Botswana - rezerwat Mashatu

Rezerwat Mashatu – kraina olbrzymów. Safari fotograficzne i czatownia przy wodopoju
NOWY TERMIN: 29.08-3.09.2023  (+ przelot) –  brak miejsc
23-28.07. 2023  (+ przelot) – brak miejsc 

TERMIN: 23-28.07.2023  (+ przelot) – brak miejsc
TERMIN: 29.08-3.09.2023  (+ przelot)

CZAS TRWANIA: 6 dni (+ przelot)

WIELKOŚĆ GRUPY: 5 osób

CENA : 7000 PLN i 2650 USD

RATA I: 1000 PLN i 1000 USD (przy zgłoszeniu)
RATA II: 1650 USD (płatna 23.03.2023)
RATA III: 6000 PLN (miesiąc przed wyjazdem)

O wyprawie


Dzika afrykańska przyroda w pigułce

Mashatu jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych rezerwatów przyrody w Afryce. Położony jest we wschodnim rogu Botswany między rzeką Shashe a Limpopo, na terenie Northern Tuli Game Reserve (Notugre) będącego największym prywatnym rezerwatem w południowej Afryce. Rejon ten od południa graniczy z Parkiem Narodowym Mapungubwe (RPA), a od północnego-wschodu z rezerwatem Tuli Safari Area (Zimbabwe) stanowiąc łącznie transgraniczny obszar ochrony przyrody i bioróżnorodności w tym regionie. 

Rezerwat Mashatu istnieje dzięki życiodajnej sile wielkiej rzeki Limpopo, dokoła której zamieszkują wielkie stada najbardziej charakterystycznych dzikich zwierząt Afryki. Ze względu na wyjątkową różnorodność krajobrazów (otwarte równiny, stepy, leśne rzeki, mokradła, skaliste wzgórza i grzbiety) słynie on z dużej bioróżnorodności rzadko spotykanej w innych rezerwatach.

Dni fotograficzne podzielone będą między dwie główne aktywności: safari samochodem terenowym i fotografowanie z czatowni przy wodopoju gdzie z odległości kilku metrów można zrobić zdjęcia afrykańskim zwierzętom szukającym schronienia od upału nad brzegiem rzeki. Czatownia przy wodopoju nie ma szyby dzięki czemu pozbywamy się odbić i mamy możliwość fotografowania szerokokątnymi obiektywami z żabiej perspektywy.

Oprócz szans na spotkanie trzech zwierząt spośród tzw. “Wielkiej Piątki”, czyli lwa, lamparta i słonia, będziemy mogli zobaczyć również najwyższe zwierzę na świecie – żyrafę, największą antylopę – elanda zwyczajnego, największego ptaka – strusia, najcięższego latającego ptaka – dropia olbrzymiego, a także gepardy, mangusty, hieny, otocjony wielkouche, koty nubijskie i wiele innych mniej znanych choć bardzo interesujących gatunków.

Program wyjazdu

PRZELOT DO JOHANNESBURGA

Ten dzień zarezerwuj sobie na przelot do Johannesburga. Wyprawa zaczyna się dnia następnego. Z przewodnikiem wyjazdu spotkasz się po przylocie do Johannesburga na lotnisku chyba, że zdecydujesz się na pomoc biura w zakupie biletu lotniczego i  wspólny przelot z przewodnikiem od Warszawy.  

UWAGA: Bilet lotniczy można kupić samodzielnie lub skorzystać z pomocy biura przy rezerwacji biletu. Wspólny przelot z przewodnikiem dotyczy osób, które zdecydowały się na wylot z Warszawy i pomoc biura przy zakupie biletu lotniczego. Z osobami które zdecydowały się na wylot z innego miasta, innym połączeniem lotniczym lub w innym terminie spotkanie nastąpi dnia następnego na lotnisku w Johannesburgu (szczegóły wyślemy mailem). Kupując samodzielnie bilet lotniczy pamiętaj, że lot powrotny nie może być wcześniej niż o 20:00 (ze względu na transfer z Botswany tego samego dnia).

DZIEŃ 1 PRZYLOT DO JOHANNESBURGA. NOCLEG W johannesburgu.

Przylot do Johannesburga. Spotkanie z przewodnikiem wyjazdu na lotnisku w Johannesburgu (nie dotyczy osób które zdecydowały się na wspólny przelot z przewodnikiem od Warszawy). Transfer do hotelu i zakwaterowanie.   

DZIEŃ 2 PORANNY TRANSFER Z RPA DO BOTSWANY. WIECZORNE SAFARI

Około 5:30 rano wyjedziemy z Johannesburga w stronę Botswany (pakiety śniadaniowe zabierzemy ze sobą z hotelu). Około godziny 13tej dojedziemy do granicy RPA z Botswaną w Pont Drift, gdzie czeka nas odprawa paszportowa wpierw w RPA a następnie w Botswanie. Po odprawie transfer do rezerwatu i zakwaterowanie w Mashatu Tent Camp.  Spotkanie informacyjne, lekki posiłek, 16-20 safari fotograficzne samochodem terenowym. Po powrocie kolacja i czas na omówienie zdjęć.

DZIEŃ 3 PORANNY PLENER W CZATOWNI. POPOŁUDNIOWE SAFARI

Ten dzień zaczniemy kawą i lekkim śniadaniem około 5:30, po czym przed wschodem słońca wyjdziemy do czatowni przy wodopoju gdzie z odległości kilku metrów można zrobić zdjęcia afrykańskim zwierzętom szukającym schronienia od upału nad brzegiem rzeki. Czatownia przy wodopoju nie ma szyby dzięki czemu pozbywamy się odbić i mamy możliwość fotografowania zwierząt szerokokątnymi obiektywami z bliska i z poziomu wody. Największą atrakcją są słonie, które potrafią przychodzić do wodopoju dużymi stadami aby ugasić pragnienie lub zażyć kąpieli błotnych. Oprócz słoni będziemy mieli szanse sfotografowania wszystkich gatunków żyjących w okolicy: lwy, żyrafy, hieny itp. W czatowni dostępne będą kawa i herbata. Po około 4 godzinach powrót do miejsca zakwaterowania na późne śniadanie / wczesny obiad serwowany około 11:30. 

Następnie czas na odpoczynek, relaks i lekki posiłek (15:00-15:30) serwowany przed wieczornym safari samochodem terenowym 16-20. Po powrocie, czas na odświeżenie, kolację i ewentualne omówienie zdjęć.

DZIEŃ 4 PORANNY PLENER W CZATOWNI. POPOŁUDNIOWE SAFARI

Ten dzień tradycyjnie zaczniemy kawą i lekkim śniadaniem około 5:30, po czym przed wschodem słońca wyjdziemy do czatowni przy wodopoju gdzie z odległości kilku metrów można zrobić zdjęcia afrykańskim zwierzętom szukającym schronienia od upału nad brzegiem rzeki. Czatownia przy wodopoju nie ma szyby dzięki czemu pozbywamy się odbić i mamy możliwość fotografowania zwierząt szerokokątnymi obiektywami z bliska i z poziomu wody. Po około 4 godzinach powrót do miejsca zakwaterowania na późne śniadanie / wczesny obiad serwowany około 11:30. 

Następnie czas na odpoczynek, relaks i lekki posiłek (15:00-15:30) przed wieczornym safari samochodem terenowym 16-20. Po powrocie, czas na odświeżenie, kolację i ewentualne omówienie zdjęć.

DZIEŃ 5 PORANNE ORAZ POPOŁUDNIOWE SAFARI

Tego dnia dwukrotnie udamy się na safari po rezerwacie wpierw o wschodzie słońca a następnie o zachodzie słońca. 

Dzień jak zawsze zaczniemy kawą i lekkim śniadaniem około 5:30, po czym przed wschodem słońca wyruszymy na poranne safari samochodem terenowym. Po około 4 godzinach powrót do miejsca zakwaterowania na późne śniadanie / wczesny obiad serwowany około 11:30. 

Następnie czas na odpoczynek, relaks i lekki posiłek (15:00-15:30) przed wieczornym safari samochodem terenowym (16-20). Po powrocie, czas na odświeżenie, kolację i ewentualne omówienie zdjęć.

DZIEŃ 6 - PORANNE SAFARI. TRANSFER NA LOTNISKO. LOT POWROTNY

Dzień jak zawsze zaczniemy kawą i lekkim śniadaniem około 5:30 po czym po raz ostatni udamy się na poranne safari które tego dnia będzie nieco krótsze ponieważ już o 10 zaczniemy transfer powrotny z Mashatu w stronę Johannesburga (transfer około 7 godzin). Zakończenie imprezy. Wylot do Polski

UWAGA: wylot z Johannesburga nie wcześniej niż po 20:00. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych następnego dnia.

PRZYLOT DO POLSKI

Przylot do kraju.

Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie

Rezerwat Mashatu

Johanneaburg lotnisko

 Cena zawiera

TRANSPORT:

  • transfer z/do lotniska w Johannesburgu do rezerwatu Mashatu

ZAKWATEROWANIE:

  • 1 x nocleg w hotelu w Johannesburgu
  • 4 x nocleg w Mashatu Tent Camp na terenie rezerwatu

WYŻYWIENIE:

  • pakiety śniadaniowe na wynos w hotelu w Johannesburgu (24.07.23)
  • posiłki w rezerwcie Mashatu: każdego dnia w Mashatu serwowane są posiłki o następujących godzinach. Około 5:30 rano lekkie śniadanie; 11:30 brunch, 15:00 lekki posiłek przed popołudniowym safari;  ok. 20tej kolacja (po powrocie z safari)
  • podczas sesji fotograficznych w czatowni dostępna jest kawa i  herbata 

FOTOGRAFOWANIE: 

  • 6 x około czterogodzinne safari fotograficzne terenowymi samochodami
  • 2 x poranne sesje fotograficzne w czatowni przy wodopoju

DODATKOWE:

  • podatku turystycznego do Botswany (ok. 30 USD/os)
  • opłatę klimatyczną 10 USD / dzień / osoby
  • opiekę Marcina Dobasa  jako pilota i instruktora fotografii
  • profesjonalne doradztwo fotograficzne podczas sesji plenerowych
  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu firmy Olympus (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
  • ubezpieczenie KL, NNW, BP
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

 Cena nie zawiera

  • biletu lotniczego  Warszawa – Johannesburg – Warszawa. Cena około 4000-5500 zł (bilet można kupić we własnym zakresie lub nasze biuro może zrobić to za Ciebie. Przy zgłoszeniu wybierz opcję która najbardziej Ci odpowiada) 
  • wyżywienia w Johannesburgu
  • napiwków dla lokalnych kierowców i przewodników
  • dodatkowych napojów alkoholowych i bezalkoholowych w rezerwacie w Mashatu. Istnieje możliwość wcześniejszego zarezerwowania otwartego baru za 250 zł / dzień. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.
  • wyżywienia poza wymienionym,
  • wydatków osobistych.

Do wyjazdu pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Dodatkowe informacje:

CO CIEKAWEGO BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ I SFOTOGRAFOWAĆ ?

Jednym z ciekawszych punktów programu w Mashatu jest czatownia fotograficzna przy wodopoju przygotowana tak, by zdjęcia można było robić z poziomu ziemi. Nie ma w niej szyb ani weneckich luster więc nic nie wpływa negatywnie na jakość zdjęcia. Jesteśmy w stanie nie tylko fotografować ale i słyszeć oraz czuć zwierzęta pojawiające się przy wodopoju. Dystans dzielący czatownie od zwierząt jest bardzo mały zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby stado słoni kąpiących się w wodzie fotografować szerokokątnym obiektywem z żabiej perspektywy. Do wodopoju przychodzi większość zwierząt żyjących w okolicy. Są to zarówno słonie, lwy, gepardy, antylopy, żyrafy jak i mniej znane ale bardzo ciekawe zwierzęta takie jak hieny, mangusty, hieny grzywiaste, otocjony wielkouche, koty nubijskie, ratele miodożerne czy hieny pręgowane. Te same zwierzęta będziemy również fotografować podczas safari z samochodów terenowych.  W programie wyjazdu jest sześć safari fotograficznych podczas, których będziemy tropić i fotografować zwierzęta żyjące w różnych sceneriach i przy różnym oświetleniu. W czatowni spędzimy dwa poranki.

Mashatu czatownia

POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU

dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii 

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”

 
BILET LOTNICZY - OPCJE

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, podczas zapisu na wyjazd do wyboru są dwie opcje jeżeli chodzi o bilet lotniczy:

1) Z BILETEM: jeżeli nie chcesz się niczym martwić, my zarezerwujemy bilet dla Ciebie. Wybierz tylko odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym zapisując się na wyjazd. Szczegóły przelotu i dokładną cenę poznasz gdy grupa zostanie potwierdzona. Skontaktujemy się z Tobą w sprawie zakupu biletu. Wybór tej opcji zapewni Ci również opiekę przewodnika  podczas lotu z Warszawy  jak i podczas transferu z lotniska do hotelu. 

2) BEZ BILETU LOTNICZEGO: jeżeli jesteś doświadczonym turystą, sam świetnie radzisz sobie z wyszukiwaniem połączeń, kupowaniem biletów lotniczych, nie straszne Ci są międzylądowania i przesiadki, wolisz mieć pełną swobodę jeżeli chodzi o miejsce wylotu/ powrotu, liczbę przesiadek, klasę biletu lotniczego, datę wylotu/ powrotu – ta opcja jest dla Ciebie. Pamiętaj również, że wybierając taką opcję najprawdopodobniej sam będziesz musiał dotrzeć z lotniska do miejsca zakwaterowania. Chyba, że godziny Twojego przylotu / odlotu będą pokrywały się z naszymi. 

WAŻNE! Nie kupuj biletu lotniczego od razu po podpisaniu umowy! Poczekaj na informację z biura, że grupa jest potwierdzona a wyjazd na pewno dojdzie do skutku. Lot powrotny z Johannesburga nie może być wcześniej niż po godzinie 20:00 (ze względu na transfer tego dnia z Botswany do Johannesburga około 7 godzin).

ZAKWATEROWANIE

Grupa zakwaterowana będzie na terenie Mashatu Tent Camp (obozu namiotowego Mashatu), który położony jest przy północnej granicy rezerwatu Tuli Game Reserve. Mashatu Tent Camp to osiem przestronnych i wygodnych namiotów wybudowanych na betonowym fundamencie. W każdym namiocie znajdują się dwa pojedyncze łóżka, prysznic, spłukiwana toaleta i prywatna weranda. W namiocie jest dostęp do elektryczności i dwa wentylatory. Na  terenie obozu jest basen z leżakami gdzie można schłodzić się w środku dnia, jedzenie jest dobrej jakości a obsługa profesjonalna. Nie jest to nocleg, który wybiera się, jeżeli szuka się luksusowego pobytu jednak pod kątem fotografii posiada on zalety których nie znajdziemy w pozostałych miejscach noclegowych na terenie rezerwatu. Właśnie dlatego to na ten nocleg przeważnie decydują się grupy fotograficzne.

1) Po pierwsze – lokalizacja. Jest to najbardziej izolowany nocleg w rejonie z którego łatwo będzie zaczynać nam poranne fotografowanie. Ze względu na to położenie, zwierzęta pojawiają się tutaj tuż za płotem. Także może się zdarzyć, że  posiłki będziemy jeść niemalże w towarzystwie zwierzaków 😉

2)  Po drugie – czatownia. W obozie znajduje się również zacieniona piętrowa czatownia z widokiem na wodopój. W wolnej chwili można usiąść i obserwować zwierzęta i spędzić popołudnie wśród ptaków i zwierząt.

3) Po trzecie –  cisza i spokój. Chociaż kochamy dzieci ich towarzystwo, to jednak wiemy jak na hałas maluchów reagują dzikie zwierzęta :-). W Mashtu Tent Camp nocować mogą jedynie dzieci starsze niż 12 lat. Nie jest to miejsce dla rodzin z małymi dziećmi – w przeciwieństwie do innych ośrodków. Tutaj będziemy mogli delektować się ciszą i spokojem.

 

POGODA / UBRANIA / SPRZĘT FOTOGRAFICZNY

Jakiej pogody mogę się spodziewać?

Chłodne poranki są dość typowe dla lipca. Temperatura w nocy spada do około 6°C, zaś w ciągu dnia średnio jest 26°C. Deszcze mogą się zdarzyć, jednak średnia opadów z tego miesiąca to zaledwie 3mm. Jako, że większość dnia spędzamy na świeżym powietrzu i zaczynamy fotografować przed wschodem to odczuwalna temperatura daje się we znaki i spokojnie można napisać, że rano jest zimno i chłód staje się dokuczliwy.

Jakie ubrania zabrać?

W poszukiwaniu najciekawszych kadrów dużą cześć dnia będziemy spędzać niewiele się ruszając albo w czatowni albo w samochodzie. Warto mieć kilka warstw ciepłej odzieży np. bieliznę termoaktywną, a na to polar lub softshell. Dobrze sprawdza się cienka puchowa kurteczka. Szczególnie u fotografów cierpią ręce. Warto mieć ze sobą cienką parę rękawiczek, która pozwala nam na obsługę aparatu gdy fotografujemy o poranku. Ubranie powinno być zatem odpowiednio ciepłe na chłodne poranki i wieczory, jak również dawać możliwość rozebrania się gdy słońce zacznie operować i temperatura wzrośnie o 20 stopni

Sprzęt fotograficzny:

Będziemy mieli możliwość fotografowania zwierząt zarówno z bliska jak i z oddali. Idealnym rozwiązaniem są dwa korpusy oraz zestaw obiektywów od szerokokątnego po długoogniskowy (minimum 200mm ale zdecydowanie lepiej mieć dłuższy zmiennoogniskowy obiektyw). W czatowni korzystać będziemy z bean bagów jednak jeśli ktoś woli można zabrać ze sobą również statyw. Przyda się on również pod kątem nocnych zdjęć. Dobrym pomysłem jest zabranie urządzenia pozwalającego zgrać zdjęcia – laptop / tablet, zpaasu czystych ściereczek do obiektywów – gdy zwierzęta przed czatownią nas ochlapią. Podobnie jak w przypadku pozostałych wyjazdów zalecamy zabranie rozgałęziacza aby ułatwić sobie ładowanie wszelkich baterii.

RESTRYKCJE ZWIĄZANE Z COVID

Wszystkie restrykcje COVID-owe dla podróżujących do Botswany zostały zniesione od września 2022

Covid Botswana

CZY POTRZEBNA JEST WIZA ?

Nie, do Botswany nie jest wymaga wiza dla obywateli RP

WYMAGANE SZCZEPIENIA PRZED PODRÓŻĄ DO BOTSWANY

Nie ma szczepień obowiązkowych szczepień w RPA i Botswanie. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Wyżej wymienione działania profilaktyczne należy wykonać na 4-6 tygodni przed podróżą tak, aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek w celu uzyskania wymaganego efektu ochronnego.

W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno – epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

https://medycynatropikalna.pl/kraj/botswana/
https://www.gov.pl/web/rpa/botswana-idp

Należy zabrać ze sobą repelenty na komary np. Moskito Guard

POZIOM TRUDNOŚCI
Poziom umiejętności fotograficznych

Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kondycja fizyczna

Poziom trudności: łatwy
Nie są przewidziane żadne piesze  wycieczki wymagające specjalnej kondycji fizycznej 

CZY NA WYJAZD MOŻNA ZABRAĆ DZIECKO

Dzieci starsze niż 12 lat mogą  nocować w Mashatu Tent Camp. Należy pamiętać jednak, że ten wyjazd to wczesne pobudki oraz długie i intensywne dni. Nie każde dziecko polubi taki rytm.

czym różni się wyprawa fotograficznA od zwykłego wyjazdu turystycznego

Program wyjazdu

Program wyjazdu fotograficznego odbiega od typowych ofert biur podróży. Na czym polega różnica? Przede wszystkim na tym, że program nie jest przeładowany. Na naszych wyprawach fotograficznych nie ma wyścigu od atrakcji do atrakcji, od zabytku do zabytku. Nie ma nieziszczalnej próby zobaczenia w krótkim czasie w s z y s t k i e g o.  Nie ma, bo i tak się nie da. Nie ma, bo nie chcemy tak podróżować.  Zamiast tego koncentrujemy się na tematach zdjęciowych (np. niedźwiedzie i rosomaki w Finlandii, pelikany i flamingi w Grecji). Wybieramy ciekawe zdjęciowo wydarzenia w jakimś kraju (np. festiwal Holi w Indiach), odwiedzamy naszym zdaniem fotograficznie perełki w różnych częściach świata.  Chcemy by nasi klienci bez pośpiechu, we własnym tempie i na swój sposób mogli te miejsca odkryć i poczuć ich atmosferę.  Proponujemy możliwość przeżycia czegoś na co na zwykłym wyjeździe turystycznym po prostu nie ma czasu. Zazwyczaj brak go nawet na robienie zdjęć.

Pora dnia i światło

Dla nas ważne jest nie tylko to co fotografujemy ale i jak to robimy. Dlatego na wyjeździe uwzględniamy światło i porę dnia tak by w najciekawszych miejscach być przy możliwie najlepszych warunkach oświetleniowych (złota / błękitna godzina). “Polując” na światło wstajemy wcześnie a chodzimy spać późno lub na bieżąco modyfikujemy program dostosowując go do warunków danego dnia. Bywa intensywnie ale sami przekonacie się, że nic nie zastąpi magicznego światła o wschodzi i zachodzie  słońca.

Mała grupa

Stawiamy na małą grupę (6 -11 osób).Taka grupa to komfort pracy – nikt nie wchodzi sobie w kadr, łatwiej jest nam się wtopić w tłum. To także więcej czasu jaki prowadzący może poświęcić każdemu z uczestników indywidualnie. Tylko przy małej grupie można mówić o prawdziwym wyjeździe fotograficznym. W naszym odczuciu nie da się fotografować grupą trzydziestu osób gdy wszyscy wchodzą sobie w kadr.

 

Doświadczony instruktor fotografii / przewodnik

 

  • Instruktorem fotografii na wyjeździe będzie Marcin Dobas fotograf National Geographic Polska. Więcej o Marcinie możesz przeczytać tutaj
  • autorskie warsztaty z zakresu fotografii dające uczestnikom możliwość pogłębienia wiedzy.
ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową w SIgnal Iduna.

Zgłoszenie na wyjazd

 

  1. Aby zapisać się na wyprawę wypełnij formularz po prawej stronie.
  2. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.
  3. Wypełniając formularz zwróć uwagę czy wszystkie dane kontaktowe a (zwłaszcza  adres e-mail) wpisane są prawidłowo
  4. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl 
  5. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszenia.

Botswana - rezerwat Mashatu 2023:

*