Legendarna arktyczna północ zimą

  FOTOGRAFICZNA WYPRAWA SKUTEROWA PO SPITSBERGENIE
2-9 marca 2022 (+ przelot) – brak miejsc
11-18 marca 2022 (+ przelot) – ostatnie 3 miejsca wolne


Szansa na zobaczenie niedźwiedzia polarnego

FOTOGRAFICZNA WYPRAWA SKUTEROWA PO SPITSBERGENIE
2-9 marca 2022 (+przelot) – brak miejsc
11-18 marca 2022 (+ przelot) – ostatnie 3 miejsca wolne

Przygoda na skuterach śnieżnych

FOTOGRAFICZNA WYPRAWA SKUTEROWA PO SPITSBERGENIE
2-9 marca 2022 (+przelot) – brak miejsc
11-18 marca 2022 (+ przelot) – ostatnie 3 miejsca wolne

Magiczne światło dalekiej północy

FOTOGRAFICZNA WYPRAWA SKUTEROWA PO SPITSBERGENIE
2-9 marca 2022 (+ przelot) – brak miejsc
11-18 marca 2022 (+ przelot) –  ostatnie 3 miejsca wolne

Dzika przyroda w zimowej szacie

 FOTOGRAFICZNA WYPRAWA SKUTEROWA PO SPITSBERGENIE
2-9 marca 2022 (+ przelot)  – brak miejsc
11-18 marca 2022 (+ przelot) – ostatnie 3 miejsca wolne

Ośnieżone szczyty, lodowce, zorze polarne

FOTOGRAFICZNA WYPRAWA SKUTEROWA PO SPITSBERGENIE
2-9 marca 2022 (+ przelot) – brak miejsc
11-18 marca 2022 (+ przelot) – ostatnie 3 miejsca wolne

TERMIN I : 2-9 marca 2022 (brak miejsc)
TERMIN II: 11-18 marca 2022 (+ przelot)

CZAS TRWANIA :
TERMIN: 8 dni (+ przelot)

LICZBA DNI SKUTEROWYCH : 6 / 6,5 dnia w zależności od rozkładu lotów

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-8 osób

CENA : 18 700 PLN

I RATA: 2000 PLN płatna przy zgłoszeniu
II RATA: pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem

 

O wyprawie

Bezkresny śnieg, ośnieżone szczyty, lodowce, zorze polarne oraz dzikie zwierzęta w zimowej szacie. Ten wyjazd to nie lada gratka dla osób kochających Arktykę, zimę i chcących uchwycić  aparatem piękno dzikiej przyrody. To również okazja do eksploracji terenów będących niegdyś bazą wypadową dla wielu wypraw na Biegun Północny i do przeżycia prawdziwej zimowej przygody.

Pora roku w której odbywa się wyjazd nie jest przypadkowa. Marzec to miesiąc który zdecydowanie sprzyja fotografom ze względu na niskie światło i długie złote godziny .

Naszym podstawowym środkiem transportu podczas wyjazdu będzie skuter śnieżny, który da nam możliwość swobodnego poruszania się po wyspie. Doświadczenie w jeździe na skuterze nie jest konieczne choć mile widziane. Jedyny formalny wymóg jaki trzeba spełnić to posiadanie prawa jazdy kat. B.

Nad zrealizowaniem programu i bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać dwójka doświadczonych przewodników dobrze znających ten teren, potrafiących posługiwać się bronią palną (jest to niezbędny wymóg gubernatora Svalbardu do tego żeby móc poruszać się po wyspie), przewodników którzy spędzili na wyspie dużo czas zarówno z grupami jak i samotnie.

Program wyjazdu:

DZIEŃ 1 - PRZYLOT DO LONGYEARBYEN. ZAKWATEROWANIE

Przylot do Longyearbyen – stolicy Svalbardu. Na lotnisku w Longyearbyen spotkanie z Marcinem Dobasem – fotografem National Geographic Polska, który podczas wyjazdu będzie pełnił rolę eksperta fotografii oraz z drugim przewodnikiem, który wraz z Marcinem będzie czuwał nad bezpieczeństwem grupy w terenie. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu jeżeli będzie to tylko możliwe jeszcze tego samego dnia wypożyczenie skuterów i ubrań.

(W zależności od rozkładu lotów SAS przelot z Warszawt do Longyearbyen odbywa się w ciągu jednego dnia albo trzeba wylecieć dzień wcześniej, przenocować w Oslo przy lotnisko Gardermoen i dopiero następnego dnia z rana leci się dalej do Longyearbyen). 

DZIEŃ 2 DO 7 - Dni fotograficzne

Te dni to czas eksploracji Svalbardu. W poszukiwaniu dzikiego życia będziemy na skuterach śnieżnych eksplorować szeroko pojęte okolice Longyearbyen. Nie ma ścisłej trasy której będziemy się trzymać. Każdy dzień to inne możliwości i inne warunki pogodowe do których na bieżąco będziemy dostosowywać nasz plan działania. Jednakże są pewne punkty, które chcielibyśmy odwiedzić. To miejsca dające możliwość spotkania z pardwami, reniferami, fokami, lisami polarnymi. Całą drogę będą towarzyszyły nam wspaniałe krajobrazy, pięknie wyrzeźbione lodowce, strzeliste szczyty a im dalej na zachód, tym większe mamy szanse na spotkanie z królem tego rejonu, czyli niedźwiedziem polarnym.

DZIEŃ 8 - WYCIECZKA DO BJØRNDALEN. WYLOT Z LONGYEARBYEN.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych wycieczka samochodowa w okolice Bjrørndalen w poszukiwaniu lisów polarnych (zależy od godziny wylotu do Polski). Transfer na lotnisko. Zakończenie wyprawy. Wylot z Longyearbyen. 

Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie. Decyzja przewodników na miejscu jest ostateczna.

Longyearbyen

Barentsburg

Templefjord

Sveagruva

Colesbukta

 

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-10

TRANSPORT:

 • skutery śnieżne (podstawowym środek transportu na wyprawie)
 • transfer z/ na lotnisko
  • biletu lotniczego (bilet można kupić we własnym zakresie lub nasze biuro może zrobić to za Ciebie. Zapisując się wybierz opcję która najbardziej Ci odpowiada. Cena biletu waha się między 1800 a 3000 zł);
  • wydatków osobistych
  • wyżywienia poza wymienionym
  • biletów i opłat za zewnętrze atrakcje, wstępy itp.
  • posiłków innych niż wymienione
  icon-07

  ZAKWATEROWANIE:

  • 7 nocy w pokojach dwuosobowych w hotelu w Longyearbyen 
  icon-08

  WYŻYWIENIE

  • śniadania w hotelu;
  icon-09

  DODATKOWE:

  • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska jako instruktora fotografii;
  • opiekę drugiego przewodnika – doświadczonego polarnika
  • paliwo do skuterów,
  • niezbędne permity
  • wynajem broni palnej i amunicji dla przewodników;
  • środki łączności takie jak PLB, telefon satelitarny IRIDIUM, Garmin InReach
  • opłaty związane z dopełnieniem niezbędnych formalności i uzyskaniem zgody od Gubernatora Svalbardu;
  • ubezpieczenie KL, NNW, BP;
  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu firmy Olympus (konieczna wcześniejsza rezerwacja);
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP;
  • podatek.

  Do wyprawy pozostało

  Day(s)

  :

  Hour(s)

  :

  Minute(s)

  :

  Second(s)

  Dodatkowe informacje:

  BILET LOTNICZY - OPCJE

  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, podczas zapisu na wyjazd do wyboru są dwie opcje jeżeli chodzi o bilet lotniczy:

  1) Z BILETEM: jeżeli nie chcesz się niczym martwić, my zarezerwujemy bilet dla Ciebie. Wybierz tylko odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym zapisując się na wyjazd. Szczegóły przelotu i dokładną cenę poznasz gdy grupa zostanie potwierdzona. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie zakupu biletu. Wybór tej opcji zapewni Ci również opiekę przewodnika  podczas lotu z Warszawy  jak i podczas transferu z lotniska do hotelu. 

  2) BEZ BILETU LOTNICZEGO: jeżeli jesteś doświadczonym turystą, sam świetnie radzisz sobie z kupnem biletu, nie straszne Ci są międzylądowania i przesiadki, wolisz mieć pełną swobodę jeżeli chodzi o miejsce wylotu/ powrotu, liczbę przesiadek, klasę biletu lotniczego, datę wylotu/ powrotu – ta opcja jest dla Ciebie.

  WAŻNE! Nie kupuj biletu lotniczego od razu po podpisaniu umowy! Poczekaj na informację z biura, że grupa jest potwierdzona a wyjazd na pewno dojdzie do skutku.

  Pamiętaj również, że wybierając taką opcję najprawdopodobniej sam będziesz musiał dotrzeć z lotniska do miejsca zakwaterowania. Chyba, że godziny Twojego przylotu / odlotu będą pokrywały się z naszymi.

   

  POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU

   

  dobas2

  Marcin Dobas

  instruktor fotografii

  Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”
  Oprócz zagadnień fotograficznych Marcin będzie dbał o bezpieczeństwo grupy. Na Spitsbergenie po raz pierwszy był w 2007 roku jako uczestnik XXX Wyprawy Polarnej w Hornsundzie. Członek strzeleckiego klubu sportowego, ratownik górski z doświadczeniem w prowadzeniu skuterów śnieżnych, ratownik KSRG po kursach lawinowych, GPS, ratownictwa ścianowego czy współpracy ze śmigłowcem.

   

   

  nawrot

  Adam Nawrot

  przewodnik 

  Geomorfolog, hydrolog i adiunkt w Zakładzie Badań Polarnych i Morskich. Od 2005 roku brał udział w licznych wyprawach badawczych na Svalbard w tym w dwóch zimowaniach. Kierownik 34 Polskiej Wyprawy Polarnej w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie (2011/2012) Ma doświadczenie w posługiwaniu się bronią palną, w prowadzeniu skuterów w arktycznych warunkach.

   

  ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

  Zakwaterowania: na wyjeździe zakwaterowani jesteśmy w hotelu Gjestehuset 102 w stolicy Svalbardu – Longyearbyen.

  Pokoje: w cenie wyjazdu jest zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych. Pokoje są skromne ale schludne. Wyposażone w umywalkę, szafę, pościel i ręczniki. Wspólna łazienka znajduje się na korytarzu.

  Wyżywienie: śniadania w cenie noclegu. Obiady i kolacje uczestnicy przygotowują we własnym zakresie ( w obiekcie noclegowym znajduje się w pełni wyposażona kuchnia) lub istnieje możliwość udania się na obiad / kolację do jednej z pobliskich restauracji.

   

  POZIOM TRUDNOŚCI

  Poziom umiejętności fotograficznych:

  Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw fotografowania. Przybliżą one początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

  Kondycja fizyczna:

  Działamy w warunkach arktycznych prowadząc skutery śnieżne. Potrzebna jest w miarę dobra kondycja fizyczna (podczas jazdy dobrze jest balansować ciałem dla zachowania równowagi. Może zdarzyć się, że skuter się zakopie i trzeba będzie go wykopać ze śniegu). Przed wszystkim potrzebna jest odporność na trudne warunki atmosferyczne. Umiejętność jazdy skuterem jest mile widziana ale nie jest konieczna. Trasy poprowadzone są tak aby były łatwe a przed startem w dalsze trasy wpierw poznamy tajniki jazdy skuterami śnieżnymi pod okiem doświadczonego przewodnika. Niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B

  BEZPIECZEŃSTWO

  Spitsbergen to miejsce gdzie mamy szanse na spotkanie z niedźwiedziem polarnym. Mimo iż z punktu widzenia fotograficznego takie spotkanie jest łakomym kąskiem to musimy pamiętać, że niedźwiedź polarny jest wielkim i groźnym drapieżnikiem, który w odróżnieniu od nas jest “we własnym domu” istnieje  niebezpieczeństwo, że niedźwiedź postanowi nas zaatakować.

  Względy bezpieczeństwa stanowią dla nas największy priorytet właśnie dlatego podczas naszych wypraw respektujemy przepisy i nie zakłócamy spokoju dzikiej przyrody. Jeśli nam się poszczęści to spotkamy niedźwiedzia polarnego zachowując odpowiedni, bezpieczny dystans pozwalający na obserwację przez lornetki czy teleobiektywy. Podążanie za niedźwiedziami jest prawnie zabronione na Svalbardzie i podchodzimy do tego BARDZO POWAŻNIE (Act of 15 June 2001 No.79 Relating to the Protection of the Environment in Svalbard).

  Wyjazd organizowany jest za zgodą i po uprzednim powiadomieniu Gubernatora Svalbardu a my działamy tam jako legalny touroperator. 

  Na Svalbardzie będziemy wyposażeni w najważniejsze środki bezpieczeństwa. Będziemy posiadać broń a wśród przewodników są osoby potrafiące się nią posługiwać. Mamy rakietnice, osobiste nadajniki COSPAS SARSAT. Telefon satelitarny i nadajnik Garmin InReach. Przewodnicy to doświadczone osoby od wielu lat działające w Arktyce. Marcin Dobas jest ratownikiem górskim posiadającym kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na Spitsbergenie po raz pierwszy był w 2007 roku uczestnicząc latem w XXX wyprawie Polskiej Akademii Nauk. Adam Nawrot to doświadczony polarnik działający w rejonach arktycznych od 2005 roku. uczestnik licznych wypraw polarnych z dużym doświadczeniem terenowym.

   

  DŁUGOŚĆ DNIA ORAZ GODZINY WSCHODU I ZACHODU SŁOŃCA W LONGYEARBYEN PODCZAS WYJAZDU

  GRUPA I:

  DATA DŁUGOŚĆ DNIA WSCHÓD SŁOŃCA ZACHÓD SŁOŃCA
  03.03.2022 dzień trwa 08h:01min 08:08 16:09
  04.03.2022   dzień trwa 08h:19 min  07:59 16:18
  05.03.2022 dzień trwa 08h:36 min 07:50 16:26
  06.03.2022 dzień trwa 08h:52 min 07:42 16:34
  07.03.2022 dzień trwa 09h:09 min 07:34 16:42
  08.03.2022 dzień trwa 09h:25 min 07:25 16:50
  09.03.2022 dzień trwa 09h:41 min 07:17 16:58
  10.03.2022 dzień trwa 09h :56 min 07:09 17:06

   

  GRUPA II:

  Dla Longyearbyen
  DATA DŁUGOŚĆ DNIA WSCHÓD SŁOŃCA ZACHÓD SŁOŃCA
  13.03.2022 dzień trwa 10:43 min 06:45 17:28
  14.03.2022 dzień trwa 10:55 min 06:37 17:36
  15.03.2022 dzień trwa 11:13 min 06:29 17:43
  16.03.2022 dzień trwa 11:29 min 06:21 17:50
  17.03.2022 dzień trwa11:44 min 06:13 17:58
  18.03.2022 dzień trwa12:00 min 06:05 18:05
  19.03.2022 dzień trwa12:15 min 05:57 18:12
  20.03.2022 dzień trwa12:30 min 05:49 18:19
  ORGANIZATOR

  WYPRAWY FOTO

  biuro podróży

  Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA. Na Svalbardzie działamy legalnie jako zarejestrowany touroperator i posiadamy wszelkie niezbędne zgody Gubernatora.

  Zgłoszenie na wyjazd

   

  1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz.
  2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
  3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
  4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
  5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

  Spitsbergen na skuterach 2022:

  .

  Nasi partnerzy: