Niedźwiedzie i Rosomaki

Finlandia, 29.08- 2.09.2024

Niedźwiedzie i Rosomaki

Finlandia, 29.08- 2.09.2024 r.

Niedźwiedzie i Rosomaki

Finlandia, 29.08- 2.09.2024

TERMIN: 29.08-2.09.2024

CZAS TRWANIA: 5 dni 

WIELKOŚĆ GRUPY: 8-11 osób

CENA : 4500 zł i 800 eur

DOPŁATA DO JEDYNKI: 2000 PLN

DZIECI DO 12 r.ż. : 1500 zł  taniej

RATA I: 2000 PLN (przy zgłoszeniu)
RATA II: 2500 PLN (płatna 29.02.2024)
RATA III: 800 EUR (płatna 29.07.2024)

O wyprawie

Jest kilka miejsc w Europie, gdzie można być prawie pewnym spotkania z niedźwiedziem brunatnym. Jest kilka miejsc, gdzie można to zrobić w sposób bezpieczny, prawie pewny i bez potrzeby wielomiesięcznych przygotowań. Jedno z najbardziej znanych miejsc to Finlandia. Zdjęcia znane z publikacji w takich magazynach jak GEO, National Geographic, Terre Sauvage, czy BBC Wildlife, na których widać dzikie niedźwiedzie brunatne były wykonane właśnie tam – w fińskiej tajdze. 

Jak co roku proponujemy Wam termin jesienny. Wprawdzie latem mamy do dyspozycji dłuższy dzień, co zwiększa szanse na obserwacje w terenie. Jednak latem nie zobaczymy młodych z matką, zórz polarnych ani nie będziemy mieli pięknych jesiennych kolorów, które stanowią wymarzone tło fotograficzne. Jesień to doskonały moment na sfotografowanie młodych, które w tym czasie spacerują po lesie z matkami.

Fotografowanie niedźwiedzi prowadzimy z czatowni do której wchodzimy po południu a wychodzimy dopiero rano. Dzięki temu, że spędzamy tam całą noc nie płoszymy zwierząt i mamy możliwość ich fotografowania przy złotej godzinie. Dookoła czatowni są jeziorka, mniejsze i większe sadzawki tworzące różnorodne i ciekawe tło fotograficzne. 

 

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Program wyjazdu

DZIEŃ 1 - PRZELOT Z WARSZAWY DO KAJAANI/ lub do oulu

Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku w Warszawie na 2h przed odlotem. Wspólny przelot do Finlandii (lot będzie do do Kajaani albo Oulu w zależności od dostępności lotów). Transfer z lotniska na miejsce zakwaterowania (w przypadku lotu z Kajaani jest to 1,5-2h; w przypadku lotu do Oulu 3-4h). Zakwaterowanie na miejscu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW

Śniadaniewyprawa na niedźwiedzie, czas wolny na poznanie okolicy, przygotowanie sprzętu, odprawa i posiłek. Wieczorem wyjście do czatowni, gdzie spędzimy cała noc (należy pamiętać, że słowo noc jest bardziej umowne ponieważ słońce większość czasu będzie ponad horyzontem).

DZIEŃ 3 i 4 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW

Pniedzwiedzieowrót z czatowni, śniadanie. Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych możliwość skorzystanie z fińskiej sauny. Dobrym rozwiązaniem jest drzemka w ciągu dnia, aby zebrać siły na kolejną noc w czatowni. Po obiedzie podzielimy miejsca w czatowniach w zależności od preferencji fotografów i znów wyruszymy na nocne fotografowanie niedźwiedzi, wilków i rosomaków.

DZIEŃ 5 - POWRÓT DO POLSKI

Wczesne śniadanie, transfer na lotnisko. Lot powrotny do Polski.

Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie

NIedźwiedzie Finlandia

 Cena zawiera

TRANSPORT:

 • bilet lotniczy (lot do Kajaani lub do Oulu w zależności od rozkładu) 
 • transfer z lotniska na miejsce

ZAKWATEROWANIE:

 • 4 x nocleg na terenie ośrodka w którym będziemy fotografować niedźwiedzie

 WYŻYWIENIE:

 • 4 x śniadanie 
 • 3 x obiad 
 • 1 x kolacja 
 • 3 x suchy prowiant do czatowni

DODATKOWE:

 • 3 x całonocne wejścia do komfortowych dwuosobowych czatowni
 • opiekę Marcina Dobasa lub Łukasza Bożyckiego jako instruktora fotografii
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP
 • dla chętnych możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu fotograficznego firmy Olympus (konieczna wcześniejsza rezerwacja)
 • bezpłatny dostęp do sauny, możliwość wypożyczenia łódki
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP
 • podatek

 Cena nie zawiera

 • wydatków osobistych
 • wyżywienia poza wymienionym

Dodatkowe informacje

POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU

dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii 

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”

dobas2

Łukasz Bożycki

instruktor fotografii  

Łukasz Bożycki (ur. 1985) – doktor nauk biologicznych, fotograf, dziennikarz, autor programów przyrodniczych, scenarzysta. Dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (praca pt. „ Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography). W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico. Przewodnik Jej Cesarskiej Wysokości, Księżnej Takamado podczas wizyty w Polsce. Współautor książki „Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować. Rodzina, edukacja, biznes”, wyd. PWN, Warszawa 2015 r., która otrzymała nagrodę Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną 2015 roku. Redaktor prowadzący cotygodniową, popularnonaukową audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. „Animalista”. Autor, prowadzący i scenarzysta serialu dokumentalnego w TVP1 pt. ”Przyrodnik na Tropie. Współprowadzący popularnonaukowy, przyrodniczy cykl w programie Dzień Dobry TVN. Laureat grantów naukowych: Narodowe Centrum Nauki (2017-2018) oraz stypendiów artystycznych: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy (2014) a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Ambasador i influencer marek: Olympus, Eizo, Wacom, Peak Design, 3 Legged Thing, SanDisk, WD Western Digital.

 

zakwaterowanie

Mieszkamy w środku lasu z dala od sklepów czy centrów handlowych.  Zakwaterowani jesteśmy w pokojach dwu lub trzyosobowych o standardzie turystycznym z podstawowym wyposażeniem. Pokoje są skromnie wyposażone ale czyste i schludne. Czatownie w których spędzamy całą noc również są dwuosobowe.

Istnieje możliwość zakwaterowania jednoosobowego za dodatkową dopłatą 2000 zł (w zależności od dostępności miejsc). Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

POZIOM TRUDNOŚCI
Poziom umiejętności fotograficznych
Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw fotografowania. Przybliżą one początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kondycja fizyczna
Wycieczki podczas wjazdu nie są szczególnie trudne ani wymagająceace. Wystarczające jest ogólnie dobre zdrowie i przeciętna kondycja fizyczna.

ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową w Signal Iduna.

Zgłoszenie na wyjazd

 

 1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz.
 2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
 3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
 4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
 5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

Niedźwiedzie i Rosomaki 2024

*

Nasi partnerzy: