Dzika przyroda Delty Dunaju

Europejska Amazonia. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
przyrodniczy cud natury w Rumunii

TERMIN: 12-19.06.2021 – 1 miejsce wolne. Udział w wyprawie możliwy tylko dla osób po dwóch dawkach szczepionki.

Dzika przyroda Delty Dunaju

Europejska Amazonia. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
przyrodniczy cud natury w Rumunii

TERMIN: 12-19.06. 2021 – 1 miejsce wolne. Udział w wyprawie możliwy tylko dla osób po dwóch dawkach szczepionki

Dzika przyroda Delty Dunaju

Europejska Amazonia. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
przyrodniczy cud natury w Rumunii

TERMIN: 12-19.06. 2021 – 1 miejsce wolne. Udział w wyprawie możliwy tylko dla osób po dwóch dawkach szczepionki

Dzika przyroda Delty Dunaju

Europejska Amazonia. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
przyrodniczy cud natury w Rumunii

TERMIN: 12-19.06. 2021 – 1 miejsce wolne. Udział w wyprawie możliwy tylko dla osób po dwóch dawkach szczepionki

TERMIN: 12-19 czerwca 2021 r.

CZAS TRWANIA : 8 dni

WIELKOŚĆ GRUPY: 6 -7 osób

CENA : 2800 PLN i 1500 EUR

PŁATNOŚCI:

RATA I: 2800 PLN (płatna przy zgłoszeniu)
RATA II 1500 EUR (płatna na 30 dni przed wyprawą)

DOPŁATA DO JEDYNKI:  200 EUR

O wyprawie

Wyjazd ukierunkowany na fotografię przyrodniczą. Do dyspozycji mamy około trzydziestu czatowni porozrzucanych po terenie całego rezerwatu w centrum, którego będziemy mieszkać. Każda z czatowni jest inna. Mamy do dyspozycji ukrycia na żołny i kraski, na szakale złociste i bieliki, na zimorodki, pójdźkę czy płomykówkę na ptaki wodne licznie zamieszkujące Deltę Dunaju. Wśrod nich znajduje się również czatownia nocna ze sztucznym oświetleniem. Oprócz fotografowania z czatowni będziemy korzystać z łodzi jak również fotografować z podchodu – żwirowiec obrożny (Glareola pratincola) czy kobczyk (Falco vespertinus)

 

Dlaczego Dunaj ?

Kiedy po przepłynięciu przez 10 państw potężny Dunaj kończy swój bieg wpadając do Morza Czarnego po raz ostatni pokazuje swoją potęgę. Potęgę drugiej rzeki naszego kontynentu. Ujście Dunaju jest równie potężne jak cała rzeka. Niesiony przez nią materiał tworzy olbrzymią deltę powiększając ją każdego roku o 40 metrów. Powierzchnia delty to około 3,5 tyś km²  a o walorach przyrodniczych tego regionu najlepiej świadczy fakt, że obszary objęte ochroną ścisłą stanowią ponad 79 % obszaru delty i zamykają się liczbą 2733 kilometrów kwadratowych.

Troska o ten unikalny fragment naszego kontynentu spowodowała, że ten podmokły teren stał się jednym z najdzikszych, najlepiej chronionych i choć mało znanym obszarem dzikiej przyrody na całym kontynencie. Jest to trzeci największy ekosystem na świecie. Po Wielkiej Rafie Koralowej i Wyspach Galapagos. I to tak blisko!

Cóż takiego możemy spotkać w Delcie? Obszar ten wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i rezerwat biosfery oferuje nam ponad 1200 gatunków roślin, 85 gatunków ryb słodkowodnych i 300 gatunków ptaków. (w Polsce ok 400).

Jeśli zatem porównamy niewspółmiernie większy obszar naszego kraju i różnorodność ekosystemów musimy przyznać, ze to co oferuje nam Delta Dunaju jest imponujące i warte obejrzenia. Do tego krystalicznie czysta woda i zapierające dech w piersiach widoki. Ptaki zamieszkujące Deltę to nie tylko mieszkańcy Europy ale także przybysze z Afryki , Azji a nawet Arktyki. Jest ich tak wiele,ze spotkanie z nimi to nie kwestia szczęścia lecz jedynie umiejętność zachowania ciszy i spokoju. O Delcie można mówić długo, ale najlepiej ją po prostu zobaczyć.

My nie tylko zobaczymy deltę Dunaju ale spędzimy bardzo intensywne dni fotografując z doskonale przygotowanych czatowni fotograficznych i z łodzi.

Program wyjazdu:

DZIEŃ 1 PRZELOT DO BUKARESZTU

Spotkanie z przewodnikiem i instruktorem fotografii Łukaszem Bożyckim na lotnisku w Warszawie. Wspólny przelot do Bukaresztu – stolicy Rumunii. Zakwaterowanie w hotelu.

UWAGA : wspólny przelot z Warszawy do Bukaresztu dotyczy osób, które zdecydowały się na pomoc biura przy zakupie biletu lotniczego. Z osobami które zdecydowały się na samodzielny przelot do Bukaresztu spotkanie nastąpi na lotnisku w Bukareszcie lub w umówionym hotelu na miejscu  (szczegóły zostaną przesłane mailem).

DZIEŃ 2 PRZEJAZD DO DELTY DUNAJU

Śniadanie w hotelu. Około południa transfer z Bukaresztu do rezerwatu położonego w delcie Dunaju (4 godzinny przejazd busem, a następnie około 2 godzinny rejs łódką przez malownicze wioski, zalane lasy i  rozlewiska będące domem dla tysięcy ptaków). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w przytulnym ośrodku położonym w samym sercu rezerwatu, w wygodnych przestronnych pokojach z dużą prywatną łazienką. Po kolacji spotkanie informacyjne. Dla chętnych noc w czatowniach.

DNI 3-6 FOTOGRAFOWANIE DZIKIEJ PRZYRODY

Pięć kolejnych dni to czas po brzegi wypełniony rozmaitymi możliwościowymi fotograficznymi. Na obszarze 1000 ha do dyspozycji mamy 30 czatowni, dobrze oznaczone szlaki po których możemy samodzielnie poruszać się cichymi pojazdami elektrycznym. W cenie jest także fotograficzny rejs, czy wycieczka na step.

Delta Dunaju to prawdziwa  przyrodnicza perła która dzięki swojej różnorodności oraz bogactwu flory i fauny wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO i rezerwatów biosfery. Obecnie zamieszkuje ją ok. 300 gatunków ptaków nie tylko z Europy, ale także z Afryki, Azji, Arktyki (z czego ponad 230 odnotowano na terenie rezerwatu w którym będziemy mieszkać). Oprócz ptaków są też: ssaki (m.in. szakale złociste, żbiki, jenoty azjatyckie, borsuki), liczne płazy, gady, owady i wiele wiele innych.  Nie bez powodu rejon ten określany jest czasem mianem Amazonii Europy.

Każdy dzień to poranna i wieczorna sesja fotograficzna. W ciągu dnia mamy czas na odpoczynek, ale jeżeli ktoś odczuwa niedosyt można również w środku dnia wybrać się w teren z aparatem. Każda z 30 czatowni ukierunkowana jest na konkretny gatunek. Sami więc decydujemy o tym, co jest nam szczególnie bliskie i na czym chcemy się skoncentrować. Część z luksusowych czatowni wyposażona jest w duże weneckie lustra pozwalające na dyskretną obserwację. Są też czatownie: pływające, z poidełkami, a nawet czatownia nocna ze zewnętrznym oświetleniem sterowanym od środka.  Tak duży wybór to prawdziwe fotograficzne wyzwanie pozwalające na zmierzenie się z szerokim spektrum:  tematów, perspektyw, warunków oświetleniowych. Tutaj zawsze jest coś nowego do fotografowania!

DZIEŃ 7 POWRÓT DO BUKARESZTU

Po porannej sesji fotograficznej rozpoczniemy podróż powrotną do Bukaresztu, gdzie powinniśmy dotrzeć około godziny 20tej. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w Bukareszcie.

DZIEŃ 8 LOT POWROTNY DO POLSKI

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

 

Bukareszt

Delta Dunaju

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

4

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-10 TRANSPORT:

 • przejazd minibusem Bukareszt – Tulcea – Bukareszt
 • transfer łodzią motorową do/ z rezerwatu.
 • biletu lotniczego (bilet można kupić we własnym zakresie lub nasze biuro może zrobić to za Ciebie. Zapisując się wybierz opcję która najbardziej Ci odpowiada )
 • wydatków osobistych
 • wyżywienia poza wymienionym
icon-07 ZAKWATEROWANIE:

 • 2 x nocleg w Bukareszcie
 • 5 x nocleg w ośrodku na terenie rezerwatu w przestronnych dwuosobowych pokojach z dużymi łazienkami o standardzie czterogwiazdkowego hotelu.
icon-08 WYŻYWIENIE

 • Bukareszt: 2 x śniadanie, 1 x kolacja (ostatniego dnia przed wylotem)
 • Transfery: 2 x  prowiant na trasę  z /do Bukaresztu
 • Delta Dunaju: na miejscu pełne wyżywienie. Pyszne i świeżo przygotowywane
  (5 x śniadanie, 4 x obiad, 4 x kolacja)
icon-09 DODATKOWE:

 • możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich 30 czatowni
 • możliwość bezpłatnego korzystania na miejscu z samochodów elektrycznych
 • dodatkowe wycieczki (rejs statkiem, wycieczka na step)
 • na miejscu lokalni przewodnicy przyrodniczy (język angielski)
 • opiekę Łukasza Bożyckiego jak instruktora fotografii – doświadczonego fotografa specjalizującego się w ptasiej fotografii
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP
 • dla chętnych możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu fotograficznego firmy Olympus (konieczna wcześniejsza rezerwacja)
 • obowiązkową składkę na Fundusz Gwarancyjny
 • podatek

 

Dodatkowe informacje:

POZNAJ PRZEWODNIKA WYJAZDU

 

dobas2

Łukasz Bożycki

instruktor fotografii

Łukasz Bożycki (ur. 1985) – doktor nauk biologicznych, fotograf, dziennikarz, autor programów przyrodniczych, scenarzysta. Dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie (praca pt. „ Żabowisko” została uznana za Zdjęcie Roku 2013 przez International Federation of Wildlife and Nature Photography). W 2014 roku odebrał nagrodę z rąk Jej Królewskiej Wysokości Katarzyny, księżnej Cambridge. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico. Przewodnik Jej Cesarskiej Wysokości, Księżnej Takamado podczas wizyty w Polsce. Współautor książki „Animal Rationale. Jak zwierzęta mogą nas inspirować. Rodzina, edukacja, biznes”, wyd. PWN, Warszawa 2015 r., która otrzymała nagrodę Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną 2015 roku. Redaktor prowadzący cotygodniową, popularnonaukową audycję radiową w RDC Polskie Radio, pt. “Animalista”. Autor, prowadzący i scenarzysta serialu dokumentalnego w TVP1 pt. ”Przyrodnik na Tropie. Współprowadzący popularnonaukowy, przyrodniczy cykl w programie Dzień Dobry TVN. Laureat grantów naukowych: Narodowe Centrum Nauki (2017-2018) oraz stypendiów artystycznych: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy (2014) a także Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017). Ambasador i influencer marek: Olympus, Eizo, Wacom, Peak Design, 3 Legged Thing, SanDisk, WD Western Digital.

 

BILET LOTNICZY - OPCJE

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, podczas zapisu na wyjazd do wyboru są dwie opcje jeżeli chodzi o bilet lotniczy:

1) Z BILETEM. Jeżeli nie chcesz się niczym martwić, my zarezerwujemy bilet dla Ciebie. Wybierz tylko odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym zapisując się na wyjazd. Szczegóły przelotu i dokładną cenę poznasz gdy grupa zostanie potwierdzona. Wtedy ktoś z biura skontaktuje się z Tobą w sprawie zakupu biletu. Wybór tej opcji zapewni Ci również opiekę naszego przewodnika Łukasza Bożyckiego podczas lotu z Warszawy do Bukareszt jak i podczas transferu z lotniska do hotelu w Bukareszcie.

2) BEZ BILETU LOTNICZEGO. Jeżeli jesteś doświadczonym turystą, sam świetnie radzisz sobie z kupnem biletu, nie straszne Ci są międzylądowania i przesiadki, wolisz mieć pełną swobodę jeżeli chodzi o miejsce wylotu/ powrotu, liczbę przesiadek, klasę biletu lotniczego, datę wylotu/ powrotu – ta opcja jest dla Ciebie. WAŻNE! Nie kupuj biletu lotniczego od razu po podpisaniu umowy! Poczekaj na informację z biura, że grupa jest potwierdzona a wyjazd na pewno dojdzie do skutku.

Pamiętaj również, że wybierając taką opcję najprawdopodobniej sam będziesz musiał dotrzeć z lotniska do hotelu. Chyba, że godziny Twojego przylotu / odlotu będą pokrywały się z naszymi.

 

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

standard zakwaterowania: Będziemy zakwaterowani w samym centrum prywatnego rezerwatu w delcie Dunaju.  

Pokoje: 2 osobowe pokoje z prywatną łazienką.
Dopłata do pokoju 1 osobowego: 200 EUR 

Wyżywienie: Śniadania, obiady i kolacje w rezerwacie oraz śniadanie w hotelu w Bukareszcie

 

 

CZATOWNIE

Do dyspozycji mamy prawie trzydzieści czatownie. Ten szeroki wybór kryjówek daje każdemu szansę fotografowania wielu tematów w różnym otoczeniu,  środowisku i oświetleniu. Do wyboru mamy pływające czatownie do fotografowania z poziomu wody, czatownie do których przylatują ptaki aby się napić i wykąpać, czatownie na wydmach przeznaczone do fotografowania szakali złocistych i bielików, czatownie na kraski i żołny czy wieże na poziomie koron drzew.
Możemy fotografować na stawach rybnych, trzcinowiskach, słonych stepach, czy w lesie. Popłyniemy również na rejs fotograficzny po Dunaju, jego rozlewiskach i kanałach fotografując gniazdujące tam ptaki

 

p>

 

POZIOM TRUDNOŚCI
Poziom umiejętności fotograficznych Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw fotografowania. Przybliżą one początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kondycja fizyczna Wycieczki podczas wjazdu nie są szczególnie trudne ani wymagająceace. Wystarczające jest ogólnie dobre zdrowie i przeciętna kondycja fizyczna.

ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

Zgłoszenie na wyjazd

 

 1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz.
 2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
 3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
 4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
 5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

Delta Dunaju 2021:

.

Nasi partnerzy: