Niedźwiedzie i Rosomaki

TERMIN : 9 -13 czerwca 2020

Niedźwiedzie i Rosomaki

TERMIN : 9 -13 czerwca 2020

Niedźwiedzie i Rosomaki

TERMIN : 9 -13 czerwca 2020 

 TERMIN : 9-13 czerwca 2020

CZAS TRWANIA: 5 dni
WIELKOŚĆ GRUPY: 4 – 10 osób
CENA: 3900 PLN + 400 EUR

ZALICZKA: 1600 PLN płatna przy zgłoszeniu

O wyprawie

Jest kilka miejsc w Europie, gdzie można być prawie pewnym spotkania z niedźwiedziem brunatnym. Jest kilka miejsc, gdzie można to zrobić w sposób bezpieczny prawie pewny i bez potrzeby wielomiesięcznych przygotowań. Jedno z najbardziej znanych miejsc to Finlandia. Zdjęcia znane z publikacji w takich magazynach jak GEO, National Geographic, Terre Sauvage, czy BBC Wildlife, na których widać dzikie niedźwiedzie brunatne były wykonane właśnie tam – w fińskiej tajdze. Jako, że miejsce położone jest już daleko na północy gdzie dzień jest długi a las przerzedzony panują tam dobre warunki oświetleniowe. Dookoła liczne bajorka i sadzawki, więc pod względem tła do fotografowania jest ciekawie.

W tym roku zdecydowaliśmy się na dwa terminy. Tradycyjnie jak w poprzednich latach termin czerwcowy. Wschód słońca wtedy jest około 2 nad ranem, zachód słońca około 23:30 a złota godzina przypada między 2-4 rano i około  21:30 do 23:30.  a zachód słońca jest około godziny 2:30 rano, zachód około 23:30.

Drugi termin zdecydowaliśmy się zrobić w tym roku z końcem września . Co prawda noc wtedy jest już zdecydowania dłuższa zachód słońca wypada przed 19tą a wchód słońca przed 7 rano ale za to jest to najlepsza pora na to by oprócz dorosłych osobników sfotografować też małe niedźwiadki a nawet wilki.  Dodatkowo termin ten zgrywamy z weekendem tak by nie trzeba było brać długiego urlopu.

Fotografowanie niedźwiedzi prowadzimy z czatowni, w których spędzamy całą noc. Do samej czatowni wchodzi się po południu a wychodzi dopiero rano. Dzięki temu nie płoszymy zwierząt i mamy możliwość ich fotografowania przy złotej godzinie

Program wyjazdu

DZIEŃ 1 - PRZELOT Z WARSZAWY DO KAJAANI
Popołudniowy przelot z Warszawy Kajaani. Transfer do miejsca docelowego naszych plenerów tuż pod granicą z Rosją. Zakwaterowanie, późny posiłek i nocleg.
DZIEŃ 2 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW
Śniadaniewyprawa na niedźwiedzie, czas wolny na poznanie okolicy, przygotowanie sprzętu odprawa i posiłek. Wieczorem wychodzimy do czatowni, gdzie spędzimy cała noc. Oczywiście słowo noc jest bardziej umowne, ponieważ słońce większość czasu będzie ponad horyzontem.
DZIEŃ 3 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW
Śniadanieniedzwiedzie, następnie czas wolny, możliwy dostęp do fińskiej sauny, wypożyczenie kajaku lub łodzi, wędkowanie. Dobrym rozwiązaniem jest drzemka w ciągu dnia, aby zebrać siły na długą noc w czatowni. Po obiedzie podzielimy miejsca w zależności od preferencji fotografów i znów udamy się do czatowni, gdzie spędzimy noc wypatrując niedźwiedzi, wilków i rosomaków.
DZIEŃ 4 - FOTOGRAFOWANIE NIEDŹWIEDZI I ROSOMAKÓW
Śniadaniefotowyprawa niedzwiedzie, następnie czas wolny, możliwy dostęp do fińskiej sauny, wypożyczenie kajaku lub łodzi, wędkowanie. Dobrym rozwiązaniem jest drzemka w ciągu dnia, aby zebrać siły na długą noc w czatowni.Po obiedzie udamy się do czatowni, gdzie spędzimy noc wypatrując niedźwiedzi, wilków i rosomaków.
DZIEŃ 5 - POWRÓT DO POLSKI
Powrót z czatowni, śniadanie. Transfer do Kajaani, przelot do Warszawy.
Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie

FInlandia - NIedźwiedzie i Rosomaki

Cena

Czas trwania: 5 dni
Wielkość grupy: 4 -10 osób
Cena: 3900 PLN + 400 EUR
Terminy: 9-13 czerwca 2020
Zaliczka: płatna przy zgłoszeniu 1600 PLN

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-10 TRANSPORT:

  • przelot Warszawa –Kajaani – Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym
  • transfer do miejsca zakwaterowania i na lotnisko
  • wydatków osobistych na miejscu i podczas podróży
icon-07 ZAKWATEROWANIE:

  • zakwaterowanie w pokojach o standardzie turystycznym
icon-08 WYŻYWIENIE

  • śniadania,
  • obiady
  • suchy prowiant do czatowni
icon-09 DODATKOWE:

  • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska jako instruktora fotografii
  • ubezpieczenie KL, NNW, BP
  • obowiązkową składkę na Fundusz Gwarancyjny 10 PLN

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Zapisy

Aby zapisać się na wyprawę na Grenlandię wypełnij formularz po prawej stronie. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz email ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc dla uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełniając formularz zwróć uwagę, czy wszelkie dane kontaktowe a zwłaszcza adres email podany przez Ciebie są prawidłowo wpisane. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl

Polityka prywatności

Zapisz się na wyjazd

Termin do wyboru:

Dodatkowe informacje

POZNAJ PRZEWODNIKÓW WYJAZDU
dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”.

POZIOM TRUDNOŚCI
Poziom umiejętności fotograficznych
Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, fotografujesz od dłuższego czasu czy jesteś zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to, by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z jedno lub dwudniowych intensywnych warsztatów, które przybliżą im tę wiedzę. Podczas wyjazdu przewidziane są zajęcia teoretyczne z podstaw fotografowania. Przybliżą one początkującym uczestnikom kluczowe zagadnienia. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kondycja fizyczna
Wycieczki podczas wjazdu nie są szczególnie trudne ani wymagająceace. Wystarczające jest ogólnie dobre zdrowie i przeciętna kondycja fizyczna.

ORGANIZATOR

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

Partnerzy fotowyprawy