TERMIN: 21-29 marca 2024 r.
CZAS TRWANIA: 9 dni
WIELKOŚĆ GRUPY: 7 – 11 osób
CENA: 4400 PLN + 550 USD
ZALICZKA: 2000 PLN płatna przy zgłoszeniu (ze względu na COVID-19 w przypadku niemożności zrealizowania wyjazdu zaliczka 100% zwrotna).
O wyprawie
Dlaczego warto wybrać się do Indii na Święto Holi?
Święto Holi jest jednym z najbardziej kolorowych i radosnych indyjskich festiwali. Symbolizuje nadejście wiosny i zwycięstwo dobra nad złem, czego symbolem są wielkie ogniska palone na ulicy. To krótki moment w roku kiedy okolice Vrindavanu i Mathury, miejsce narodzin Kryszny, ogarnia prawdziwe szaleństwo.
Kulminacyjnym momentem mającym przynieść szczęście zdrowie i powodzenie jest masowe polewanie się farbami – trochę przypominające nasz śmigus dyngus tylko w takiej bardzo kolorowej wersji. To właśnie przygotowania, rytuały i ceremonie związane z obchodami stanowić będą motyw przewodni wyjazdu.
Nie zapominajmy jednak o Indiach. Powiedzieć, że są kopalnią tematów fotograficznych to stanowczo za mało. To niezmierzony ocean ciekawych motywów. Nim jednak w pełni oddamy się szaleństwu Holi wpierw zanurzymy się w gwarnych i tętniących życiem ulicach Delhi. W Agrze o wschodzie i zachodzie słońca spróbujemy uchwycić piękno słynnego Tadż Mahalu, zobaczymy z bliska Czerwony Fort, będziemy fotografować życie codzienne: warsztaty rzemieślników i pralnię nad brzegiem rzeki Jamuny, a wieczorem z bliska przyjrzymy się fascynującym ceremoniom i rytuałom religijnym.
Mawia się, że Indie są jak nieuleczalna choroba: czasem cierpi się bo bywa tutaj zbyt intensywnie jednak z doświadczenia wiemy, że tęskni się i wraca do tego fascynującego kraju. Różnorodność krajobrazów, bogactwo kulturowe, kolejne święta i rytuały, wspaniałe miejsca architektury, egzotyka dnia codziennego i obfitość motywów fotograficznych w pełni rekompensują trudy podróżowania.
Program wyjazdu
DZIEŃ 1 PRZELOT DO DELHI
Spotkanie na lotnisku z Marcinem Dobasem – fotografem National Geographic Polska, który podczas wyjazdu będzie pełnił rolę eksperta fotografii i jednego z opiekunów grupy. Wspólny przelot z Warszawy do Delhi. W Delhi spotkamy się z Katarzyną Mazurkiewicz z agencji Terra Incognita, która będzie przewodnikiem i drugim opiekunem grupy.
UWAGA : wspólny przelot z Warszawy do Delhi dotyczy osób, które zdecydowały się na pomoc biura przy zakupie biletu lotniczego. Z osobami które zdecydowały się na samodzielny przelot do Delhi spotkanie nastąpi na lotnisku w Delhi lub w umówionym hotelu na miejscu (szczegóły zostaną przesłane mailem).
DZIEŃ 2 DELHI - ŚWIĄTYNIA SIKHÓW, TARG WARZYWNY
Pierwsze zetknięcie z indyjską egzotyką. Wizyta w największej świątyni Sikhów w Delhi podczas której z obejdziemy sarovar – święty basen oraz zajrzymy do langaru – niezwykłej kuchni gdzie wolontariusze przygotowują posiłki dla wiernych. W ramach aklimatyzacji przed świętem Holi późnym popołudniem odbędziemy spacer fotograficzny na targ warzywny. Kolacja w restauracji na dachu skąd będzie można fotografować wieczorną tętniącą życiem ulicę.
DZIEŃ 3 PRZEJAZD DO AGRY. PERŁA INDII - TAJ MAHAL
Wczesnym rankiem wyjazd przejazd do Agry. Zakwaterujemy się w hotelu, z którego dachu po raz pierwszy zobaczymy legendarny Tadż Mahal najsłynniejszy grobowiec Indii wybudowany na rozkaz władcy Szahdżahana po śmierci jego żony Mumtaz Mahal. Po śniadaniu wybierzemy się do pralni znajdującej się nad rzeką Jamuną i udamy się do Czerwonego Fortu, za którego masywnymi murami są ukryte finezyjne marmurowe pałace i pawilony. Odwiedzimy też warsztaty gdzie wykonywane są pamiątki z marmuru inkrustowane kamieniami półszlachetnymi w stylu „pietra durra”. Po południu wybierzemy się ponownie nad Jamunę by z jej brzegu sfotografować Tadż Mahal w promieniach zachodzącego słońca.
DZIEŃ 4 CEREMONIE NAD BRZEGIEM JAMUNY
Wczesnym rankiem wybierzemy się do Taj Mahalu aby móc go sfotografować w porannym oświetleniu. Zachwycająca swoją symetrią budowla z białego marmuru wznosząca się na platformie w ogrodzie nad rzeką Jamuną została niedawno zaliczona do 7 cudów nowożytnego świata. Cały kompleks to przykład architektury mogolskiej która łączy styl indyjski z wpływami perskimi. Następnie przejedziemy do Vrindavanu – miasta związanego z hinduskim bogiem Kryszną. Po zakwaterowaniu w hotelu przejedziemy na wieczorną ceremonię arti pudża nad Jamuną. Odbędziemy też krótki rejs łodzią po rzece.
DZIEŃ 5 PRZYGOTOWANIA DO HOLI
Choć główne obchody święta Holi dopiero jutro, to już dzisiaj będziemy mieli prawdziwy przedsmak tego co nas czeka. Rano wyruszymy do świątyni gdzie kapłan posypuje i polewa farbami tłum śpiewający religijne pieśni – bhajany. Będzie tłoczno, kolorowo i fotogenicznie. Już tego dnia zacznie się prawdziwe szaleństwo – zarówno w świątyniach jak i na ulicach ludzie ochoczą posypują się i oblewają nawzajem kolorowymi farbami. Uczestnicząc w tych wydarzeniach zapewne i my nie unikniemy kolorowych proszków.Wieczorem będziemy obserwować ceremonię Holika Dahan podczas której na ulicy pali się wielkie ogniska symbolizujące zwycięstwo dobra nad złem, czyli uratowanie przed ogniem dobrego Prahalada i spalenie jego złej siostry Holiki. Przed snem z grubsza zmyjemy z siebie farby, którymi zostaniemy posypani/oblani w ciągu dnia. Podczas tej i kolejnych dwóch nocy kolorowe sny będziemy mieć zagwarantowane.
DZIEŃ 6 HOLI W VRINDAVANIE

Po południu będzie już nieco spokojniej będzie więc czas na wspólne lub indywidualne poszukiwanie kadrów nad rzeką Jamuną. Ale jeszcze tego dnia nie będzie warto zbyt dokładnie zmywać z siebie farb.
DZIEŃ 7 OBCHODY HOLI W BALDEO
Rano udamy się do miasteczka Baldeo gdzie odbywa się rytuał który jest swoistą grą między kobietami a mężczyznami. Mężczyźni polewają kobiety szafranowymi farbami a kobiety zrywają z mężczyzn koszule. Będzie kolorowo, tłumnie i tanecznie. Po południu wrócimy do Mathury i tego dnia można już się dokładniej szorować – choć resztki farb pewnie przywieziemy do Polski.Wieczorem prezentacja i wspólne omówienie wybranego zdjęcia z Holi
DZIEŃ 8 POWRÓT DO DELHI. KLIMATY STAREGO DELHI.
Wczesnym rankiem wyjedziemy z Vrindavanu do Delhi. Po zakwaterowaniu w hotelu i śniadaniu udamy się na fotograficzny spacer bazarowymi uliczkami starego Delhi. Będzie też czas aby zrobić zakupy: różnorodnych pamiątek, aromatycznych przypraw czy indyjskiej herbaty.
Nasz bardzo intensywny czas w Indiach dobiegnie końca. Być może niektórzy będą odczuwać ulgę połączoną z przeświadczeniem, że nigdy więcej tutaj nie wrócą. Ale my wiemy, że Indie są jak nieuleczalna choroba: czasem cierpisz bo bywa tutaj niełatwo i zbyt intensywnie ale zatęsknisz za nimi i wrócisz do tego niezwykłego kraju. Różnorodność krajobrazów, bogactwo kulturowe i obfitość motywów fotograficznych w pełni rekompensują trudy podróżowania po Indiach. Kolejne święta, rytuały, wspaniałe miejsca architektury i egzotyka dnia codziennego czekają…
DZIEŃ 9 POWRÓT DO POLSKI
Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie
Delhi
Mathura
Vrindavan
Dauji Tempel Boldeo
Taj Mahal - Agra
Baldeo - Świątynia Dauji
New Delhi - dzień 8
Cena

Czas trwania: 9 dni
Wielkość grupy: 7 -11 osób
Cena: 4400 PLN + 550 USD
Termin: 21-29 marca 2024 r.
Zaliczka: płatna przy zgłoszeniu 2000 PLN
Cena obejmuje: |
Cena nie obejmuje: |
|
![]() |
TRANSPORT:
|
|
![]() |
ZAKWATEROWANIE:
|
|
![]() |
BILETY WSTĘPU
|
|
![]() |
DODATKOWE:
|
Do wyprawy pozostało
Day(s)
:
Hour(s)
:
Minute(s)
:
Second(s)
Dodatkowe informacje:
co ciekawego będzie można zobaczyć i sfotografować
Głównym celem wyjazdu jest fotografowanie święta Holi zwanego też Festiwalem Kolorów. Najbardziej polecanym miejscem na fotografowanie Holi są okolice Mathury i Vrindavanu – miejsca narodzin Kryszny gdzie odbywają się liczne ceremonie związane z tym świętem. To właśnie w tej okolicy skoncentrujemy swoją działalność fotograficzną i wraz z przewodnikiem udamy się w miejsca gdzie odbywać się będą najciekawsze wydarzenia.
To jednak nie wszystko….by się trochę oswoić z Indiami jeszcze przed szalonym Holi na początku odwiedzimy Delhi i Agrę.
Delhi – stolica Indii, miasto położone nad rzeką Jamuną będącą bramą do podróży po Indiach północnych. Jest to miasto (podobnie jak całe Indie) wyznawców wielu religii i kultów. Obok meczetów i świątyń hinduskich zgodnie stoją gurdwary – nastrojowe świątynie Sikhów. Wędrując po ulicach miasta warto zajrzeć również do Nowego Delhi zbudowanego przez Anglików. Da to nam wszechstronny obraz tej metropolii.
Agra słynie z Tadż Mahalu – nieśmiertelnego symbolu miłości mężczyzny do swej ukochanej i hołdu złożonego jej po śmierci.
Tadż Mahal – to najsłynniejszy grobowiec Indii a może i Świata. Wybudowany w Agrze na rozkaz Szahdżahana na cześć jego ukochanej żony Mumtaz Mahal jest po prostu – zachwycający. Trzeba go zobaczyć.
Agra słynie również z majestatycznego Czerwonego Fortu, którego masywne mury wznoszące się nad rzeką Jamuną kryją w sobie eleganckie pałace, pawilony, ogrody. W Agrze oprócz słynnego Tadż Mahalu i Czerwonego Fortu będziemy fotografować życie codzienne: warsztaty rzemieślników i pralnię nad brzegiem rzeki.
Mathura – tutaj udamy się nad brzeg rzeki Jamuny żeby fotografować ceremonie modlitewne i związane z tym obrzędy i rytuały.
Tematy fotograficzne:
- intensywny festiwal kolorów Holi i związane z nim obrzędy (główny cel fotowyprawy)
- świątynię Sikhów w Delhi
- uliczki bazarowe i targ warzywny w starym Delhi
- Tadż Mahal – najsłynniejszy grobowiec Indii (lista UNESCO)
- Czerwony Fort w Agrze (lista UNESCO)
- pralnię nad rzeką Jamuną w Agrze
- ceremonie modlitewne nad brzegiem rzeki Jamuny w Mathurze
- warsztaty rzemieślnicze pamiątek z marmuru w Agrze
- fascynujące życie codzienne indyjskiej ulicy (Delhi, Agra, Mathura)
czym jest święto holi w indiach
Holi jest jednym z najbardziej kolorowych i radosnych indyjskich świąt. Symbolizuje nadejście wiosny i zwycięstwo dobra nad złem, czego symbolem są wielkie ogniska palone na ulicy przypominające uratowanie przed ogniem dobrego Prahalada i spalenie jego złej siostry Holiki.
Kulminacyjnym momentem mającym przynieść szczęście zdrowie i powodzenie jest masowe polewanie się farbami – trochę przypominające nasz śmigus dyngus tylko w takiej bardzo kolorowej wersji. Oprócz farb płynnych stosuje się też farby w proszku i sprayu. Radosna zabawa niekiedy wprawia uczestników w euforię ocierającą się o szaleństwo. Zwyczaj ten przypomina radę jaką matka Kryszny dała swojemu boskiemu synowi gdy smucił się, że ma ciemniejszą skórę od swojej ukochanej. Matka poradziła mu aby pokolorował twarz dziewczyny na kolor, który mu się najbardziej podoba.
POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU
Marcin Dobas
instruktor fotografii
Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”
Katarzyna Mazurkiewicz
przewodnik wyjazdu
Przewodnik wypraw poznawczych i trekkingowych, lubi opowiadać o świecie i ludziach podczas wypraw i pokazów slajdów. Pasja podróżowania stała się jej sposobem na życie. Z tatrzańskich szlaków wyruszyła w 1988 r. w indyjskie Himalaje, dokąd stale wraca podczas prywatnych wyjazdów i jako przewodnik. Wspólnie z mężem prowadzi od 1994 r. firmę Terra Incognita, w ramach której pilotują wyprawy poznawcze i trekkingowe, zorganizowali ponad 250 autorskich wypraw poznawczych i trekkingowych dla niewielkich grup (Indie, Nepal, Tybet, Pakistan, Syberia, Mongolia, Tanzania, Gruzja, Turcja, Kirgizja), prezentują pokazy slajdów ze swoich podróży i organizują festiwal TERRA. Są autorami przewodnika trekkingowego “Himalaje indyjskie” oraz albumu “Himalaje – szlakiem karawan i pielgrzymów”.
WIZA
Cena wyjazdu nie obejmuje ceny wizy do Indii.
Od 15 sierpnia 2015 r. dla obywateli Polski wprowadzono ułatwienia w postaci możliwości występowania o e-wizy. Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruku wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie.
Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html koszt wizy to 25 USD (wiza na 30 dni) lub za pośrednictwem biura – koszt wizy wraz z pośrednictwem biura wynosi 200 PLN.
W przypadku pośrednictwa, przy wpłacie II raty należy złożyć dokumentacje wizową:
- wypełniony formularz do wizy (przesłany przez nas mailem),
- zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej
- skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
WYŻYWIENIE
Kuchnia indyjska jest bardzo różnorodna i każdy poszukujący nowych smaków na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Na wyjeździe nie chcemy ograniczać się do tego co serwuje hotelowa restauracja. Dlatego w cenę wyjazdu nie jest wliczone wyżywienie. Zamiast tego obiady / kolacje będziemy spożywać w lokalnych restauracjach. Przewodnik na wyjeździe doradzi gdzie i co warto zjeść podczas naszego pobytu w Indiach. Budżet potrzebny na wyżywienie na wyjeździe to około 150 USD.
ZAKWATEROWANIE
Pokoje: dwuosobowe z łazienkami
BILET LOTNICZY - OPCJE
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, podczas zapisu na wyjazd do wyboru są dwie opcje jeżeli chodzi o bilet lotniczy:
1) Z BILETEM. Jeżeli nie chcesz się niczym martwić, my zarezerwujemy bilet dla Ciebie. Wybierz tylko odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym zapisując się na wyjazd. Szczegóły przelotu i dokładną cenę poznasz gdy grupa zostanie potwierdzona. Wtedy ktoś z biura skontaktuje się z Tobą w sprawie zakupu biletu. Wybór tej opcji zapewni Ci również opiekę naszego przewodnika Marcina Dobasa podczas lotu z Warszawy do Delhi jak i podczas transferu z lotniska w Delhi do hotelu. (Orientacyjna cena przelotu do Delhi waha się między 1800 – 2800 pln).
2) BEZ BILETU LOTNICZEGO. Jeżeli jesteś doświadczonym turystą, sam świetnie radzisz sobie z kupnem biletu, nie straszne Ci są międzylądowania i przesiadki, wolisz mieć pełną swobodę jeżeli chodzi o miejsce wylotu/ powrotu, liczbę przesiadek, klasę biletu lotniczego, datę wylotu/ powrotu – ta opcja jest dla Ciebie. WAŻNE! Nie kupuj biletu lotniczego od razu po podpisaniu umowy! Poczekaj na informację z biura, że grupa jest potwierdzona a wyjazd na pewno dojdzie do skutku.
Pamiętaj również, że wybierając taką opcję najprawdopodobniej sam będziesz musiał dotrzeć z lotniska do hotelu. Chyba, że godziny Twojego przylotu / odlotu będą pokrywały się z naszymi.
POGODA / UBRANIA / sprzęt fotograficzny
Jakiej pogody mogę się spodziewać?
Temperatury na przełomie lutego i marca oscylują między 25-35°C. Wczesnym rankiem i wieczorem temperatura może spaść do 10-15°C. W ciągu dnia będzie raczej upalnie. To optymalny okres na zwiedzanie tego regionu Indii, w ciągu dnia jest ciepło i słonecznie, nie powinno padać.
Jakie ubrania zabrać?
Na tę porę roku przydadzą się lekkie wygodne ubrania, raczej długie spodnie lub do kolan niż długie, panie przestrzegamy przed zbyt wydekoltowanymi koszulkami. Nie zapominajmy o ochronie głowy przed słońcem. Wieczorem i wczesnym rankiem może się przydać długi rękaw (cienki polar lub bawełniana koszula). Buty muszą być wygodne – wystarczą sandały lub pełne lekkie buty. Jako że pościel w hotelach nie zawsze jest idealna zalecamy zabranie cienkiego śpiwora oraz lekkiego ręcznika.
Uwaga:
Święto Holi mocno determinuje wybór ubrania: trzeba zabrać jak najgorsze bo i tak trzeba będzie do wyrzucenia :-). Jako, że zamierzamy być w centrum wydarzeń nie unikniemy kontaktu z kolorowymi farbami. Warto rozważyć zabranie trzech zestawów ubrań na trzy dni Holi takich aby nie było ich żal wyrzucić. Polecamy zrobić przegląd szafy przed wyjazdem lub odwiedzić sklep z używanymi ubraniami na wagę. Przydatna będzie chusta na głowę aby ochronić włosy, przydadzą się tez okulary ochronne. Raczej wszystko łącznie z butami będzie do wyrzucenia.
Sprzęt fotograficzny:
Należy starać się ochronić aparat oklejając go taśmami oraz używając osłony przeciwdeszczowej, nie należy w trakcie obchodów Holi zmieniać obiektywów, warto założyć filtr UV chroniący obiektyw, zmiana karty lub baterii też może być chwilami wyzwaniem, należy zabrać sporo sprzętu do czyszczenia aparatu należy liczyć się z tym, że w niektórych miejscach momentami będzie tłumnie i ciasno.
POZIOM TRUDNOŚCI
Poziom trudności wyjazdu
Na wyjeździe trzeba liczyć się z tym, że szaleństwo rozgrywające się na ulicy – oblewanie i obsypywanie farbami, nie ominie ani nas ani naszego sprzętu. Będzie intensywnie, niekiedy tłoczno i na pewno baaardzo kolorowo. Duża dawka humoru, dystansu do siebie i luzu jest niezbędna aby dobrze się bawić. Choć przed wyjazdem przygotujemy się odpowiednio do tej ulicznej bitwy na kolory: zabezpieczając aparaty, zabierając stosowną do okoliczności garderobę, a w te najintensywniejsze dni będziemy po ulicach poruszać się razem, to i tak nie unikniemy kolorowych akcentów od stóp aż po czubek głowy. Po raz kolejny oblani i obsypani farbami będziemy niejednokrotnie sobie zadawać pytanie „co ja tutaj robię?
Na wyjeździe nie pozostaje nic innego jak „wyłączyć myślenie”, wmieszać się w tłum z aparatem i poddać się temu szaleństwu. Zapewniamy, że opłaci się to w wyjątkowych kadrach które przywieziemy z wyjazdu i które na lata pozostaną wspaniała pamiątką z tych ulotnych chwil. Jedyną trwałą pamiątką, bo kolory Holi z twarzy bardzo szybko znikną.
Poziom umiejętności fotograficznych
Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.
czym różni się wyprawa fotograficznA od zwykłego wyjazdu turystycznego
Program wyjazdu
Program wyjazdu fotograficznego odbiega od typowych ofert biur podróży. Na czym polega różnica? Przede wszystkim na tym, że program nie jest przeładowany. Na naszych wyprawach fotograficznych nie ma wyścigu od atrakcji do atrakcji, od zabytku do zabytku. Nie ma nieziszczalnej próby zobaczenia w krótkim czasie w s z y s t k i e g o. Nie ma, bo i tak się nie da. Nie ma, bo nie chcemy tak podróżować. Zamiast tego koncentrujemy się na tematach zdjęciowych (np. niedźwiedzie i rosomaki w Finlandii, pelikany i flamingi w Grecji), wybieramy ciekawe zdjęciowo wydarzenia w jakimś kraju (np. festiwal Holi w Indiach), odwiedzamy naszym zdaniem fotograficznie perełki w różnych częściach świata. Chcemy by nasi klienci bez pośpiechu, we własnym tempie i na swój sposób mogli te miejsca odkryć i poczuć ich atmosferę. Proponujemy możliwość przeżycia czegoś na co na zwykłym wyjeździe turystycznym po prostu nie ma czasu. Zazwyczaj brak go nawet na robienie zdjęć.
Pora dnia i światło
Dla nas ważne jest nie tylko to co fotografujemy ale i jak to robimy. Dlatego na wyjeździe uwzględniamy światło i porę dnia tak by w najciekawszych miejscach być przy możliwie najlepszych warunkach oświetleniowych (złota / błękitna godzina). “Polując” na światło wstajemy wcześnie a chodzimy spać późno lub na bieżąco modyfikujemy program dostosowując go do warunków danego dnia. Bywa intensywnie ale sami przekonacie się, że nic nie zastąpi magicznego światła o wschodzi i zachodzie słońca.
Mała grupa
Stawiamy na małą grupę (6 -11 osób).Taka grupa to komfort pracy – nikt nie wchodzi sobie w kadr, łatwiej jest nam się wtopić w tłum. To także więcej czasu jaki prowadzący może poświęcić każdemu z uczestników indywidualnie. Tylko przy małej grupie można mówić o prawdziwym wyjeździe fotograficznym. W naszym odczuciu nie da się fotografować grupą trzydziestu osób gdy wszyscy wchodzą sobie w kadr.
Doświadczony instruktor fotografii / przewodnik
- Instruktorem fotografii na wyjeździe będzie Marcin Dobas fotograf National Geographic Polska. Więcej o Marcinie możesz przeczytać tutaj
- Przewodnikiem na wyjeździe będzie Katarzyna Mazurkiewicz z agencji Terra Incognita. Więcej o Kasi możesz przeczytać tutaj
- autorskie warsztaty z zakresu fotografii dające uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy,
- mini wykłady o Indiach prowadzone przez Katarzynę Mazurkiewicz
ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO
biuro podróży
Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

TERRA INCOGNITA
agencja podróżnicza
Wyjazd do Indii przygotowany został we współpracy z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami z agencji podróżniczej Terra Incognita. Kasia i Andrzej od ponad 20 lat przygotowują wyprawy trekingowe do: Indii, Nepalu, Tybetu, Pakistanu, Syberii, Mongolii, Tanzanii, Gruzji, Turcji, Kirgizji, prezentują pokazy slajdów ze swoich podróży i organizują festiwal TERRA. Są autorami przewodnika trekkingowego “Himalaje indyjskie” oraz albumu “Himalaje – szlakiem karawan i pielgrzymów” .
Zgłoszenie na wyjazd
- Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz po prawej stronie.
- W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
- Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza adres e-mail) wpisane są prawidłowo.
- Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl
- Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.