Warsztaty fotografii podróżniczej

ciekawa tematyka, profesjonalni wykładowcy, malownicze miejsca
szczegóły na 2020 wkrótce

Warsztaty fotografii podróżniczej

ciekawa tematyka, profesjonalni wykładowcy, malownicze miejsca
szczegóły na 2020 wkrótce

 

TERMIN: 4 – 6.10.2019 r.

CZAS TRWANIA: 3 dni

LOKALIZACJA: Hotel Pod Wulkanem, Kluszkowce

CENA:: 1399 PLN

PROMOCJA: CENA last minute 899 PLN

O warsztatach

Program warsztatów

 • 10:30  przyjazd uczestników, zakwaterowanie dobór i wypożyczanie sprzętu
 • 11:45  powitanie uczestników, przedstawienie kadry, omówienie programu
 • 12:00 -13:30 FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA – Marcin Dobas (część pierwsza)
  W tej części skupimy się na omówieniu przygotowań do wyjazdu, na którym chcemy fotografować. Jak wybrać miejsce, motyw i odpowiedni czas ? Jakimi narzędziami się posługiwać? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do wyjazdu ? Co zabrać w teren? Porozmawiamy o wadach i zaletach sprzętu i akcesoriów do fotografii podróżniczej.
 • 13:30 -14:15 obiad
 • 14:30 -15:30 BŁYSK W TERENIE –  prowadzący Kuba Kaźmierczyk
  Poznamy zasadę użycia lamp błyskowych – bardzo ważnego narzędzia nie tylko w studio ale również na wyjazdach. Prowadzący poruszy zagadnienia związane z modyfikatorami światła, wyzwalaniem bezprzewodowym i krótkimi czasami synchronizacji błysku.
 • 15:45 -17:15 FOTOGRAFIA PODRÓŻNICZA –  Marcin Dobas (część druga)
  Jak fotografować w terenie? Omówimy sztuczki i kruczki związane z fotografią. Na przykładach przeanalizujemy błędy, których lepiej nie popełniać. Porozmawiamy o tym w jaki sposób można zamienić pasję w zawód i sprawić by inwestycje związane z wyjazdami i sprzętem zaczęły przeradzać się w zarobek.
 • 17:30  WIECZORNY PLENER ZDJĘCIOWY O ZACHODZIE SŁOŃCA – dla chętnych (transport we własnym zakresie)
 • 19:30 kolacja (grillowa) + pokaz slajdów podróżniczych oraz wieczorne rozmowy o fotografii przy kuflu 🙂

 • 08:00 śniadanie
 •  09:00 PLENER ZDJĘCIOWY Z MODELKĄ (zajęcia z użyciem lamp błyskowych)
   Podczas pleneru wiedzę teoretyczną dotyczącą użycia lamp błyskowych przełożymy na zajęcia praktyczne z modelką. Wypróbujemy m. in. różne modyfikatory światła,  typy lamp, tryb HSS,  filtry szare do zmniejszania głębi ostrości. Do dyspozycji będziemy mieli lampy błyskowe
 • 16:00 obiad
 • 17:00 JAK UZYSKAĆ TE SAME KOLORY NA ODBITCE I NA EKRANIE, CZYLI O  ZARZĄDZANIU KOLOREM
  Ten cykl zajęć  dedykowany jest osobom które chcą dowiedzieć się jak sprawić by kolory na odbitce albo powiększeniu zgadzały się z tymi, które widzimy na monitorze. Podczas zajęć dowiesz się czym jest kalibracja monitora a czym profilowanie. Po krótkiej części wykładowej uczestnicy będą mogli samodzielnie przeprowadzić proces kalibracji i profilowania monitorów.
 • KALIBROWANIE MONITORÓW – ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
 • 19:00 DŁUGIE CZASY NAŚWIETLANIA W FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ  – Przemysław Jakubczyk 
 • 19:45 UŻYCIE FILTRÓW W FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ I KRAJOBRAZOWEJ – zajęcia teoretyczne M. Dobas
  Krótki wykład o filtrach podczas którego dowiesz się m. in. jakie filtry warto zabrać ze sobą na wyjazd? Czy w dzisiejszych czasach filtry są jeszcze potrzebne czy można je zastąpić obróbką?Omówimy przykłady zastosowania filtrów
 • 20:30 kolacja

 • 06:00 wyjście na wschód słońca (dla chętnych)
 • 09:00 śniadanie
 • OBRÓBKA GRAFICZNA ZDJĘĆ – TABLET GRAFICZNY (ok.1h) – wykład Kuby Kaźmierczyka
  W krótkim wykładzie Kuba Kaźmierczyk na przykładzie zdjęć zrobionych podczas wczorajszego pleneru pokaże Wam jak dokonać obróbki zdjęć portretowych. Dowiecie się m. in jak efektywnie oczyścić skórę z niedoskonałości, wydobyć więcej piękna z oczu, rozświetlić twarz, czy dokonać gradacji kolorystycznej.
 • 11:00 wykwaterowanie z pokoi
 • WYDRUK W DOMOWYCH WARUNKACH – PRZEWAGA NAD LABEM 
  Drukowanie drukowaniu nierówne. Wbrew pozorom w domowym zaciszu  możemy uzyskać lepszą jakość odbitki od tej którą oferuje większość labów. Drukowanie w domu daje możliwość zapanowania nad najdrobniejszymi szczegółami.  W jaki sposób drukować? Na co zwrócić uwagę by uzyskać najlepszy z możliwych efektów?
  Po wykładzie możliwość wydrukowania swojego ulubionego zdjęcia na profesjonalnej drukarce firmy Epson.
 • CZAS DLA WAS
  Część wykładowa i praktyczna zajęć dobiegła już końca. Jednak zarówno prowadzący jak i komputerowe stanowiska są wciąż do Waszej dyspozycji. Jeżeli coś jest dla Was jeszcze nie jasne, macie pytania, gorąco zapraszamy żeby skorzystać z okazji i porozmawiać.

Zapisy

Aby zapisać się na warsztaty fotograficzne wypełnij formularz. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz od nas e-mail ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Wypełniając formularz zwróć uwagę, czy wszystkie dane kontaktowe a zwłaszcza adres e-mail podany przez Ciebie są prawidłowo wpisane.

Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl

Zgłoszenie - Pieniny 2019:

Szczegółowe informacje:

LOKALIZACJA / ZAKWATEROWANIE

Najbliższa edycja warsztatów odbywać się będzie w  obiekcie noclegowy „Pod Wulkanem” w Kluszkowcach u stóp Góry Wdżar w, z której szczytu podziwiać można między innymi Jezioro Czorsztyńskie, zamki w Niedzicy i Czorsztynie, Spisz, pasmo górskie Pienin. Uczestnicy warsztatów mogą bezpłatnie korzystać ze strefy SPA na terenie hotelu. Mowa tutaj o saunie suchej, mokrej, grocie solnej i o jacuzzi. (wyznaczone godziny w ciągu dnia). Opcjonalnie gabinet masażu (opcja indywidualnie płatana).

Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach dwuosobowych z łazienkami.

Pokoje jednoosobowe możliwe w miarę dostępności za dodatkową opłatą 150zł. Osoby zainteresowanie prosimy o zaznaczanie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym. Dostępność pokoju jednoosobowego potwierdzamy mailowo.

Więcej informacji na temat noclegu można znaleźć na stronie hotelu

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

CENA
 • Cena regularna: 1399 PLN
 • Promocja: do 31.08.2019 roku cena 1199 PLN

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

 • Uczestnictwo w warsztatach: udział w zajęciach zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 2 x nocleg w pokojach 2 osobowych
 • Wyżywienie: obiad, kolacja (piątek) ; śniadanie, obiad, kolacja (sobota);  śniadanie (niedziela)
 • Eksperci: zajęcia prowadzone są przez ekspertów z różnych dziedzin
 • Testy i wypożyczalnia: uczestnicy mają pełny dostęp do sprzętu naszych partnerów (aparaty, obiektywy, tablety graficzne, monitory, komputery)
 • Stanowiska komputerowe: możliwość obróbki zdjęć na profesjonalnych stanowiskach roboczych
 • Wydruk: możliwość wydruku zdjęcia na profesjonalnych drukarkach
 • Doradztwo: nasi prowadzący są do Waszej dyspozycji przez cały czas trwania warsztatów

 • Dojazdu na miejsce
 • Ubezpieczenia
 • Pozostałych wydatków

PROWADZĄCY
dobas2

Marcin Dobas

wykładowca

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”

dobas2

Jakub Kaźmierczyk

wykładowca

Jakub Kaźmierczyk to fotograf specjalizujący się w fotografii kulinarnej, reklamowej i portretowej. Współpracuje między innymi z Pizza Hut, Starbucks oraz Grycan przy produktowych sesjach zdjęciowych, to także fotograf wnętrz i współpracownik SPP Models. Rocznik 88, z wykształcenia menedżer, z pasji fotograf, redaktor z przypadku. Uwielbia podróże, lata kiedy tylko się da, choć jest wiecznie zapracowany. Stale współpracuje serwisem fotograficznym Fotoblogia.pl. Na stronach serwisu publikuje opisy sesji zdjęciowych oraz autorskie teksty poświęcone oświetleniu studyjnemu oraz doradztwu sprzętowemu. Jest również autorem jednej z największych baz wideoporadników o oprogramowaniu Adobe Photoshop.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ WARSZTATY?
Warsztaty adresujemy do wszystkich miłośników fotografii chcących rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Jeżeli kiedykolwiek nie byłeś zadowolony ze swoich zdjęć, chciałbyś poszerzyć swój warsztat i zdobyć wiedzę z różnych dziedzin fotografii podróżniczej – te warsztaty przeznaczone są dla Ciebie! Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia.

STOPIEŃ TRUDNOŚCI ?
Zajęcia nie uczą podstaw fotografii ani obsługi aparatu. Niewątpliwie podstawowa wiedza fotograficzna i znajomość własnego sprzętu pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać czas spędzony na warsztatach. Przydatne jest  doświadczenie fotograficzne, podstawowa wiedza teoretyczna….nie jest to jednak warunkiem uczestnictwa w warsztatach!

WYMAGANIE SPRZĘTOWE
Jeżeli chodzi o sprzęt to nie ma znaczenia: marka, model, wiek posiadanego sprzętu. Nie ma znaczenia czy jest do lustrzanka czy bezlusterkowiec. Ważne jest to by był to aparat z wymienną optyką. Jeżeli masz w domu statyw, jakieś filtry i kilka obiektywów weź ze sobą – przydadzą się w terenie. Jeżeli nie masz, to na warsztatach będzie możliwość wypożyczenia sprzętu fotograficznego firm które zaprosiliśmy do współpracy.

ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

Hotel Pod Wulkanem

Warsztaty zaczynają się za:

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Cześć  Bożena i Marcin!

BARDZO DZIEKUJĘ Wam jak również całej ekipie współpracujących z Wami firm za profesjonalnie zorganizowane, świetnie poprowadzone i MEGA edukacyjne GÓRSKIE WARSZTATY FOTOGRAFII PODRÓŻNICZEJ NA HALI SZRENICKIEJ!!! Nie mam cienia wątpliwości, że zdobyta wiedza, praktyczne umiejętności i nawiązane podczas warsztatów kontakty SPORO podniosą poziom mojej fotografii nie tylko podróżniczej, ale także rodzinnej i ślubnej 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie!

Cześć Bożeno i Marcinie

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wam za przyjemnie spędzony czas, ogromną dawkę pozytywnych emocji i mnóstwo informacji, które przekazaliście podczas wykładów na warsztatach w Górach Izerskich, a które na pewno będą miały wpływ na mój dalszy fotograficzny rozwój :-). Bożena –  cichy duszku całej wyprawy dzięki, że zadbałaś o nasze podniebienia, zakwaterowanie i tak sprawnie to wszystko zorganizowałaś! Jeśli tylko pojawią się jakieś informacje dotyczące kolejnych warsztatów będę wdzięczna za informacje bo nie ukrywam, że chętnie wybiorę się gdzieś z Wami kolejny raz : -) Do zobaczenia!

Hej,

Serdeczne dzięki za interesujące  wykłady, wspaniałą atmosferę i miło spędzony czas na na warsztatach. Sporo wiedzy, sporo fajnej zabawy i świetni ludzie. Do zobaczenia i pozdrawiam

Nasi partnerzy: