, Autopilot, Telefon satelitarny Radio UKF stacjonarne + przenośne Echosonda, log NavtexPokład

Roller genuy, kliwra, grota
Elektryczne kabestany, winda kotwiczna
Ster strumieniowy
2 tratwy ratunkowe
Teakowy pokład

Plan jachtu - pokład górny, sterówka, mesa

plan jachtu fotowyprawa
Plan Jachtu - kabiny

plan jachtu fotowyprawa
Mesa:

Sterówka:

WYŻYWIENIE NA JACHCIE

 W cenie wyprawy zawarte są produkty spożywcze pozwalające załodze na przygotowanie pełnowartościowych i urozmaiconych posiłków. Nie mamy na pokładzie kucharza więc wszyscy uczestnicy podzieleni są parami na wachty kambuzowe które danego dnia przygotowują śniadanie, obiad i kolację dla całej ekipy.

Do dyspozycji załogi jest duża ilość świeżych warzyw i owoców, nabiału oraz wędlin, z których można przygotowaćposiłki. Na jachcie znajduje się również maszynka do pieczenia chleba, piekarnik, zmywarka i  wszystkie niezbędne naczynia.

 

POZIOM TRUDNOŚCI
Poziom umiejętności fotograficznych Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw fotografowania. Przybliżą one początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kondycja fizyczna Wycieczki podczas wjazdu nie są szczególnie trudne ani wymagająceace. Wystarczające jest ogólnie dobre zdrowie i przeciętna kondycja fizyczna.

BEZPIECZEŃSTWO
Spitsbergen to miejsce gdzie nawet latem mamy szanse na spotkanie z niedźwiedziem. Mimo iż z punktu widzenia fotograficznego takie spotkanie jest łakomym kąskiem to musimy pamiętać, że niedźwiedź polarny jest wielkim i groźnym drapieżnikiem, który w odróżnieniu od nas jest "we własnym domu". Istnieje również jakieś niebezpieczeństwo, że niedźwiedź postanowi nas zaatakować. Dlatego właśnie na względy bezpieczeństwa kładziemy największy nacisk. Z dwóch powodów. Pierwszy - to taki aby nie prowokować zwierząt i nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji. Drugi taki, żeby nikomu z nas nic się nie stało.

Na Svalbardzie będziemy wyposażeni w najważniejsze środki bezpieczeństwa. Będziemy posiadać broń a wśród przewodników są osoby potrafiące się nią posługiwać. Mamy rakietnice, radiopławy, osobiste nadajniki COSPAS SARSAT. Załoga jachtu to doświadczone osoby od wielu lat pływające po Arktyce. Przewodnik grupy jest ratownikiem górskim i strażakiem posiadającym kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na Spitsbergenie po raz pierwszy był w 2007 roku uczestnicząc latem w XXX wyprawie Polskiej Akademii Nauk

ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

Zgłoszenie na wyjazd

 

 1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz.
 2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
 3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
 4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
 5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

Spitsbergen rejs 2022:

.

Nasi partnerzy: