Olbrzymie lodowce i góry lodowe Zatoki Disko

WYPRAWA FOTOGRAFICZNA NA GRENLANDIĘ 


24.08-2.09.2022 – ostatnie miejsce wolne

Grenlandia 2022

WYPRAWA FOTOGRAFICZNA NA GRENLANDIĘ

24.08-2.09.2022 – ostatnie miejsce wolne

Zorze polarne

WYPRAWA FOTOGRAFICZNA NA GRENLANDIĘ 

24.08-2.09.2022 – ostatnie miejsce wolne

Bliskie spotkania z wielorybami

WYPRAWA FOTOGRAFICZNA NA GRENLANDIĘ

24.08-2.09.2022 – ostatnie miejsce wolne

Renifery, woły piżmowe, lisy polarne

WYPRAWA FOTOGRAFICZNA NA GRENLANDIĘ 


24.08-2.09.2022 – ostatnie miejsce wolne

TERMIN: 24.08-2.09.2022

CZAS TRWANIA: 10 dni

WIELKOŚĆ GRUPY: 10 – 11 osób

CENA: 5200 zł i 3020 EUR

PŁATNOŚĆ:
I RATA:
2600 zł płatna przy zgłoszeniu
II RATA:  1300 zł i 1510 euro (płatna 1.05.22)
III RATA: 1300 zł i 1510 euro (płatna 4.07.22)

DOPŁATA DO JEDYNKI: 2550 PLN

O wyprawie

Stare podróżnicze powiedzenie głosi: “Kiedy zobaczyłeś już cały świat jest jeszcze Grenlandia”. Grenlandia to największa wyspa na świecie i prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych na Ziemi. Wybrana przez Lonely Planet jako jedna z 10 najlepszych destynacji podróżniczych 2016 roku cieszy się coraz większym powodzeniem pomimo tego, że nie należy do najtańszych kierunków. To właśnie jej dzikość, odmienność widoków przyciąga turystów zmęczonych już tłokiem i hałasem popularnych miejsc i pragnących zakosztować czegoś nowego.

Wrzesień to pod wieloma względami jeden z najlepszych momentów fotograficznych by tam zawitać. Turystów jest już znacznie mniej, nie trzeba przejmować się kąsającymi owadami, a polarna jesień to moment kiedy tundra zmienia się w wielobarwną roślinną mozaikę. Od września do kwietnia Grenlandia jest również jednym z najlepszych miejsc na świecie gdzie można zobaczyć zorzę polarną. Przy odrobinie szczęścia wieczorem przy bezchmurnym niebie będziemy mogli sfotografować ten wyjątkowy spektakl świateł.

Grenlandia znana jest przede wszystkim jako jedno z dwóch miejsc na świecie gdzie występuje lądolód. Pływające góry lodowe wielkości Empire State Building to jej znak rozpoznawczy. Rejs statkiem, czy wycieczka kajakiem morskim pośród skąpanych w arktycznym świetle gór lodowych to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Jednak Grenlandia to nie tylko lód! To również jedno z najlepszych miejsc do zasmakowania wyjątkowych krajobrazów i dzikiej przyrody zarówno tej na lądzie jak i w oceanie. Wieloryby, foki, woły piżmowe, renifery, jesienna tundra, lodowce, zorze polarne, kolorowe wioski, Innuici, to tylko niektóre z tematów fotograficznych które będzie można eksplorować na wyjeździe.

Program wyjazdu

DZIEŃ 1 PRZELOT Z WARSZAWY DO KOPENHAGI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2h przed odlotem do Kopenhagi. Wspólny przelot z Warszawy do Kopenhagi. Zakwaterowanie w hotelu położonym niedaleko lotniska.

DZIEŃ 2 KANGERLUSSUAQ. OKO W OKO Z WOŁEM PIŻMOWYM
Po śniadaniu Landmannalaugarprzejazd na lotnisko w Kopenhadze skąd odlecimy na Grenlandię. Przy dobrych warunkach pogodowych już z samolotu będziemy mogli poczuć przedsmak przygody która czeka nas na miejscu. Po 4,5 godzinnym locie dotrzemy do Kangerlussuaq i jeszcze tego samego dnia z przewodnikiem wyruszymy na pierwszy plener zdjęciowy po okolicy. Podczas kilkugodzinnej wędrówki przy odrobinie szczęście na swojej drodze spotkamy: woły piżmowe, renifery, zające czy dzikie ptaki. Spakujcie więc do torby fotograficznej zarówno obiektywy szerokokątne jak i długoogniskowe! W ciągu dnia lunch zjemy na łonie natury delektując się grenlandzkimi pejzażami. Do  Kangerlussuaq  powrócimy późnym popołudniem. Na zakończenie dnia udamy się do położonej nad jeziorem pobliskiej restauracji. Podczas powitalnej kolacji będzie można spróbować grenlandzkiej kuchni opartej na świeżych lokalnych produktach takich jak: ryby, mięso woła piżmowego czy renifera.
DZIEŃ 3 LODOWE PLENERY - WYCIECZKA NA LĄDOLÓD GRENLANDZKI

Są kraje na świecie które słyną Landmannalaugarz największej rafy koralowej czy najbardziej aktywnych wulkanów. Największą atrakcją Grenlandii jest potężny, 14 razy większy od Anglii, lądolód. Lodowe doliny i wzgórza poprzecinane licznymi rzekami, wodospadami i jeziorami z krystalicznie błękitną wodą to nasz temat fotograficznym na dzisiaj! Po śniadaniu wyruszymy na całodniową wycieczkę. Wpierw specjalnie przystosowanym terenowym autobusem przejedziemy w stronę lodowca przez niezwykły krajobraz gór, dzikiej tundry i dolin. Następnie wyruszymy z przewodnikiem na 3 godzinną wędrówkę po lodowcu. Wycieczka nie wymaga specjalnych umiejętności. O tej porze roku pokrywa lodowa nie jest bardzo śliska. Wyposażeni w raki i kijki, bez trudu będziemy mogli przemierzać te niezwykłe lodowe plenery. Z dala od lądu poszukamy malowniczej miejscówki na lunch, który zabierzemy ze sobą. W trakcie wędrówki zapewniamy wodę…prosto z lodowca! Podczas przejazdu do lodowca i z powrotem oprócz pięknych widoków mamy szansę ponownie na swojej drodze spotkać renifery, woły piżmowe i wiele gatunków ptaków. A przy dobrych warunkach pogodowych i plastycznym świetle uchwycić wyjątkowe kadry lądolodu z oddali. Wieczorem na zakończenie dnia udamy się na kolację do lokalnej restauracji.

DZIEŃ 4 PRZELOT Z KANGERLUSSUAQ DO ILULISSAT
Nie zdążymy jeszcze ochłonąć po wczorajszych Landmannalaugarwrażeniach, a już czekają na nas kolejne wyzwania. Dzisiaj rano opuścimy Kangerlussuaq i polecimy nad Zatokę Disko do Ilulissat. To niewielkie miasteczko położone jest nad wpisanym na listę UNESCO, najbardziej znanym lodowym fiordem na świecie. To tutaj niemal z każdego punktu w mieście widać olbrzymie góry lodowe dryfujące wprost do oceanu. To widok który jak magnes przyciąga turystów z całego świata czyniąc z Zatoki Disko najbardziej popularną grenlandzką destynację. Po południu udamy się na spacer po mieście. Zobaczymy jak żyją mieszkańcy trzeciego największego miasta Grenlandii, poznamy jego topografię i najbardziej interesujące obiekty.
DZIEŃ 5 EKSPLORACJA LODOWEGO FIORDU ILULISSAT

Lodowy fiord Ilulissat wpisany został na Landmannalaugarlistę UNESCO nie tylko ze względu na spektakularne góry lodowe ale również ze względu na ślady bytności dawnych kultur innuickich sprzed 4,5 tysiąca lat które zachowały się po dziś dzień w osadzie o nazwie Sermermiut. Dotrzemy tam w ciągu dzisiejszej wędrówki. Załóżcie więc wygodne buty i spakujcie odpowiednio torby fotograficzne, bo dziś czeka nas ciekawa wędrówka która obfitować będzie w rozmaite tematy fotograficzne. Od architektury, przez ludzi po krajobrazy. Nie zapominajmy też o dwóch nieodzownych elementach tutejszego krajobrazu: górach lodowych i psach zaprzęgowych. Odwiedzimy też groby i ruiny pierwszych osadników. W ciągu dnia siły zregenerujemy podczas lunchu z widokiem na fiord. Podczas spaceru będzie okazja do obserwacji wyjątkowej flory i fauny. Piękno natury i historia tego miejsca będą przenikać się i towarzyszyć nam przez cały dzień.

DZIEŃ 6 WYCIECZKA NA WULKANICZNĄ WYSPĘ DISKO

Dzisiaj wcześnie rano wyruszymy lokalnymLandmannalaugar statkiem na największą wyspę Grenlandii – Disko. Podczas rejsu będziemy mieli mnóstwo czasu na zdjęcia gór lodowych, ptaków a jeżeli nam się poszczęści to może uda nam się zobaczyć wieloryby czy foki które często pojawiają się w tej okolicy. Po ok. 2h godzinach rejsu dopłyniemy do Qeqetarsuaq największej osady na wyspie z charakterystycznymi kolorowymi domkami. Ze względu na swój wulkaniczny charakter wyspa Disko oferuje widoki zupełnie różne od tych które znamy z okolicy Ilulissat. W zależności od preferencji czas na wyspie Disko można spędzić eksplorując osadę lub udając się na spacer do Kuannit miejsca w którym miliony lat temu wylała się lawa i zastygając utworzyła ciekawe struktury przypominające poukładane ołówki – słupy bazaltowe. Powrót do Ilulissat ok. 17tej.

DZIEŃ 7 SAFARI NA WIELORYBY
Poranny plener zdjęciowy Landmannalaugaro wschodzie słońca. Powrót na śniadanie, odpoczynek. Po południu czterogodzinny rejs na wieloryby po Zatoce Disko. Jednymi z częściej obserwowanych waleni w tym rejonie są Humbaki. Pomimo gigantycznych rozmiarów (ok.17 metrów długości i 30-45 ton wagi ) są to zwierzęta niezwykle zwinne i zdarza im się wyskakiwać ponad powierzchnię wody. Dzisiaj będziemy mieli szansę na sfotografowanie ich z naprawdę bliska. Oprócz humbaków być może zobaczymy też płetwale karłowate czy finwale. Jako, że wieloryby będziemy obserwować wśród majestatycznych gór lodowych przydać się może zarówno obiektyw długoogniskowy jak i szerokokątny.
DZIEŃ 8 POŻEGNANIE Z ZATOKĄ DISKO I ILULISSAT

Ostatni dzień w Ilulissat Landmannalaugarto czas dla Was do indywidualnej eksploracji. Jako że część atrakcji na miejscu dostępna jest tylko: dla indywidualnych turystów bardziej zaprawionych w pieszych wędrówkach lub bardzo małych grup, my nie mogliśmy umieścić ich w naszym programie. Chcielibyśmy jednak żebyście mieli okazję z nich skorzystać. A możliwości jest wiele: lot widokowy samolotem, wycieczka zodiakami do Rodebay (jednej z najmniejszych osad), rejs kajakami morskimi o zachodzie słońca, rejs RIBAmi pośród gór lodowych, piesze wycieczki. Jest to już ostatni moment na “dorobienie’ brakujących kadrów i sfotografowania miejsc których nam  nie udało nam się wcześniej sfotografować. Dlatego tego dnia sami decydujecie o tym co się będzie działo. Nie zapomnijcie też o pamiątkach dla rodziny i przyjaciół. Kościane tupilaki (złowieszcze figurki o przerażająco powykrzywianych twarzach), niegdyś potężne narzędzie unicestwienia wrogów w rękach szamanów czy wyroby z wełny woła piżmowego to tylko niektóre z możliwości.

DZIEŃ 9 WYLOT Z ILULISSAT DO KOPENHAGI
Niestety, nadszedł czas żeby pożegnać się z Zatoką Disko i Grenlandią. Tego dnia z Ilulissat  przez Kangerlussuaq polecimy do Kopenhagi. Nocleg w hotelu w Kopenhadze. Choć przygoda dobiegła końca, to gwarantujemy że wspomnienia zapisały się nie tylko na kartach pamięci aparatu ale również na długo w pamięci. A jako, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Często bywa, że pierwsza podróż na Grenlandię staje się początkiem fascynacji tym pięknym krajem pełnym gościnnych ludzi i impulsem do tego by powrócić tu kolejny i kolejny raz…być może tylko o innej porze roku i w inne miejsce.
DZIEŃ 10 POWRÓT DO POLSKI
Poranny przelot z Kopenhagi do Warszawy – zakończenie imprezy.
Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie

Kopenhaga

Kangerlussuaq Airport

Ilulissat

Wyspa Disko

 

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-10

TRANSPORT:

 • przelot Warszawa – Kopenhaga – Warszawa
 • przelot Kopenhaga – Kangerlussuaq – Ilulissat – Kopenhaga
 • transfery bagażu z/do lotniska w Kangerlussuaq i Ilulissat w dniu przylotu i odlotu
 • rejs lokalnym statkiem z Ilulissat na wyspę Disko
 • wyżywienia poza wymienionym,
 • wydatków osobistych,
 • dodatkowych atrakcji fakultatywnych: np. wycieczka kajakami morskimi, lot widokowy, wycieczka zodiakami do sąsiedniej osady (więcej informacji w  zakładce “DODATKOWE ATRAKCJE”).
icon-07

ZAKWATEROWANIE:

 • 2 x nocleg w Kopenhadze
 • 2 x nocleg w Kangerlussuaq
 • 5 x nocleg w Ilulissat
icon-08

WYŻYWIENIE:

 • 2 x śniadanie w Kopenhadze;
 • 2 x posiłek + napoje na pokładzie samolotu z / do Kopenhagi;
 • 2 x śniadanie w Kangerlussuaq;
 • 2 x dwudaniowa kolacja w restauracji w Kangerlussuaq;
 • 2 x pakiet lunchowy podczas wycieczek
icon-011

WYCIECZKI I REJSY:

 • wycieczka z przewodnikiem na tundrę i woły piżmowe;
 • wycieczka do lodowca + spacer po lodowcu;
 • wycieczka na wyspę Disko (kolumny bazaltowe);
 • rejs na wieloryby;
icon-09

DODATKOWE:

 • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska lub Marcina Jamkowskiego ambasadora Canon jako pilota i instruktora fotografii;
 • profesjonalne doradztwo fotograficzne podczas sesji plenerowych;
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu firmy Olympus (wymagana wcześniejsza rezerwacja);
 • Ubezpieczenie: KL, NNW, BP;
 • podatek i obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy 2 x 10 zł.

 

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Zgłoszenie na wyjazd

 

 1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz po prawej stronie.
 2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
 3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
 4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
 5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

Grenlandia 2022:

*

Dodatkowe informacje:

POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU
dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii (termin : 24.08-2.09.2022)

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”

dobas2

Marcin Jamkowski

instruktor fotografii 

Z wykształcenia naukowiec. Z zawodu filmowiec, fotograf, dziennikarz. Z zamiłowania wspinacz i płetwonurek. Studiował chemię w Warszawie, a reżyserię filmową i scenariusz na Harvardzie i MIT. Były redaktor naczelny National Geographic Polska, wiceprezes Oddziału Polskiego The Explorers Club, mówca na konferencji TEDx, ambasador marki Canon, autor sześciu książek. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeden z odkrywców skarbu króla Jana Kazimierza na dnie Wisły. Specjalizuje się w tematach wyprawowych, popularno-naukowych i eksploracyjnych.

.

ZAKWATEROWANIE
Standard zakwaterowania: standard turystyczny (hostele, schroniska) – podstawowo wyposażone ale czyste i schludne pokoje.

Pokoje: 2 osobowe z pościelą i ręcznikiem. W Kangerlussuaq oraz Ilulissat łazienki wspólne na korytarzu.

Dopłata do pokoju 1 osobowego: 2000 PLN

Zaplecze kuchenne: w Kangerlussuaq i Ilulissat do dyspozycji mamy w pełni wyposażoną kuchnie w której samodzielnie można przygotowywać sobie posiłki

WYŻYWIENIE
Podczas przelotu na trasie Kopenhaga – Kangerlussuaq – Kopenhaga – posiłki i napoje na pokładzie
Kopenhaga
 – śniadanie w hotelu w dniu wylotu na Grenlandię
Kangerlussuaq – przez dwa dni pobytu w Kangerlussuaq zapewnione jest pełne wyżywienie: śniadania, lunch podczas wycieczek, kolacja w restuaracji Roklubben
Ilulissat – posiłki we własnym zakresie. W miejscu noclegowym jest kuchnia z pełnym wyposażeniem, w pobliżu sklep spożywczy, także samodzielnie można przygotować sobie śniadanie i kolacje. Jeżeli ktoś woli to w Ilulissat są też restauracje:
– dwie resturacje w Hotelu Arctic. Jedna bardziej wykwintna i jedna bardziej zwyczajna o nazwie Ferdinand, gdzie można zjeść coś w rozsądnej cenie. Menu w DKK można zobaczyć tutaj
– prywatna restauracja o nazwie “Mamartut” (co oznacza “To co smakuje dobrze”),
– kilka lokalnych restauracji

Ceny żywności na Grenlandii są wyższe niż w Danii.

ZASADY WJAZDU NA GRENLANDIĘ - COVID

Najnowsze przepisy dotyczące obostrzeń wjazdowych związanych z Covid-19 można znaleźć tutaj na stornie:

https://www.greenland-travel.com/covid-19/

Na chwilę obecną (stan na dzień 16.03.2022) podróż na Grenlandię możliwa jest dla osób w pełni zaszczepionych. J Nie jest już konieczne wykonywanie testu PCR w Kopenhadze. 

 

DODATKOWE ATRAKCJE
Część ciekawych atrakcji możliwych do zrealizowania na miejscu przeznaczona jest: dla niewielkich grup (maksymalnie do 6 osób), turystów zaprawionych w pieszych wędrówkach bądź osób które nie boją się wody (kajaki morskie, zodiaki). Z tego powodu nie mogliśmy włączyć ich do programu. Osoby zainteresowane w wolnym czasie będą miały możliwość dodatkowo skorzystać z takich wycieczek. Do wyboru m.in:

 • lot widokowy samolotem nad zatoką Disko.  Cena ok. ……. / osoby
 • wycieczka zodiakami do Rodebay (jednej z najmniejszych osad). Cena ok. ……. / osoby
 • rejs kajakami morskimi o zachodzie słońca. Cena ok. ……. / osoby
 • rejs RIBAmi pośród gór lodowych. Cena ok. ……. / osoby

Ceny podane są orientacyjnie. Szczegóły dotyczące poszczególnych atrakcji na miejscu pomoże ustalić i zarezerwować przewodnik.

JAKIEJ POGODY MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ NA GRENLANDII

Na Grenlandii jest ogromna różnica między porami roku. Miesiące czerwiec-lipiec-sierpień-początek września to czas lata na Grenlandii i najlepszy okres na wędrówki w terenie.Pogoda jest wtedy dość stabilna a temperatury najwyższe. Rejony południowej i zachodniej Grenlandii leżące nad brzegiem morza  (tam gdzie się wybieramy) to zdecydowanie najcieplejsze miejsca na wyspie –  szczególnie Kangerlussuaq gdzie w lipcu temperatury potrafią osiągać nawet i ok. 30 stopni.  W miesiącu wrześniu temperatury już spadają przypominając temperatury wczesną wiosnę w Polsce między 4-10st. C. Pomimo tego, że temperatury nie są już tak wysokie wrzesień pod wieloma względami jest jednym z najlepszych momentów by zawitać na Grenlandii. Turystów jest już znacznie mniej, nie trzeba przejmować się kąsającymi owadami. Z punktu widzenia fotografów Grenlandia od września do kwietnia jest jednym z najlepszych miejsc na świecie gdzie można zobaczyć zorzę polarną.  Jest to też czas gdy tundra powoli zaczyna nabierać jesiennych kolorów i zmienia się w wielobarwną roślinną mozaikę.

JAKIE UBRANIA ZABRAĆ ?

Najlepiej zabrać: bieliznę termoaktywną, polar lub softshell. Warto zabrać czapkę i rękawiczki. Nawet gdy nie będzie zimno należy pamiętać, że spędzamy dużo czasu w plenerze. Obowiązkowym wyposażeniem jest kurtka chroniąca nas od deszczu i wiatru może to być Gore-tex, Paclite, czy nawet zwykły ortalion. Nawet w ciepły dzień wiatr potrafi wychłodzić nasz organizm. Ważne, żeby była nieprzemakalna i zapewniała ochronę w wietrzne dni. Ubiór puchowy nie jest niezbędny, bo nie doświadczymy aż takich mrozów. Natomiast jeśli ktoś jest „zmarzluchem” warto rozważyć puchowy docieplacz czy kamizelkę. Buty muszą być wygodne, przystosowane do warunków terenowych, wodoszczelne, najlepiej za kostkę.

od wodą.

 

CZY WYMAGANA JEST DOBRA KONDYCJA FIZYCZNA ?

Wystarczające jest ogólnie dobre zdrowie i przeciętna kondycja fizyczna. Wycieczki podczas wjazdu przeważnie mają formę kilkugodzinnego spaceru. Trasy w większości poprowadzone są łatwymi szlakami. Jedynie wędrówka w okolicach Kangerlussuaq w poszukiwaniu wołów piżmowych czy wycieczka po lodowcu może być bardziej wymagająca od uczestników jeśli chodzi o czas trwania i kondycje.

Podczas spacerów i trekkingów niezbędna będzie ciepła odzież w tym kompletna odzież przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa (spodnie i kurtka), czapka, rękawiczki oraz buty górskie za kostkę z podeszwą wibramową.

 

CZY BĘDZIEMY MIEĆ DOSTĘP DO INTERNETU ?

Jest możliwość skorzystania z wi-fi jednak jest to zazwyczaj opcja dodatkowo płatna.

 

czym różni się wyprawa fotograficzna od zwykłego wyjazdu turystycznego

Program wyjazdu

Program wyjazdu fotograficznego odbiega od typowych ofert biur podróży. Na czym polega różnica? Przede wszystkim na tym, że program nie jest przeładowany. Na naszych wyprawach fotograficznych nie ma wyścigu od atrakcji do atrakcji, od zabytku do zabytku. Nie ma nieziszczalnej próby zobaczenia w krótkim czasie wszystkiego.  Nie ma, bo i tak się nie da. Nie ma, bo nie chcemy tak podróżować.  Zamiast tego koncentrujemy się na tematach zdjęciowych (np. niedźwiedzie i rosomaki w Finlandii, pelikany i flamingi w Grecji), wybieramy ciekawe zdjęciowo wydarzenia w jakimś kraju (np. festiwal Holi w Indiach), odwiedzamy naszym zdaniem fotograficznie perełki w różnych częściach świata.  Chcemy by nasi klienci bez pośpiechu, we własnym tempie i na swój sposób mogli te miejsca odkryć i poczuć ich atmosferę.  Proponujemy możliwość przeżycia czegoś na co na zwykłym wyjeździe turystycznym po prostu nie ma czasu. Zazwyczaj brak go nawet na robienie zdjęć.

Pora dnia i światło

Dla nas ważne jest nie tylko to co fotografujemy ale i jak to robimy. Dlatego na wyjeździe uwzględniamy światło i porę dnia tak by w najciekawszych miejscach być przy możliwie najlepszych warunkach oświetleniowych (złota / błękitna godzina). “Polując” na światło wstajemy wcześnie a chodzimy spać późno lub na bieżąco modyfikujemy program dostosowując go do warunków danego dnia. Bywa intensywnie ale sami przekonacie się, że nic nie zastąpi magicznego światła o wschodzi i zachodzie  słońca.

Mała grupa

Stawiamy na małą grupę (6 -11 osób).Taka grupa to komfort pracy – nikt nie wchodzi sobie w kadr, łatwiej jest nam się wtopić w tłum. To także więcej czasu jaki prowadzący może poświęcić każdemu z uczestników indywidualnie. Tylko przy małej grupie można mówić o prawdziwym wyjeździe fotograficznym. W naszym odczuciu nie da się fotografować grupą trzydziestu osób gdy wszyscy wchodzą sobie w kadr.

Doświadczony instruktor fotografii / przewodnik

 • Instruktorem fotografii na wyjeździe będzie Marcin Dobas fotograf National Geographic Polska. Więcej o Marcinie możesz przeczytać tutaj
 • autorskie warsztaty z zakresu fotografii dające uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy,
 • mini wykłady o obserwowanych zwierzętach ich zachowaniu itp itd.
ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.