Pelikany kędzierzawe i flamingi

Jezioro Kerkini, Grecja
SZCZEGÓŁY NA 2020 ROK JUŻ WKRÓTCE

Pelikany kędzierzawe i flamingi

Jezioro Kerkini, Grecja
SZCZEGÓŁY NA 2020 ROK JUŻ WKRÓTCE

Pelikany kędzierzawe i flamingi

Jezioro Kerkini, Grecja
SZCZEGÓŁY NA 2020 ROK JUŻ WKRÓTCE

Pelikany kędzierzawe i flamingi

Jezioro Kerkini, Grecja
SZCZEGÓŁY NA 2020 ROK JUŻ WKRÓTCE

TERMIN: szczegóły wkrótce

CZAS TRWANIA: 4 lub 5 dni

WIELKOŚĆ GRUPY:  5-7 os.

CENA: szczegóły wkrótce

ZALICZKA: 1500 PLN (płatna przy zapisie)

O wyprawie

Program wyjazdu

DZIEŃ 1 - PRZELOT Z WARSZAWY DO SALONIK

Spotkanie z przewodnikiem grupy Marcinem Dobasem na lotnisku. Przelot na trasie Warszawa – Saloniki. Transfer z lotniska nad jezioro Kerkini. Pierwsze spotkanie z pelikanami o zachodzie słońca (fotografowanie o „złotej godzinie”). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2 - FOTOGRAFOWANIE PELIKANÓW

Owyprawa na niedźwiedzie wschodzie słońca wyruszymy by fotografować pelikany kędzierzawe. Wypłyniemy łodzią w rejs, który potrwa około 3 godzin.  Śniadanie na łodzi lub w hotelu. Po powrocie do hotelu czas na odpoczynek, zgranie i przejrzenie zdjęć. Po południu lunch i ponowny wyjazd na fotografowanie ptaków o zachodzie słońca tym razem z brzegu. Ciepłe napoje i przekąski dodadzą nam sił i rozgrzeją.  Powrót do hotelu. Kolacja. Analiza zdjęć i omówienie fotografii wykonanych dzisiejszego dnia.

DZIEŃ 3 - FOTOGRAFOWANIE PELIKANÓW i FLAMINGÓW

Ponownie wyprawa na niedźwiedzieo wschodzie słońca wyruszymy nad jezioro. Dzisiaj wypłyniemy łodzią w 4h rejs podczas którego będziemy fotografować nie tylko pelikany ale i spróbujemy popłynąć w miejsce gdzie mamy szanse spotkać flamingi.  Po powrocie śniadanie, czas na odpoczynek, zgranie  i przejrzenie zdjęć. Po południu lunch i ponowny wyjazd na fotografowanie ptaków o zachodzie słońca z brzegu. Ciepłe napoje i przekąski na rozgrzewkę.  Powrót do hotelu. Kolacja. Analiza zdjęć i omówienie fotografii wykonanych dzisiejszego dnia

DZIEŃ 4 - POWRÓT

Wcześnie rano, o wschodzie słońca wyruszymy ostatni raz na rejs by fotografować pelikany kędzierzawe. Powrót do hotelu na śniadanie. Około południa wykwaterowanie i przejazd na lotnisko skąd wylecimy do Warszawy. Zakończenie imprezy.

* DZIEŃ 5 - FOTOGRAFOWANIE PELIKANÓW

Dla osób które decydują sięwyprawa na niedźwiedzie na dłuższą – 5 dniową wersję wyjazdu. Przedostatni dzień wyjazdu jest powtórzeniem dnia drugiego i poświęcony na fotografowanie pelikanów. Ponownie o wschodzie słońca wyruszymy by fotografować pelikany kędzierzawe. Wypłyniemy łodzią w rejs, który potrwa około 3 godzin.  Śniadanie zjemy na łodzi lub w hotelu. Po powrocie do hotelu czas na odpoczynek, zgranie i przejrzenie zdjęć. Po południu lunch i ponowny wyjazd na fotografowanie ptaków o zachodzie słońca tym razem z brzegu.  Powrót do hotelu. Kolacja. Analiza i omówienie zdjęć.

Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie

}

Czas trwania: 4 dni lub 5 dni

Liczba uczestników: 5 – 7 osób

Cena: szczegóły wkrótce

Zaliczka: 1500 płatna przy zgłoszeniu

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-10 TRANSPORT:

 • Lot Warszawa- Saloniki – Warszawa,
 • transfer z/do lotniska w Salonikach (ok. 120 km w jedną stronę),
 • poranne i popołudniowe transfery z hotelu nad jezioro (ok. 36km)
 • wyżywienia poza wymienionym,
 • wydatków osobistych,
icon-07 ZAKWATEROWANIE:

 • 3 x nocleg w hotelu w Kerkini (4 x nocleg w hotelu na wyjeździe 5 dniowym)
icon-08 WYŻYWIENIE:

 • 3 x kolacja (4 x kolacja na wyjeździe 5 dniowym)
 • 3 x śniadanie (4 x śniadanie na wyjeździe 5 dniowym)
 • 2 x lunch (sobota, niedziela)/ 3 x lunch (wtorek, środa, czwartek)
 • ciepłe napoje i przekąski nad jeziorem
icon-011 REJSY:

 • rejsy fotograficzne po jeziorze Kerkini (w cenę rejsów wliczone są ryby służące do wabienia pelikanów)
icon-09 DODATKOWE:

 • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska jako pilota i instruktora fotografii
 • profesjonalne doradztwo fotograficzne podczas sesji plenerowych
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu firmy Olympus (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP

Dodatkowe informacje

ZAKWATEROWANIE

Standard zakwaterowania: zakwaterowani jesteśmy w pokojach dwuosobowych w hotelu w miejscowości Kerkini. Hotel położony kilkaset metrów od jeziora. Pokoje są przytulne i dobrze wyposażone. W hotelu znajduje się bezprzewodowy internet.
Pokoje: 2 osobowe z pościelą i ręcznikiem.
Dopłata do pokoju 1 osobowego: 120 EUR

WYŻYWIENIE

W cenę wyjazdu wliczone są śniadania, lunche, kolacje (3 x kolacja, 2 x lunch, 3 x śniadania). Dodatkowo podczas rejsów dla uczestników przewidziane są ciepłe napoje i przekąski.
W restauracja w hotelu istnieje możliwość kupienia czegoś do jedzenia, pysznej kawy czy herbaty.

POGODA, KLIMAT, UBRANIA

Jakiej pogody mogę spodziewać?

Temperatury zimą oscylują w granicach 0 stopni wahając się od minus kilku stopni do ok. + 10 stopni. Możemy spodziewać się zarówno: słonecznych, pięknych, niemalże wiosennych bezwietrznych dni, gdy temperatura będzie sięgała kilka kresek powyżej zera stopni jak i ujemnych temperatur opadów deszczu, wiatru a sporadycznie nawet śniegu. Jako, że większość dnia spędzamy na świeżym powietrzu, blisko wody i niewiele będziemy się ruszać fotografując, to  nawet w słoneczny dzień, gdy nie jest bardzo zimno po pewnym czasie chłód mimo wszystko potrafi zrobić się dokuczliwy.

Jakie ubrania zabrać?

Jako warstwa wierzchnia przydadzą się ubrania odporne na deszcz i wiatr jak również ciepłe buty za kostkę odporne na wilgoć. W deszczowe dni okolice jeziora potrafią być błotniste i podmokłe, a my w poszukiwaniu najciekawszych kadrów dużą cześć dnia będziemy spędzać klęcząc lub leżąc na brzuchu z aparatami i niewiele się ruszając. Do dyspozycji będziemy mieli karimaty chroniące nas od spodu przez zimnem i zabrudzeniem, warto jednak pomyśleć o własnym dodatkowym zabezpieczeniu. Dobrze też, jeżeli ubrania wierzchnie nie są nowe, lecz takie których nie jest nam żal ubrudzić. Pod spód warto założyć kilka warstw ciepłej odzieży np. bieliznę termo aktywną, a na to polar lub softshell i ciepłe spodnie. Innym dobrym rozwiązaniem jest założenie na bieliznę termoaktywną cienkiego kombinezonu. Szczególnie u fotografów cierpią ręce. Warto mieć ze sobą dwie pary rękawiczek. Cienką parę rękawiczek, która pozwala nam na obsługę aparatu gdy fotografujemy. Dodatkowe ciepłe rękawiczki lub ogrzewacze do dłoni na pewno przydadzą się w trakcie przerwy od robienia zdjęć. Nie zapomnijmy też o ciepłej czapce i grubych skarpetach.

O PRZEWODNIKU
dobas2

Marcin Dobas

Fotograf National Geographic Polska, podróżnik, geolog, ratownik górski, pilot wycieczek Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo

Marcin Dobas jest fotografem specjalizującym się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach świata: w magazynach, przewodnikach i albumach. Pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz podczas festiwali podróżniczych.Publikował między innymi w takich magazynach jak: „National Geographic” ( zarówno w polskiej jak i w ogólnoświatowej edycji) , „National Geographic Traveler”, „Focus”, „Foto”, „Digital Camera Polska”, „Podróże”, „Jachting”, „Newsweek”, „Poznaj Świat”, „Witaj w podróży”, „Voyage”, „Harper’s Bazaar”, „Laif” Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tak prestiżowych jak naprzykład: „European Wildlife Photographer of the Year”, „Memorial Maria Luisa”, „Grand Press Photo” czy „Wielki Konkurs National Geographic”. Chętnie dzieli się swoją pasją i wiedzą z innymi w ramach warsztatów i plenerów fotograficznych. Angażuje się w edukację fotograficzną podczas prowadzenia stacjonarnych kursów oraz dalekich wyjazdów. Swoje spostrzeżenia i doświadczenia z pracy fotografa przekazuje w cyklu artykułów publikowanych w magazynach branżowych oraz na stronach poświęconych fotografii. Jest Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ściśle współpracuje również z takimi markami jak Hoya, Lowepro, Eizo.

POZIOM TRUDNOŚCI

Poziom umiejętności fotograficznych
Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu.

Kondycja fizyczna
Poziom trudności: łatwy
Nie są przewidziane żadne piesze  wycieczki wymagające specjalnej kondycji fizycznej

ORGANIZATOR

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

 

Zapisy

Aby zapisać się na wyprawę na Pelikany wypełnij formularz po prawej stronie. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz email ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc dla uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełniając formularz zwróć uwagę, czy wszelkie dane kontaktowe a zwłaszcza adres email podany przez Ciebie są prawidłowo wpisane. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl

Polityka prywatności

Zgłoszenie na wyjazd Pelikany 2019

Terminy do wyboru:

Partnerzy fotowyprawy