Dzika Hiszpania - sępy

21-25 września 2024 – trwają zapisy

Dzika Hiszpania - sępy

21-25 września 2024 – trwają zapisy

Dzika Hiszpania - sępy

21-25 września 2024 – trwają zapisy

Dzika Hiszpania - sępy

21-25 września 2024 – trwają zapisy

TERMIN: 21-25.09.2024 r.

CZAS TRWANIA: 5 dni

WIELKOŚĆ GRUPY: 6 osób

CENA: 3000 zł i 1100 eur 

DOPŁATA DO JEDYNKI: 1100 zł

PŁATNOŚĆ ZA WYJAZD:
PRZY ZGŁOSZENIU: 
1500 zł
21.05.2024: 1100 euro
21.08.2024: 1500 zł

 

O wyprawie

Wyprawa ma charakter fotograficzny a jej tematem przewodnim jest obserwacja i fotografia sępów płowych i kasztanowatych, kani rudej oraz ptaków charakterystycznych dla Półwyspu Iberyjskiego (dzierlatki iberyjskie, pokrzewki aksamitne, szpaki jednobarwne, czy sójki błękitne) Przy odrobinie szczęścia uda nam się również sfotografować ścierwniki. Dodatkową atrakcją jest nocna czatownia dość ochoczo odwiedzana przez żenety i kuny. 

To niezwykłe miejsce, na pograniczu Hiszpanii i Portugalii, gdzie łagodne wzgórza porośnięte czterema gatunkami dębów, stanowią dom dla jednej z największych kolonii sępów kasztanowatych gdzie prowadzona jest aktywna ochrona tego gatunku.

Topografia sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe. Dostępność pożywienia i warunki klimatyczne sprawiają, że jest to preferowany teren dla wszystkich dużych padlinożerców, takich jak sęp kasztanowaty i sęp płowy. Sceny gdzie przed czatownią ląduje kilkadziesiąt sztuk tych majestatycznych ptaków a nad nimi fruwają iczne kanie próbujące uszczknąć coś dla siebie z pożywienia  zapada na długo w pamięci.

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Program wyjazdu:

DZIEŃ 1 PRZELOT DO MADRYTU

Spotkanie z przewodnikiem i instruktorem fotografii na lotnisku w Madrycie. Osoby lecące tym samym lotem co przewodnik spotkają się w Warszawie i wspólnie polecą do – stolicy Hiszpanii. Przejazd busem do miejsca zakwaterowania.

DNI 2-4 FOTOGRAFOWANIE DZIKIEJ PRZYRODY

Te dni to czas po wypełniony rozmaitymi możliwościowymi fotograficznymi.

Każdy dzień to krótka poranna i sesja fotograficzna, po której udamy się do czatowni na sępy. W ciągu dnia mamy też czas na przejrzenie i omówienie zdjęć.  Odbędziemy trzy sesje w czatowni na sępy kasztanowate. To dosyć spektakularne widowisko podczas którego kilkadziesiąt ptaków zlatuje się z całej okolicy w jedno miejsce. Podczas pobytu w czatowni będziemy możliwość uchwycenia ptaków w locie, walczących ze sobą a nawet bliskich potretów tuż przed czatownią. Skorzystamy z czatowni na ptaki wróblowe – niektóre występujące tylko na Półwyspie Iberyjskim. Każdy z uczestników będzie miał również możliwość skorzystania z nocnej czatowni odwiedzanej przez kuny i żenety.

DZIEŃ 5 LOT POWROTNY DO POLSKI

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Zakończenie imprezy. Lot powrotny do Polski.

 

parco natural cierra de franca

Madryt

 Cena zawiera

TRANSPORT:

 • transfer z / do Madrytu 

ZAKWATEROWANIE:

 • 4 x nocleg w pokojach dwuosobowych na terenie rezerwatu 

WYŻYWIENIE:

 • pełne wyżywienie w rezerwacie (śniadania, obiady, kolacje)

DODATKOWE:

 • 3 sesje fotograficzne w czatownie na sępy, 1 sesja fotograficzna w czatowni nocnej na żenety, 3 * poranne sesje fotograficzne w czatowniach ptasich
 • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska;
 • profesjonalne doradztwo fotograficzne podczas sesji plenerowych;
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu firmy OM (wymagana wcześniejsza rezerwacja);
 • ubezpieczenie: KL, NNW, BP;
 • podatek;
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego do Madrytu (cena ok. 1300-2000 zł. Bilet można kupić we własnym zakresie lub nasze biuro może zrobić to za Ciebie. Zapisując się na wyjazd wybierz opcję która najbardziej Ci odpowiada) ;
 • wydatków osobistych;
 • ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego

Dodatkowe informacje:

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ ?

To niezwykłe miejsce, na pograniczu Hiszpanii i Portugalii, gdzie łagodne wzgórza porośnięte czterema gatunkami dębów, stanowią dom dla jednej z największych kolonii sępów kasztanowatych gdzie prowadzona jest aktywna ochrona tego gatunku. W wyniku zmian przepisów w Hiszpanii i Portugalii – zwierzęta gospodarskie, które zmarły mają być natychmiast zbierane i utylizowane przez odpowiednie firmy. W wyniku tych zmian okazało się, że sępy zostały pozbawione niemalże pożywienia z dniem wejścia w życie ustawy. Aktywna ochrona tych ptaków polegająca między innymi na ich dokarmianiu i prowadzona w ramach międzynarodowego programu ma na celu zminimalizowanie skutków wprowadzenia tych przepisów. Tak więc nie tylko będziemy mieli możliwość obserwowania i fotografowania tych ptaków, ale również możliwość zobaczenia w jaki sposób organizacje pro przyrodnicze walczą o utrzymanie populacji sępów w Hiszpanii i Portugalii.

 

 

POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU

dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Grupa zakwaterowana jest w malowniczo położonym skromnym tradycyjnym hiszpańskim domu. Teren jest odizolowany i otoczony dziką przyrodą dzięki czemu dosłownie na wyciągnięcie ręki mamy bogactwo przyrody.  Posiłki dla grupy przygotowywane są na bieżąco w kuchni domu . 

Zakwaterowanie:  pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką.
Pokój jednoosobowy: dopłata 1100 PLN
Wyżywienie: w cenę wyjazdu wliczone są śniadania, obiady i kolacje 

POZIOM TRUDNOŚCI

Poziom umiejętności fotograficznych Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw fotografowania. Przybliżą one początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

Zgłoszenie na wyjazd

 

 1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz.
 2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
 3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
 4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
 5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

Sępy - wrzesień 2024

*

Nasi partnerzy: