Islandia

Gejzery i obszary geotermalne
szczegóły na 2019 rok już wkrótce

Islandia

piękne wybrzeża klifowe…
26 czerwca – 4 lipca 2018
szczegóły na 2019 rok już wkrótce

Islandia

wspaniałe wodospady…
26 czerwca – 4 lipca 2018
szczegóły na 2019 rok już wkrótce

Islandia

wyjątkowe krajobrazy interioru…
26 czerwca – 4 lipca 2018
szczegóły na 2019 rok już wkrótce

Islandia

Lodowce, i góry lodowe
26 czerwca – 4 lipca 2018
szczegóły na 2019 rok już wkrótce

TERMIN: czerwiec/ lipiec 2019

CZAS TRWANIA: 9 dni

WIELKOŚĆ GRUPY: 6 – 12 osób

CENA: szczegóły wkrótce

ZALICZKA: 3800 pln płatna przy zapisie

O wyprawie

Program wyjazdu

DZIEŃ 1 KEFLAVIK - OBSZARY GEOTERMALNE - PARK ÞHINGVELLIR - WODOSPADY

Spotkanie na lotnisku w Keflaviku z przewodnikiem wyjazdu Marcinem Dobasem fotografem National Geographic Polska, który podczas wyjazdu będzie pełnił rolę eksperta fotografii i opiekuna grupy 26 czerwca 2018 o godz. 11:00.  Plener zdjęciowy pośród dymiących i bulgoczących obszarów geotermalnych półwysep Reykjanes.  Po południu wizyta w parku narodowym Þingvellir –  położony na styku płyt tektonicznych (euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej) park jest prawdziwym skarbem geologicznym historycznym i kulturowym Islandii. Przejazd do Laugarvatn – zakwaterowanie, odpoczynek. Wieczorem, o „złotej godzinie”, wyjazd na plener zdjęciowy nad pobliskie wodospady.  Dla chętnych: w parku Þingvellir możliwość snorkellingu lub nurkowania w krystalicznie czystych wodach ryftu Silfra (atrakcja dodatkowo płatna zgodnie z cennikiem na dany rok – ok. 550 PLN). (Dystans do pokonania: około 190 km)

DZIEŃ 2 WODOSPADY, KLIFY, CIEKAWE FORMACJE SKALNE POŁUDNIA WYSPY

Dzień zaczniemy od obszaru geotermalnego  gdzie znajdują się dwa osławione islandzkie gejzery: Geysir i Strokkur. Ten drugi co kilka minut wyrzuca wodę na wysokość około 20 m stanowiąc niemałą atrakcję turystyczną. Naszym następnym punktem będzie jeden z bardziej imponujących i najczęściej odwiedzanych wodospadów Islandii – wodospad Gullfoss (Złoty Wodospad). Dalej przejedziemy w stronę południowego wybrzeża Islandii obfitującego w: ciekawe formacje skalne, jęzory lodowca Vatnajökull, liczne wodospady, malownicze klify a przy odrobinie szczęścia kto wie – może uda nam się sfotografować przesiadujące na klifach latem maskonury. Zakwaterujemy się w okolicy Vík. By ponownie na plener zdjęciowy wyruszyć wieczorem przy najlepszych warunkach oświetleniowych. „Złota godzina” będzie naszym sprzymierzeńcem do osiągnięcia wymarzonych kadrów. W zależności od pogody wybierzemy sobie najciekawsze miejsca na zdjęcia takie jak np.: wodospad Seljalandsfoss, półwysep Dyrhólaey czy Reynisdrangar. Na nocleg powrócimy w późnych godzinach nocnych. (Dystans do pokonania: około 240 km).

DZIEŃ 3 PERŁA INTERIORU: GÓRY LANDMANNALAUGAR

Dzisiejszy dzień to moc wrażeń – nie tylko fotograficznych. Podróż tego dnia prowadzić będzie już nie asfaltem lecz drogami szutrowymi oznaczonymi na mapie kategorią F. Tylko tak podróżując możemy dotrzeć do środka wyspy. Islandzki interior skrywa tymczasem prawdziwe „perełki” i wart jest odwiedzenia. Kilkugodzinna podróż to prawdziwa przygoda i niezapomniane widoki.  Naszym celem tego dnia jest geotermalny rejon gór Landmannalaugar. Mieniące się odcieniami: żółci, zieleni, czerwieni i pomarańczu ryolitowe góry są jednym z najlepszych plenerów fotograficznych na Islandii. Zanocujemy w samym sercu wyspy, w schronisku górskim, które stanowić będzie naszą bazę wypadową. Przy dobrej pogodzie udamy się na kilkugodzinną wycieczkę górską. Dla chętnych polecamy kąpiel w gorących źródłach. (Dystans do pokonania ok. 150 km).

DZIEŃ 4 DALSZA EKSPLORACJA INTERIORU

Po śniadaniu, wykwaterowanie i dalsza eksploracja interioru. Tego dnia leniwie zaczniemy wracać w stronę południowego wybrzeża. Droga przez środek wyspy to niezapomniane przeżycie i prawdziwa przygoda. Kilkakrotnie na naszej trasie do pokonania będziemy mieli brody. Widoki potrafią zaskakiwać na każdym kroku także lepiej nie chowajcie aparatu do torby bo nigdy nie wiadomo czy najlepsze ujęcie nie czeka tuż za zakrętem! Po drodze będziemy zatrzymywać się w najbardziej urokliwych miejscach a przez sam interior przejedziemy nieśpiesznie delektując się widokami. Nocleg w okolicach Kirkjubæjarklaustur. (Dystans do pokonania około 100 km)

DZIEŃ 5 PTASIA WYCIECZKA NA MASKONURY. REJS POŚRÓD GÓR LODOWYCH.

Nowy dzień i nowa przygoda. Dzisiaj specjalnymi traktorami wyruszmy przez lagunę, na kilkugodzinną wycieczkę do rezerwatu będącego domem tysięcy gniazdujących ptaków morskich takich jak maskonury i wydrzyki wielkie. Następnie przejedziemy do Jökulsárlón – laguny po której pływają góry lodowe.  Popłyniemy na rejs łódką pomiędzy górami lodowymi co pozwoli nam na sfotografowania ich z innej perspektywy. Niecodziennym tematem zdjęciowym w Jökulsárlón jest położona obok czarna plaża z porozrzucanymi bryłami lodu. Z Jökulsárlón przejedziemy na wschód do Höfn – niewielkiego rybackiego miasteczka. Na nocleg zakwaterujemy się w okolicy Jökulsárlón. Po kolacji dla chętnych możliwość ponownego wyjazdu na wieczorny plener zdjęciowy i zrobienia zdjęć gór lodowych i czarnej plaży przy niskim plastycznym świetle zachodzącego słońca.  (Dystans do pokonania około 230km km)

DZIEŃ 6 PARK NARODOWY SKAFTAFELL - JĘZORY LODOWCA VATNAJÖKULL

Rankiem wyruszymy wzdłuż południowego wybrzeża do Parku Narodowego Skaftafell położonego u stóp największego lodowca Europy – Vatnajökull. Podczas pieszej wędrówki po parku będziemy fotografować charakterystyczny (spływający wzdłuż bazaltowych słupów) wodospad Svartifoss oraz tradycyjne islandzkie domy z dachami krytymi darnią. Następnie przejedziemy pod jęzor lodowcowy Svinafelsjokull. Nocleg w okolicy Kirkjubæjarklaustur.  Dla chętnych: możliwość zorganizowania w ciągu dnia pieszej wędrówki po lodowcu z przewodnikiem. Spacer trwa około 2 godziny, nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Atrakcja dodatkowo płatna zgodnie z cennikiem na dany rok ok.  400 PLN.

DZIEŃ 7 WYCIECZKA SUPER JEEPAMI DO KRATERÓW LAKAGIGAR

Dzisiejszy dzień to moc wrażeń Specjalnymi dużymi jeepami wyruszymy na 8-9 godzinną wycieczkę w interior do kraterów słynnego wulkanu Laki, którego erupcja w latach 1783-84 utworzyła drugie największe pole lawy w dziejach Islandii od czasu jej zasiedlenia. Owe Kratery tworzą 25 kilometrową szczelinę liczącą 130 kraterów. W czasie podróży za oknami samochodu będzie nam towarzyszył iście księżycowy krajobraz. Na miejscu udamy się na prostą wędrówkę na szczyt Laki skąd przy dobrej pogodzie roztacza się widok na lodowiec Vatnajökull i pustynię lawową. W drodze powrotnej zwiedzimy wąwóz Fjardrárgljúfur i zobaczymy wodospad Fagrifoss. Nocleg w okolicy Kirkjubæjarklaustur. (Dystans do pokonania: około 200 km)

DZIEŃ 8 Z WIZYTĄ W REYKJAVIKU I BLUE LAGOON

Na koniec odwiedzimy stolicę Islandii – Reykjavik. Po tygodniu obcowania jedynie z przyrodą, z dala od zgiełku i hałasu, wizyta w Reykjaviku to inne, nieznane nam dotąd oblicze Islandii. Tętniące życiem miasto oferuje: restauracje, galerie, sklepy, współczesną architekturę ale nie tylko. Wieczorem, dla chętnych, możliwość prawdziwego relaksu – wizyta w położonym na świeżym powietrzu, w przepięknej scenerii pól lawowych spa o nazwie – Blue Lagoon („Błękitna Laguna”). Uznawane za jedno z najlepszych na świecie, geotermalne spa, od lat cieszy się niesłabnąca popularnością wśród turystów. Atrakcja dodatkowo płatna ok. 230 PLN. Powrót na nocleg do Reykjaviku a na zakończenie fotograficznej przygody na Islandii  – „Reykjavik by night”, czyli nocny plener w mieście.

DZIEŃ 9 - POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie, wykwaterowanie i oficjalne zakończenie imprezy. Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy. Intensywne 8 dni szybko zleciało dostarczając niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy pewni, że islandzkie widoki nikogo nie pozostawiły obojętnym i na długo zapisały się nie tylko na kartach pamięci aparatów ale przede wszystkim we wspomnieniach.


* Uwaga: Osoby które zdecydują się na powrót do Warszawy liniami Wizzair na lotnisku muszą być dopiero o godzinie 22:30. Istnieje możliwość zostawienia bagażu w przechowalni w hostelu. Na lotnisko jeździ z hostelu bezpośredni autobus.  Do dyspozycji jest wtedy cały dodatkowy dzień w Reykjaviku.
Tego dnia osoby np. zainteresowane spotkaniem oko w oko z wielorybem mają możliwość popłynięcia na  kilkugodzinny rejs. Jest to  szansa na zaobserwowanie i sfotografowanie: płetwala błękitnego, humbaka, orki czy delfina. Cena takiego rejsu to ok. 390 PLN.

Program jest programem ramowym. Kolejność poszczególnych wydarzeń może ulec zmianie
}

Czas trwania: 9 dni

Liczba uczestników: 10 – 12 osób

Cena: 8400 PLN + 30000 ISK

Zaliczka:  3800 pln płatna przy zapisie

Cena obejmuje:

Cena nie obejmuje:

icon-07  ZAKWATEROWANIE:

  • 7 x nocleg na Islandii w hostelach lub schroniskach (pokoje z pościelą). Tam gdzie to tylko możliwe w pokojach 2 osobowych z łazienką (zależy to od dostępności i liczby takich pokoi w danym schronisku).
  • 1 x nocleg w interiorze w schronisku górskim w pokoju wieloosobowym
  • przelotu samolotem na Islandię (uczestnicy kupują bilet we własnym zakresie). Można przylecieć wieczorem dzień wcześniej 25.06 lub dolecieć wcześnie rano 26.06 liniami SAS. Podobnie z wylotem z Islandii można odlecieć z Islandii 4.07 rano lub dopiero późno w nocy liniami Wizzair. W zależności od urlopu i możliwości uczestnicy sami wybierają która opcja najbardziej im odpowiada.
  • wyżywienia poza wymienionym
  • dodatkowych atrakcji opisanych w programie jako fakultatywne („dla chętnych”- dodatkowo płatne) np:

– nurkowanie/ snorkeling w ryfcie Silfra (ok. 650pln)
– wizyty w spa Blue Lagoon (ok. 230 PLN)
– 2h wycieczki z przewodnikiem po lodowcu (ok. 400 pln)
– rejsu na wieloryby (ok 390pln)

 

 icon-10  TRANSPORT

  • transport samochodem 4×4 po Islandii z pełnym możliwym ubezpieczeniem
 icon-08  WYŻYWIENIE:

  • 1 x śniadanie w Reykjaviku w dniu wylotu
 icon-011  WYCIECZKI I REJSY:

  • rejs pośród gór lodowych po lagunie Jökulsárlón
  • całodzienna wycieczka super jeepami do kraterów Lakagigar
  • ptasia wycieczka traktorami przez lagunę na półwysep na obserwacje maskonurów i wydrzyków
 icon-09  DODATKOWE:

  • opiekę Marcina Dobasa fotografa National Geographic Polska jako pilota i instruktora fotografii
  • profesjonalne doradztwo fotograficzne podczas sesji plenerowych
  • możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas trwania wyjazdu sprzętu firmy Olympus (wymagana wcześniejsza rezerwacja)
  • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN

Do wyprawy pozostało

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Zapisy

Aby zapisać się na wyprawę na Islandię wypełnij formularz po prawej stronie. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymasz email ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dalszego postępowania. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc dla uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełniając formularz zwróć uwagę, czy wszelkie dane kontaktowe a zwłaszcza adres email podany przez Ciebie są prawidłowo wpisane. Jeśli nie chcesz wypełniać formularza i czujesz się pewniej korzystając z programu pocztowego możesz wysłać mail z niezbędnymi danymi na adres zapisy@wyprawyfoto.com.pl

Islandia 2018

Najczęściej zadawane pytania:

JAKI JEST STANDARD ZAKWATEROWANIA?

Na wyjeździe nocować będziemy w hostelach, schroniskach lub wynajętych apartamentach w pokojach o standardzie turystycznym (podstawowo wyposażone ale czyste i schludne pokoje z pościelą). Tam, gdzie to tylko możliwe rezerwujemy dla grupy pokoje dwuosobowe z łazienką (zależy to od dostępności i liczby takich pokoi w danym obiekcie) lub pokoje dwuosobowe ze wspólną łazienką na korytarzu. Może się jednak zdarzyć, że w przypadku braku wystarczającej liczby miejsc będziemy posiłkować się pokojami 3 lub 4 osobowymi.

1 raz podczas wyjazdu nocować będziemy w schronisku górskim (w interiorze – góry Lanmannalaugar) w sali wieloosobowej (konieczny własny śpiwór). Jest to jedyny obiekt noclegowy w tym miejscu także nie mamy żadnego innego wyboru jeżeli chodzi o standard zakwaterowania. Ze względu na niesamowite widoki warto jednak zostać tutaj na noc by móc zrobić zdjęcia o wschodzie i zachodzie słońca.

Zaplecze kuchenne: we wszystkich miejscach noclegowych dostępne będzie pełne zaplecze kuchenne pozwalające na samodzielne przygotowanie sobie posiłków.

JAKI BILET LOTNICZY KUPIĆ ?

W tym roku postanowiliśmy wyłączyć przelot z ceny wyjazdu dając uczestnikom swobodę jeżeli chodzi o to kiedy chcą przylecieć na Islandię i z niej odlecieć. Jak również z którego miasta chcą wylecieć.

Kupując bilet należy pamiętać o trzech ważnych rzeczach:

  • impreza zaczyna się w Keflaviku (tam znajduje się lotnisko położone najbliższej Reykjaviku). Proszę  upewnić się kupując bilet, że samolot ląduje właśnie tam a nie w innym mieście na Islandii. Oznaczeine lotniska to KEF.
  • impreza zaczyna się 26 czerwca o godzinie 11:00. O tej godzinie na lotnisku będzie czekał na Państwa z samochodem przewodnik wyjazdu, o tej godzinie się wszyscy spotykamy, pakujemy do samochodu i rozpoczynamy wspólną 9 dniową podróż po Islandii. Należy kupić więc taki bilet na samolot aby w tym terminie stawić się na zbiórkę.
  • wyjazd kończy się oficjalnie w Reykjaviku 4.07.2018 o godzinie 12tej. Jeżeli ktoś z jakichś względów preferuje lot wcześnie rano to jest taka możliwość. Jeżeli ktoś ma więcej czasu można kupić bilet powrotny na lot wieczorem wtedy do dyspozycji jest jeszcze cały dzień w Reykjaviku.

Czy istnieje możliwość pomocy biura z zakupem biletu?
Tak, oczywiście. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z kupnem biletu prosimy o kontakt z biurem na adres kontakt@wyprawyfoto.co.pl

Przylot /wylot jakie są możliwości?
W zależności od urlopu i preferencji uczestnicy sami decydują o tym w jaki sposób chcą dostać się na Islandię.
Można przylecieć np. dzień wcześniej i przenocować w hotelu na lotnisku lub dolecieć liniami SAS wcześnie rano 26.06.2018.
Podobnie odlecieć z Islandii można 4.07 rano lub liniami Wizzair o godz. 00:30 (5.07.2018) i spędzić cały dodatkowy dzień w Reykjaviku.

Bilet jakich linii lotniczych kupić?
Z Polski do wyboru jest kilku przewoźników.

POŁĄCZENIE BEZPOŚREDNIE:  linie lotnicze: Wizzair (latają z Warszawy, Poznania. Gdańska. Wrocławia,Katowic) i WOWair

POŁĄCZENIA Z PRZESIADKĄ: do wyoboru jest np. airBalitc (tylko w jedną stronę z Warszawy do Keflaviku), Sas, Lufthansa, Icelandair i inni

JAK WYGLĄDA KWESTIA WYŻYWIENIA NA WYJEŹDZIE?

Czy cena wyjazdu zawiera wyżywienie?
Nie, cena wyjazdu nie zawiera wyżywienia (poza śniadaniem w dniu wylotu w Reykjaviku). Uczestnicy przygotowują posiłki we własnym zakresie. Takie rozwiązanie daje nam pełną elastyczność pod kątem zdjęć. Nawet jeżeli kończymy plener zdjęciowy bardzo późno w nocy to nie musimy zrywać się wcześnie rano na śniadanie ale możemy na spokojnie odespać. Podobnie w ciągu dnia nie musimy się nigdzie spieszyć, bo nie jesteśmy ograniczeni godziną rezerwacji w konkretnej restauracji. Elastycznie dostosowujemy program i plan dnia do naszych potrzeb zdjęciowych, światła i pogody.

Czy w ciągu dnia będziemy zatrzymywać się gdzieś na obiad ?
W ciągu dnia w miarę możliwości będziemy zatrzymywać się na trasie w jakimś miejscu gdzie będzie można zjeść coś ciepłego. Czasami śpimy w miejscu gdzie istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji w miejscu noclegowym bądź zjedzenia posiłku w okolicznej restauracji. Nie zawsze jednak będzie to możliwe – szczególnie dotyczy to dni w interiorze. Tam nie ma żadnego zaplecza w postaci sklepów czy restauracji. Konieczne będzie przygotowanie sobie na takie dni prowiantu. O wszystkim na bieżąco będzie informował przewodnik.

Jak zaopatrujemy się w jedzenie na wyjeździe?
Podczas wyjazdu mniej więcej co drugi dzień zatrzymujemy się w markecie spożywczym żeby zrobić zakupy i uzupełnić zapasy jedzenia.

Ile należy przeznaczyć pieniędzy na wyżywienie ?
Potrzeba ok. 35 EUR dziennie na wyżywieni. Około 50 euro jeżeli ktoś planuje żywić się w restauracjach.

 

CZY NA WYJAZD MOŻE POJECHAĆ POCZĄTKUJĄCY FOTOGRAF?

Wyjazd przeznaczony jest dla wszystkich. Niezależnie od tego czy ktoś dopiero zaczyna się swoją przygodę z fotografią, czy fotografuje od dłuższego czasu, czy może jest zawodowcem. Wszystkie osoby są równie mile widziane. Jedynym warunkiem jest to by uczestnik czerpał przyjemność z fotografowania i dobrze bawił się robiąc zdjęcia. Niewątpliwie jednak podstawowa wiedza fotograficzna pozwala najefektywniej skorzystać z wyjazdu. Dobrze jeżeli osoby początkujące na kilka dni przed wyjazdem poświęcą trochę czasu na zaznajomienie się z podstawami fotografii oraz obsługą swojego aparatu. Przez cały wyjazd do dyspozycji jest prowadzący, który wyjaśnia, pomaga, doradza i odpowiada na pytania służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

KTO BĘDZIE PRZEWODNIKIEM PODCZAS WYJAZDU?
dobas2

Marcin Dobas

instruktor fotografii

Z wykształcenia geolog z zamiłowania fotograf, ratownik górski, nurek, pilot wycieczek. Fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. W swoich fotografiach stara się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierza z aparatem kolejne kraje a relacjami z tych podróży, dzieli się w: pisanych tekstach, prezentowanych pokazach slajdów czy podczas prowadzonych warsztatów i wykładów. Jego fotografie publikowane były w różnych miejscach świata, magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”

JAKIEJ POGODY I TEMPERATUR MOGĘ SPOZIEWAĆ SIĘ NA ISLANDII LATEM?

Jakiej pogody mogę spodziewać się na Islandii?

Tak naprawdę każdej. Pogoda na Islandii jest bardzo zmienna. Można spodziewać się bezwietrznej aury jak i nieoczekiwanych opadów deszczu czy silnego wiatru w ciągu jednego dnia. Pogoda potrafi się zmienić w oka mgnieniu i to, że dzień zaczyna się słonecznie i bezchmurnie nie znaczy wcale, że za kilka godzin nie będziemy uciekać przed deszczem.

Temperatury na Islandii?

Możemy spodziewać się ciepłych, przyjemnych dni w okolicach kilkunastu stopni, jak i deszczu z wiatrem i temperatur poniżej 10°C. Cieplej będzie na wybrzeżu a chłodniej w interiorze.

Jakie ubrania zabrać?

Najlepiej zabrać: bieliznę termoaktywną, polar lub softshell. Warto zabrać czapkę i rękawiczki. Nawet gdy nie będzie zimno należy pamiętać, że spędzamy dużo czasu w plenerze. Obowiązkowym wyposażeniem jest kurtka chroniąca nas od deszczu i wiatru może to być Gore-tex, Paclite, czy nawet zwykły ortalion. Nawet w ciepły dzień wiatr potrafi wychłodzić nasz organizm. Ważne, żeby była nieprzemakalna i zapewniała ochronę w wietrzne dni. Ubiór puchowy nie jest niezbędny, bo nie doświadczymy aż takich mrozów. Natomiast jeśli ktoś jest „zmarzluchem” warto rozważyć puchowy docieplacz czy kamizelkę. Buty muszą być wygodne, przystosowane do warunków terenowych, wodoszczelne, najlepiej za kostkę. Nie zapomnijmy o stroju kąpielowym – przyda się podczas kąpieli w gorących źródłach.

JAKI SPRZĘT OLYMPUSA MOGĘ WYPOŻYCZYĆ NA WYJAZD?

Jakie sprzęt mogę wypożyczyć?
Uczestnicy wyjazdu mają możliwość bezpłatnego wypożyczenia aparatów i obiektywów firmy Olympus. Do dyspozycji są aparaty OMD i obiektywy mikro 4/3. Liczba sprzętu jest jednak ograniczona. Może zdarzyć się tak, że w danym terminie upatrzony przez Państwa model aparatu czy obiektywu jest już zajęty i niedostępny.

Jak mam dokonać rezerwacji?
Aby wypożyczyć apart czy obiektyw należy wpierw zapisać się na wyjazd (podpisać umowę i wpłacić zaliczkę) a następnie napisać do nas maila z informacją jaki model(e) aparatu czy obiektywu chcieliby Państwo wypożyczyć. My taką rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem przekażemy do Olympusa rezerwując w miarę możliwości dany zestaw.

Chciałbym/ Chciałabym przetestować aparat Olympusa na wyjeździe ale nie wiem co konkretnie wypożyczyć. Co zrobić?
Jeżeli mają Państwo wątpliwości co konkretnie wypożyczyć. Prosimy o kontakt na numer telefony 725 185 274.Podpowiemy i doradzimy co najlepiej będzie się nadawało

KTO JEST ORGANIZATOREM WYJAZDU?

WYPRAWY FOTO

biuro podróży

Wyjazd organizowany jest przez biuro podróży WYPRAWY FOTO posiadające aktualny Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1824 jak również aktualną, corocznie odnawianą gwarancję ubezpieczeniową AXA.

Główne atrakcje na trasie

Keflavik

Gunnuhver - obszar geotermalny

Park Narodowy Thingvellir

Gejzery

Złoty Wodospad

Laugarvatn - nocleg 1

Wodospad Skogar

wodospad Seljalandsfoss

Formacje sklane Reynisdragar

Dyrholey

Vik - nocleg 2

Landmannalaugar - nocleg 3

Hvoll - nocleg 4

Ptasia wycieczka

Jökulsárlón - resj pośród gór lodowych

Höfn

Park Narodowy Skaftafell

Lodowiec Svinafelljokull

Lakagigar - kratery

Reykjavik - nocleg 7

Partnerzy fotowyprawy