Niedźwiedzie i Rosomaki

7-11 września 2021-  OSTATNIE MIEJSCE WOLNE

Niedźwiedzie i Rosomaki

7-11 września 2021 – OSTATNIE MIEJSCE WOLNE

Niedźwiedzie i Rosomaki

7-11 września 2021 OSTATNIE MIEJSCE WOLNE

 TERMIN : 7-11 września 2021

CZAS TRWANIA: 5 dni

WIELKOŚĆ GRUPY: 4 – 9 osób

CENA: 3900 zł + 400 EUR

ZALICZKA: 1600 PLN płatna przy zgłoszeniu (ze względu na COVID-19 w przypadku niemożności zrealizowania wyjazdu zaliczka 100% zwrotna).

O wyprawie

Jest kilka miejsc w Europie, gdzie można być prawie pewnym spotkania z niedźwiedziem brunatnym. Jest kilka miejsc, gdzie można to zrobić w sposób bezpieczny, prawie pewny i bez potrzeby wielomiesięcznych przygotowań. Jedno z najbardziej znanych miejsc to Finlandia. Zdjęcia znane z publikacji w takich magazynach jak GEO, National Geographic, Terre Sauvage, czy BBC Wildlife, na których widać dzikie niedźwiedzie brunatne były wykonane właśnie tam – w fińskiej tajdze. Jako, że miejsce położone jest już daleko na północy gdzie dzień jest długi a las przerzedzony panują tam dobre warunki oświetleniowe. Dookoła czatowni są jeziorka, mniejsze i większe sadzawki pod względem tła do fotografowania jest ciekawie.

W tym roku do fińskiej tajgi ruszamy w czerwcu. Wschód słońca w tym miesiącu wypada około 2 nad ranem, zachód słońca około 23:30 a złota godzina przypada między 2 – 4 rano i około  21:30 do 23:30.

Fotografowanie niedźwiedzi prowadzimy z czatowni, w których spędzamy całą noc. Do samej czatowni wchodzi się po południu a wychodzi dopiero rano. Dzięki temu nie płoszymy zwierząt i mamy możliwość ich fotografowania przy złotej godzinie

Program wyjazdu

DZIEŃ 1 - PRZELOT Z WARSZAWY DO KAJAANI
Popołudniowy przelot z Warszawy Kajaani. Transfer do miejsca docelowego naszych plenerów tuż pod granicą z Rosją. Zakwaterowanie, późny posiłek i nocleg.
DZIEŃ 2 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW
Śniadaniewyprawa na niedźwiedzie, czas wolny na poznanie okolicy, przygotowanie sprzętu odprawa i posiłek. Wieczorem wychodzimy do czatowni, gdzie spędzimy cała noc. Oczywiście słowo noc jest bardziej umowne, ponieważ słońce większość czasu będzie ponad horyzontem.
DZIEŃ 3 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW
Śniadanieniedzwiedzie, następnie czas wolny, możliwy dostęp do fińskiej sauny, wypożyczenie kajaku lub łodzi, wędkowanie. Dobrym rozwiązaniem jest drzemka w ciągu dnia, aby zebrać siły na długą noc w czatowni. Po obiedzie podzielimy miejsca w zależności od preferencji fotografów i znów udamy się do czatowni, gdzie spędzimy noc wypatrując niedźwiedzi, wilków i rosomaków.
DZIEŃ 4 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW
Śniadaniefotowyprawa niedzwiedzie, następnie czas wolny, możliwy dostęp do fińskiej sauny, wypożyczenie kajaku lub łodzi, wędkowanie. Dobrym rozwiązaniem jest drzemka w ciągu dnia, aby zebrać siły na długą noc w czatowni.Po obiedzie udamy się do czatowni, gdzie spędzimy noc wypatrując niedźwiedzi, wilków i rosomaków.
DZIEŃ 5 - POWRÓT DO POLSKI
Powrót z czatowni, śniadanie. Transfer do Kajaani, przelot do Warszawy.
Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie

FInlandia - Niedźwiedzie i Rosomaki

Cena

Czas trwania: 5 dni
Wielkość grupy: 4 -10 osób
Cena: 3900 zł + 400 EUR
Terminy: 7-11 września 2021
Zaliczka: płatna przy zgłoszeniu 1600 PLN (ze względu na COVID-19 w przypadku niemożności zrealizowania wyjazdu zaliczka 100% zwrotna).

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-10 TRANSPORT:

 • przelot Warszawa –Kajaani – Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym
 • transfer do miejsca zakwaterowania i na lotnisko
 • wydatków osobistych na miejscu i podczas podróży
icon-07 ZAKWATEROWANIE:

 • zakwaterowanie w pokojach o standardzie turystycznym
icon-08 WYŻYWIENIE

 • śniadania,
 • obiady
 • suchy prowiant do czatowni
icon-09 DODATKOWE:

 • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska jako instruktora fotografii
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP
 • obowiązkową składkę na Fundusz Gwarancyjny 10 PLN

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Zgłoszenie na wyjazd

 

 1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz po prawej stronie.
 2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
 3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
 4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
 5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

Niedźwiedzie i Rosomaki 2021 :

*

Dodatkowe informacje

POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU
dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”.

POZIOM TRUDNOŚCI
Poziom umiejętności fotograficznych
Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw fotografowania. Przybliżą one początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kondycja fizyczna
Wycieczki podczas wjazdu nie są szczególnie trudne ani wymagająceace. Wystarczające jest ogólnie dobre zdrowie i przeciętna kondycja fizyczna.

ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

Partnerzy fotowyprawy